• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: HUH, nevim jak se ti to podarilo :)

    Zeptej se toho, kdo vam instaloval system na root heslo. To je vse co potrebujes. Jako vyvojar se bez neho neobejdes.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tohle mi neprochazi, jelikoz nemam sudo, respektive mam jen kdyz se lognu jak root, kteryho jsem udelal podle navodu na Apple webu. Tohle je dalsi problem, kteri s tim mam.

    Pise mi to tohle:
    sudo: can't open /private/etc/sudoers: Permission denied
    sudo: no valid sudoers sources found, quitting

    Kdyz pridam jako root uzivatele do toho textaku, tak mi to zase nadava na prava.

    Urcite se to da vygooglit, ale to bych zase resil Apple a ne hru, takze zatim nebyl cas. Ja naMacu zkousel asi mesic neco delat, abych nejaky Apple skill nabral, ale ted delam na PC a na Mac, ktery bezi vedle jen sem tam posunu mys, zkompiluju a uploaduju aplikaci na prkno a tim to konci.

    Ted teda budu muset neco delat, jelikoz ten upgrade xcodu na 4.2 mi skoncil chybou zase nejaky problem se sudem a xcode 4.1, ktery tu zbyl je nejaky rozbity, zvlastni je, ze 4.1 slo nainstalovat bez problemu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tak se to ucime, ale to neznamena, ze ty hloupi veci nebudeme kritizovat, zase nadruhou stranu neni to PS3, vzdycky to muze byt horsi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KAPLIK: Unity ono moc jinych moznosti neni.
    OOPS
    OOPS --- ---
    Multiplayer tower defense hra z Brna pro iPad
    Age of Defenders for iPad 2 Wi-Fi and iPad 2 Wi-Fi + 3G on the iTunes App Store
    http://itunes.apple.com/us/app/age-of-defenders/id466566020?mt=8

    Trailer:
    Age of Defenders - Official Teaser - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=F2VlBWdrxcM
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Tak samozrejme, ze ma vse sva pro a proti. Borci v Applu mohli iOS napsat uplne jinak ale napsali ho tak jak ho napsali. Stejne tak by slo napsat OpenGL uplne jinak, ale proste neresis to a prizpusobis se.

    V podstate mas na vyber ze dvou moznosti, bud se na to vysrat, nebo pokladat otazky neafektovane.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    RUTHAN: no a v cem teda delate ty hry (ptam se ze zajimavosti, ne ze bych chtel rejpat)?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KARYSLAV: Bez do haje.
    My umime delat hry a obecne rozmime kompum, ale nejsme parta nejakych Stevovych ovci, ktery umeli zrovna s temi jeho hnusy, ale postupne se to zlepsuje + mame odvahu rict, co se nam libi a nelibi.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Doporucuju nejdrive zkusit odinstalovat a znovu nainstalovat XCode a kdyz to nepomuze, tak preinstalovat system. Jako bezny uzivatel bys nemusel reinstalaci ala Windows resit, jako vyvojar se tomu bohuzel obcas nevyhnes.

    sudo /Developer/Library/uninstall-devtools –mode=all

    timto prikazem z terminalu odinstalujes kompletne XCode.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KAPLIK: jak ho tady dlouhodobě pozoruju, nemá pomatenej jen xcode :-)
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    RUTHAN: covece mas to s tim xcodem naky pomateny =)
    v applications se objevi ten installer po stazeni z appstoru a ten pak nasledne instaluje xcode (a dalsi soucasti) do /Developer odkud bys ho mel spoustet...
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KAPLIK: Dik.
    Me se Xcode chova nejak divne, jelikoz v Application mam porad jen odkaz na install Xcode, abych Xcode spustil, tak sem si musel vytahnout odkudsi zkouseci sobour. Ted jsem si sice stahnoul novou verzi pres AppStore, ktery mi hlasi, ze Xcode 4.2 installed, ale zaroven mi ho nabizi v updatech a kdyz ho spustim, tak mam jen 4.1.

    Ted jsem spustil ten install Xcode z Application a tam byla polozka Update, tak snad potom budu mit 4.2, cely to workflow se mi zda ponekud zmateny.. nebo je u me neco spatne.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    RUTHAN: si nepamatuju jestli uz to bylo v prechazejicich verzich nebo je to az od 4.2
    kazdopadne stahovat muzes zde:
    Mac App Store - Xcode
    http://itunes.apple.com/us/app/xcode/id448457090?mt=12
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KAPLIK: Tak jestli to delam spravne, tak tam mam jen button Download a nic jinyho.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Dik moc,
    BTW xcode mam 4.1 Build 4B110 a upgrade mi nenabizi, mam nekde stahnout nejakou betu nebo kde je problem?

    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    RUTHAN: v xcodu (4.2) vlizt do organizeru, devices, vlevo vybrat zarizeni, pod tim applications, vybrat ji a pod tim se zobrazi "Data files in sandbox" kde se zobrazi soubory v sandboxu dane aplikace
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KAPLIK: Muzes to nejak vic rozepsat? Ja Xcode pouzivam jen na upload aplikace do zarizeni + debug, ale jinak o tom vim malo, stejne tak jako o iOS zarizenich, ze zatim nevime jak na to a resime na Macu, kde pristup k souboru mame a pak doufame, ze iOS build bude fungovat a kdyz ne, tak mame jen vypis Xcode debuggeru.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    RUTHAN: tak v prubehu vyvoje aplikace se muzes na filesystem, resp. do sandboxu tvy aplikace, podivat pres xcode.. dokonce si tam muzes tvou zvolene soubory stahnout nebo nauploadovat
    VFISA
    VFISA --- ---
    Loading…
    http://developer.apple.com/library/IOS/#documentation/UserExperience/Conceptual/MobileHIG/Introduction/Introduction.html

    konkretne:
    Although iOS apps can allow people to create and manipulate files, this does not mean that people should have an awareness of a file system on an iOS-based device.

    There is no iOS application analogous to the Mac OS X Finder, and people should not be asked to interact with files as they do on a computer. In particular, people should not be faced with anything that encourages them to think about file metadata or locations, such as:

    An open or save dialog that exposes a file hierarchy
    Information about the permissions status of files

    Loading…
    http://developer.apple.com/library/ios/#documentation/userexperience/conceptual/mobilehig/UEBestPractices/UEBestPractices.html
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    VFISA: Delam hru, nicmene na Guidelines se rad podivam, pokud je nekde mas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam