• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    KOM
    KOM --- ---
    Jedna ceska hra, ktery jsem delal pouze webovy stranky.
    Power of Logic - iPhone and iPad game
    http://poweroflogic.net/
    ORTIGA
    ORTIGA --- ---
    RUTHAN: S tvym negativnim pristupem se ani nedivim, ze ti veci nefungujou ;]
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Stevův výmysl to není, protože to většině lidí funguje. Nějak sis prostě rozjebal systém. Hledej nejdřív chybu u sebe, potom prskej.

    Jak jsem psal, přeinstaluj systém, ušetříš si tím spoustu času a práce.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ROTTWEILER: Problem je, ze sudo mi nefunguje tak jak by melo, coz zrejme Stevuv vymysl je.
    A zrovna na Ubuntu, pokud mi pamet souzi by default uzivatel root existuje.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Stačí smazat celou složku /Developer resp. pro jistotu si jí zazálohovat a nainstalovat. XCode. Moc věci do složky /Developer neinstaluje. Setkal jsem se pouze s Qt. Většina vývojářský věcí leze do /usr/local a pak do /Library

    Smaž klidně tedy všechny adresáře /Developer

    Jinak Mac OS X je Unix. To, že nevíš, že nemusíš mít root účet, abys mohl používat sudo je neznalost Unix systémů a ne nějaký Stevův výmysl. V Ubuntu taky neexistuje uživatel root (resp nemá heslo) a nelze ho tedy použít.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: jo, umí. Spousta lidí si to chválí kvůli skvělému textovému editoru. Já jsem se k tomu ale ještě nedostal.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Umi to uploadovat veci do Prkna?, jinak je mi to totiz na nic.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: tak zkus ještě AppCode: http://www.jetbrains.com/objc/index.html
    Spousta vývojářů si to pochvaluje a používá míszo XCode
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Zatím jediný s čím jsou problémy je Xcode, jinak to funguje dobře a ono vždycky najdeš nějakou zlobivou věc, kterou je potřeba řešit, jen je dobré o tom něco vědět.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Těch víc adresářů je zřejmě kvůli opakovaným pokusům o instalaci. Já měl taky počítač nainstalovaný už při koupi a dva roky jsem nemusel nic řešit, až když přišel Lion.

    Já být tebou přeinstaluju celý systém, ušetříš si čas a nervy.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Neni to jen tim Lionem, uvodni instalaci delal v Applu, ten komp je relativne novej, mam jeste druhej, ale typnul bych ze to vlastnosti.

    Jeste dotaz pri totalni anhilaci xcodu mam vykillit i adresare Developer-(null){1,2} nebo ne mam tam 3 a vsude je ocividne kus Xcodu.

    Jinak zrovna ten problem s upgradem Xcodu mam uzividce docela dost lidi s Lionem, ja tu mam nastesti dalsi masiny, ale stejne bych to rad fixnul.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: to je vazne divne, zas takovy linux guru nejsem. mozna bych ti poradil i preinstalovat system ale to asi nechces slyset :)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Pri instalaci jsem si tvoril uzivatele, kteremu jsem dal heslo, to heslo zadavam pri ruznych uzivatelskych akcich a prochazi vsechno, nicmene prikaz sudo ne ; a jak se zda tak diky tomu pada i upgrade xcodu.

    S linuxovym chovanim jsem ok, ale tohle takovy stav, root / neroot, ze z toho nejsem moudrej. Instalace Xcodu me vyzve, abych zadal heslo pro pridani nejakeho Helperu, to zadam projde to a pak uz zadna dalsi vyzva nenaskoci.

    Kdyz se podivam do Users&Group; tak mam pod svym uzivatelem napis Admin, coz je doufam ok.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    RUTHAN: to jsi nasel v nejakym navodu ze potrebujes root pristup? Tomu nerozumim, snad vsechno prece jde pres sudo, nebo su v nejhorsim, ne? Ale to je obecnej postup z jakyhokoli unixu, takze to jako vyvojar hadam vis.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: root ucet nepotrebujes aktivovat. Kdyz se instaluje system, zadavas root heslo. Kdyz potom chces cokoliv vykonat jako root, napises pred prikaz sudo, system se te zepta na heslo a je to
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tak roota jsem si tam vytvoril sam podle navodu primo na Apple strankach.
    Enabling and using the "root" user in Mac OS X
    http://support.apple.com/kb/ht1528

    Mam lion 10.7.2
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: HUH, nevim jak se ti to podarilo :)

    Zeptej se toho, kdo vam instaloval system na root heslo. To je vse co potrebujes. Jako vyvojar se bez neho neobejdes.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tohle mi neprochazi, jelikoz nemam sudo, respektive mam jen kdyz se lognu jak root, kteryho jsem udelal podle navodu na Apple webu. Tohle je dalsi problem, kteri s tim mam.

    Pise mi to tohle:
    sudo: can't open /private/etc/sudoers: Permission denied
    sudo: no valid sudoers sources found, quitting

    Kdyz pridam jako root uzivatele do toho textaku, tak mi to zase nadava na prava.

    Urcite se to da vygooglit, ale to bych zase resil Apple a ne hru, takze zatim nebyl cas. Ja naMacu zkousel asi mesic neco delat, abych nejaky Apple skill nabral, ale ted delam na PC a na Mac, ktery bezi vedle jen sem tam posunu mys, zkompiluju a uploaduju aplikaci na prkno a tim to konci.

    Ted teda budu muset neco delat, jelikoz ten upgrade xcodu na 4.2 mi skoncil chybou zase nejaky problem se sudem a xcode 4.1, ktery tu zbyl je nejaky rozbity, zvlastni je, ze 4.1 slo nainstalovat bez problemu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tak se to ucime, ale to neznamena, ze ty hloupi veci nebudeme kritizovat, zase nadruhou stranu neni to PS3, vzdycky to muze byt horsi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    KAPLIK: Unity ono moc jinych moznosti neni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam