• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Jak je to u In-house Distribution? Schvaluje to taky apple pred tim, nez si to muzes v ramci firmy distribuovat? Asi by to bylo poruseni SDK licence, ale slo by to teoreticky takhle na to dostat? Ja nepredpokladam, ze bych zacal ted vyvijet Flash player na koleni.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Tak jen pro uplnost:

    "Zalezi, jak to ma registrovane.
    Pokud na fyzickou osobu pres stat, kde je Apple Store, tak MOZNA bez faxovani. To presne nevim.
    Jestli na firmu, tak urco chteji nejake bankovni info + lejstro o podnikani. Z CR = bez Apple Store urcite s faxem.
    Jestli fyzicka osoba z CR = bez Apple Store, tak chcou minimalne to bank info faxem. Na sebe (CZ) jsem to registroval pred 2 lety a CZ firme pred pul rokem.

    Zkusil bych jim napsat a zeptat se, jestli to nestaci naskenovane mailem. Jednou mi takto s necim vyhoveli.

    Zatim.

    _oli"
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ONDRAP: Tak nastesti faxove reseni trvalo ani ne den.

    A co se flashe tyce, imho mas smulu: "3.3.2 An Application may not itself install or launch other executable code by any means, including without limitation through the use of a plug-in architecture, calling other frameworks, other APIs or otherwise. No interpreted code may be downloaded or used in an Application except for code that is interpreted and run by Apple's Documented APIs and built- in interpreter(s)." Rekl bych ze Flash se pocita za interpreted code.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    QUITE: No nevim, jeslti je to jeste aktualni, ale kdyz si stahnes tu 3.2 tak ti to normalne jde, jenom v simulatoru prehodis z iPhone na iPad a vesele jedes. Ja dost pochybuju, ze jsem stahnul jinou verzi nez ty.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: Jen tusim, ze kdyz mas firmu tzn ne osobni developer account, tak po tobe chteji nejake vypisy z ruznych rejstriku aby meli jistotu, ze ta firma existuje.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    REDGUY: No tos nemel pocit, to by melo jit jen elektronicky. Ja se jeste na to ptal znameho, tak snad bude neco vedet on.

    K tomu flashi, potrebuji dostat do sve aplikace prehravac flashe. Tzn ne jenom falsh-video, ale aby to bylo i interaktivni. Ve flashi se vubec nevyznam, slysel jsem o tom, ze cs5 s tim ma umet pracovat, ale jak to ja chapu, tak jen tak,ze to z flashe udela aplikaci. Tedy, neze to umi prehravat samotny flash an iphonu. Protoze se mi nepodarilo dohledat zadnou knihovnu, ktera by to umoznovala, nevedeli byste o necem vy? A nebo a to je dulezitejsi, mi napiste, ze to nejde a ze pres to nejede vlak.

    Btw. Co si apple a adobe udelaly, ze se tak ty dve firmy ohledne toho tak hadaji? ;)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    LOJZA: Chce to po mě při pokusu o Publish certifikát formátu *.p12 Prostě potřebuju tohle: http://help.adobe.com/en_US/as3/iphone/WS144092a96ffef7cc-371badff126abc17b1f-7fff.html
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Brej večír :) Jsem si naivně myslel, že když to Steve zatrh, tak že si aspoň ve flashi cs5 vyexportuju ipa sám pro svůj JB ajfoun a hle, chce to po mě iphone certificate, kterej pochopitelně nemám...nějaký nápady či zkušenosti, jak co vochcat? Jde mi jen o to, že bych si s tím chtěl trošku hrát...tak by mi i stačilo, kdybymi někdo "půjčil" svůj certifikát :) hmm?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Kdo tady mate developer account, kdy jste ho kupovali a slo to bez problemu? Ja si ted chtel obnovit svuj a najednou mi to rika ze Developer Program v mem Apple Storu neni k dispozici a ze jim to musim nafaxovat. A pritom mam intenzivni pocit ze minule jsem to normalne koupil ciste elektronicky. Dela vam to taky? Nebo jenom me? Nebo je nekde trik?
    OOPS
    OOPS --- ---
    Adobe AIR na iPadu - mrknete na to video
    http://blogs.adobe.com/air/2010/04/adobe_air_on_ipad.html
    QUITE
    QUITE --- ---
    ONDRAP: 3.2 SDK (nejaktuálnější) mam ale ta volba tam neni. Na fórech se píše o tom, že je to k dispozici pouze v rámci placeného programu.
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    QUITE: Ta podpora by mela byt v 3.2 SDK beta, mne to stahnout jde... Muzu to postahovat, ale odmitam to posilat mailem ;) takze to muzu vypalit na DVD a bud postou, nebo osobne Brno, Jihlava.
    RAGULAJA
    RAGULAJA --- ---
    Asi počkám na Adobe CS5 s konverzi do *.ipa
    QUITE
    QUITE --- ---
    Máte někdo SDK s podporou iPad? Resp. máte někdo placený program a jste ochotni nabídnout poslední betu SDK?
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    Noo mrknu na to a rozhodnu se, jestli je nebo neni.
    PKB
    PKB --- ---
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    tusim, ze je to povoleny az od 3.0 SDK. V 2.1 (tusim) bylo v NDA uvedeno, ze se to nesmi verejne diskutovat mimo fora applu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ONDRAP: on to nekdy zakazoval?
    ONDRAP
    ONDRAP --- ---
    Byl bych rad, kdyby se zde diskutovaly vsechny mozne obtize, na ktere muzete pri vyvoji narazit. Vzhledem k tomu, ze Apple povolil diskutovat jeho api na verejnych forech, v tom nevidim zadny problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam