• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    KLUSI0
    KLUSI0 --- ---
    LALINA: levná konzumní literatura (brak) se bude prodávat dobře furt, imho odnese to spíš ta kvalitní
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: přestanou kupovat kraviny a budou investovat jen do kvalitní literatury :-))))))))))))
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    to ale nemyslis kor vazne :) knihovny na tom prodelaj, protoze pri stejnym rozpoctu bude na akvizici min penez ... ale prakticky to je asi tak, ze si nekoupim 10 knih rocne, ale jen 7 ... cele mi to prijde jako nakladatelska loby a ta argumentace je dost uboha.
    LALINA
    LALINA --- ---
    možná spíš bod pro knihovny, když už jsme v klubu o knihovnách...lidi je velmi ocení, když holt nebudou mít peníze si knihy kupovat...
    Knihovny mohou stroupnout ve vážnosti .-)

    a taky se možná víc rozmůže pirátění po síti...
    MRWN
    MRWN --- ---
    myslim ze s tim dph je to slusna hysterie ... a dost nefer mi prijde argumentace ze zvysenim dph dojde k nejakemu upadku ctenarske kultury apod. (a dost me mrzelo ze tohle pouzivali jako argument lidi jako Siklova a spol.)
    SM3
    SM3 --- ---
    Příšlo emailem:


    Přátelé prózy, poezie, braku, čtiva, literatury a knih obecně!

    Pomozte nám z ohrožených knih vystavět barikádu proti nekulturní vládě!

    Přijďte a bojujte za obranu knihy a knižní kultury!

    Připojte se ke knižní DPHrázi!

    Akce začne 5. května 2011 ve 12.00 na malostranském konci Karlova mostu pod obloukem Malostranské mostecké věže –
    – jako symbolická připomínka počátku Pražského povstání před 66 lety.

    Přineste si prosím s sebou knihy do barikády, transparenty, píšťalky, megafony, hesla ku pokřiku a jiné prostředky veřejného vzdoru!

    Postavte se s námi na barikádu vystavěnou proti ignorantství a barbarství!

    Nenechme vládu bez povšimnutí obrátit list!
    Podejme knihám pomocnou barikádnickou ruku!

    Za pořadatele Tajemný M.
    LALINA
    LALINA --- ---
    DNES NOC S ANDERSENEM !!!!

    Noc s Andersenem - Vítejte
    http://www.nocsandersenem.cz/
    LALINA
    LALINA --- ---
    LALINA
    LALINA --- ---
    jeden tip :
    BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ aneb | Městská knihovna Česká Lípa
    http://www.knihovna-cl.cz/BREZEN-%E2%80%93-MESIC-CTENARU-aneb/541.html
    LALINA
    LALINA --- ---
    začal Měsíc čtenářů ! To jsem ráda, že už zase je... a ne měsíc internetu, jak tomu bylo v dobách internetového oblouzení .-)))

    Blíží se březen, měsíc čtenářů, knihovny chystají novinky - ČeskéNoviny.cz
    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/blizi-se-brezen-mesic-ctenaru-knihovny-chystaji-novinky/602197&id_seznam=
    CENDA
    CENDA --- ---
    Chapu to dobre ze ty ctecky se daji rezervovat pouze osobne ci pripadne telefonicky?!
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Se strategií "chceš čtečku, tak na, nelíbí se ti, tak si trhni". Klidně ještě napíšu, ale myslím, že to tu čtou i jiní, takže pardon.

    K rezervaci: zatím nic.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: eee, to fakt nevím, jak tomu mám rozumět:-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Knihovnice bys asi byla úspěšná, i kdybys neměla nic pro čtenáře :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: ano... byla bych špatná knihovnice.-))))
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    SKOT: Je to tak, že jsem si mohl zarezervovat tu, kterou jsem z těch tří typů chtěl, ale mně to bylo poměrně jedno, takže "dostanu" tu, která bude volná první. Jak je to technicky, netuším. Prs? Možná...


    LALINA: Sorry, to je blbost i se smajlíkem.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT: eh.... já nevím, já bych se s tím nepárala - chceš čtečku, tak na, nelíbí se ti, tak si trhni :-)))
    SKOT
    SKOT --- ---
    LALINA: nové čtečky jsou jiný typ než ty které se půjčují teď, popravdě nevím jestli se teď rezervuje typ čtečky nebo konkrétní kus ale v každém případě není možné převést čtenáři rezervaci kterou má třeba na jinke hanlin V5 na sony prs-350 (stejně jako když si teď rezervuje sony prs-600 protože touží po dotykovém displeji tak mu nenarveme nedotykovou sony prs-300)
    LALINA
    LALINA --- ---
    pochopila bych to tak, že se ta fronta rozprostře i na ty nové, takže fronta bude jenom rychleji postupovat......
    SKOT
    SKOT --- ---
    ZRADA: :-))

    myslel jsem to tak že bude chvilku trvat než se na ně vytvoří takové množství rezervací jako na ty původní, v ideálním případě je navíc máš šanci zastihnout ve stavu kdy na ně prostě ještě rezervačka nebude žádná
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam