• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    MATESISKO: WK u te moji appky, u te co psal kolega netusim, od te mam jen ipa, nicmene problem stejny.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    PSYCHO: pouzivas UIWebView nebo WKWebView
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Ahoj, mam takovej dotaz, jestli se s tim nekdo nesetkal.

    Mam appku, uplne stupidni, je to jen webview browser na konkretni stranku osekanej o ovladaci prvky.

    Appka se normalne pusti, otevre co potrebuju, vsechno beha.
    Kdyz tu appku pustim v Single App Mode pres configurator/JAMF, tak nenabehne, stranku neotevre.
    Ma nastavenej i auto reload stranky po minute, stejne se nerozbehne. Proste to vypada, jak kdyby s Single App Mode nekomunikovala s netem.

    iPad pripojenej k netu je, kdyz poslu nejakej command z JAMFu, tak poslechne okamzite.

    Fakt si s tim nevim rady. Ta appka driv fungovala v pohode, ted nefunguje.
    A je to pripad vice in-house appek.

    Nesetkal se s tim nekdo?

    PS: Safari v Single App Mode bezi v pohode.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím, nevyužil by někdo znalosti zkušeného iOS vývojáře (9 let praxe)? :) Corona mi zabila projekt, tak se pokoukávám. Nabízím poradenství a programátorské služby. Krom vývoje iOS zvládám i vývoj Androidu (2 roky praxe) a mnoho dalšího.
    JINX
    JINX --- ---
    Existuje prosim nejaky videokurz zamereny na vyvoj pro iOS (pripadne i MacOS)? Hledam neco podobneho napr. https://frontendmasters.com
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Hledal jsem API, který by mi umožnilo v nákupním procesu v appce předvyplnit shipping adresu z kontaktů stejně, jako to dělá Safari, ale nenašel jsem k tomu žádný rozumný info. Jde to vůbec?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MADBANANA: debug. Meli sme s tim kdysi taky problem
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: Muzes si stahnout container a bliz prozkoumat, co presne ti bobtna. Jak na to mrkni tady: https://stackoverflow.com/...-created-on-a-device-by-the-ios-application-im-developing-on-w/28161494
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Děje se mi, že appka bobtná a nesmyslně roste Documents & Data, až sežere veškerý místo v telefonu a Settings mě nabádá k Manage Storage v Settings. Sváděl jsem to na kešování AlamofireImage, ale nepodařilo se mi to eliminovat. Nicméně se ukázalo, že se to děje jenom při deployi z Xcode do iPhonu. Když udělám archiv a nahraju ho přes TestFlight nebo Diawi, tak se Documents & Data drží umírněně v řádu jednotek megabajtů. Máte někdo tip, co to může způsobovat?
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    GYGAL: Tak treba do mapy.cz jde importovat gpx (teda naimportujes pres web a do apky se syncnou.
    GYGAL
    GYGAL --- ---
    Prosím o radu. Sháním ekvivalent Locus Maps pro iOS. Zejména mi jde o možnost importu externí databáze v řádu 20k bodů v mapě.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Original a nemam s nim problem.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Jaký používáte lightning kabely na vývoj? Ty originální od Apple se vždycky po čase nějak poserou a už přes ně buď jenom nejde nahrát appku z Xcode do iPhonu nebo ani nejde nabíjet.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    MADBANANA: Tak nakonec to celkem obstojně řeší tahle knihovna, i když pár detailů tam stejně budu muset nějak dohackovat.
    GitHub - rickytan/RTRootNavigationController: Implicitly make every view controller has its own navigation bar
    https://github.com/rickytan/RTRootNavigationController
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Už nějakou dobu bojuju s NavigationControllerem. Snažím se docílit toho, aby odjel (push/pop) celý ViewController včetně NavigationBaru a přitom se NEanimovaly viewčka v NavigationBaru (leftbuttons, rightbuttons, title, ...). Máte s tím nějaký zkušenosti, jak toho pokud možno jednoduchou cestou dosáhnout?

    Problém je popsaný krásně zde, bohužel bez řešení.
    GitHub - iltercengiz/NavigationBarTransitioning: Custom navigation bar style transitioning mechanism demonstrated.
    https://github.com/iltercengiz/NavigationBarTransitioning

    Primární důvod je ten, že na jednotlivých obrazovkách ve stacku mají být různě barevné navbary, někde jsou largeTitles, někde ne, někde navbar vůbec není. A pokud to dělám standardně, tak ty přechody nefungujou dobře. Proto se mi nabízela varianta "jednoduchého posouvání" bez animací.

    Někdo nějaké rady? Napadá mě akorát každý ViewController obalit vlastním NavigationControllerem, ale moc se mi do toho nechce, protože tam vidím spoustu potenciálních zádrhelů.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA:
    ONDRA_99: asi je problem spis u me. Vetsinu notifikaci mam vypnutych. A u tech, co bych rad (napr. Reminders od Applu), to samozrejme nefunguje :D
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Kazdopadne diky za asistenci. Behem par dnu se nejspis dostanu k tomu, abych to resil, tak dam vedet, jak to dopadlo.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Vubec nevim, nehrabal jsem se v tom, narazil jsem na to jen kolem a kolem.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ONDRA_99: Super! Ale to teda funguje jenom u serverovych push, ale s lokalnimi tohodle nedosahnu, jestli to spravne chapu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam