• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    BLUE
    BLUE --- ---
    SLASH: A pocitej ze tak od 15.12. budou prazdniny budou appky schvalovat az po novem roce.
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    SLASH: 1) ne, maximalne muzes nechat nevyplneny KW
    2) tyden az mesic, ted pred vanocema spis dyl. Aspon minulej rok to tak bylo.
    OOPS
    OOPS --- ---
    SLASH:

    ad 2: tyden
    SLASH
    SLASH --- ---
    viete mi tu niekto poradit pls.

    2 otazky..

    1. Da sa publikovat app na iTunes store s tym ze nebude included in search ?

    Cize ak mate na nu priamo link , tak sa da v pohode stiahnut, ale inak nie je verejne viditelna ?

    2. Potom co sa dokonci vyvoj aplikacie, ako dlho to priemerne trva kym sa schvali / dostane na iTunes ?

    Dik
    ORTIGA
    ORTIGA --- ---
    RUTHAN: Sorry, ale kriticky a negativisticky postoj je trochu rozdil. Kriticky nejses.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: jenže ty pláčeš na špatném hrobě a navíc si stěžuješ na věci, které jen tak nezměníš.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ORTIGA: Kdo neni kritickej se spokoji i se spatnejma vysledkama..
    KOM
    KOM --- ---
    Jedna ceska hra, ktery jsem delal pouze webovy stranky.
    Power of Logic - iPhone and iPad game
    http://poweroflogic.net/
    ORTIGA
    ORTIGA --- ---
    RUTHAN: S tvym negativnim pristupem se ani nedivim, ze ti veci nefungujou ;]
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Stevův výmysl to není, protože to většině lidí funguje. Nějak sis prostě rozjebal systém. Hledej nejdřív chybu u sebe, potom prskej.

    Jak jsem psal, přeinstaluj systém, ušetříš si tím spoustu času a práce.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ROTTWEILER: Problem je, ze sudo mi nefunguje tak jak by melo, coz zrejme Stevuv vymysl je.
    A zrovna na Ubuntu, pokud mi pamet souzi by default uzivatel root existuje.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Stačí smazat celou složku /Developer resp. pro jistotu si jí zazálohovat a nainstalovat. XCode. Moc věci do složky /Developer neinstaluje. Setkal jsem se pouze s Qt. Většina vývojářský věcí leze do /usr/local a pak do /Library

    Smaž klidně tedy všechny adresáře /Developer

    Jinak Mac OS X je Unix. To, že nevíš, že nemusíš mít root účet, abys mohl používat sudo je neznalost Unix systémů a ne nějaký Stevův výmysl. V Ubuntu taky neexistuje uživatel root (resp nemá heslo) a nelze ho tedy použít.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: jo, umí. Spousta lidí si to chválí kvůli skvělému textovému editoru. Já jsem se k tomu ale ještě nedostal.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Umi to uploadovat veci do Prkna?, jinak je mi to totiz na nic.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: tak zkus ještě AppCode: http://www.jetbrains.com/objc/index.html
    Spousta vývojářů si to pochvaluje a používá míszo XCode
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Zatím jediný s čím jsou problémy je Xcode, jinak to funguje dobře a ono vždycky najdeš nějakou zlobivou věc, kterou je potřeba řešit, jen je dobré o tom něco vědět.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: Těch víc adresářů je zřejmě kvůli opakovaným pokusům o instalaci. Já měl taky počítač nainstalovaný už při koupi a dva roky jsem nemusel nic řešit, až když přišel Lion.

    Já být tebou přeinstaluju celý systém, ušetříš si čas a nervy.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Neni to jen tim Lionem, uvodni instalaci delal v Applu, ten komp je relativne novej, mam jeste druhej, ale typnul bych ze to vlastnosti.

    Jeste dotaz pri totalni anhilaci xcodu mam vykillit i adresare Developer-(null){1,2} nebo ne mam tam 3 a vsude je ocividne kus Xcodu.

    Jinak zrovna ten problem s upgradem Xcodu mam uzividce docela dost lidi s Lionem, ja tu mam nastesti dalsi masiny, ale stejne bych to rad fixnul.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: to je vazne divne, zas takovy linux guru nejsem. mozna bych ti poradil i preinstalovat system ale to asi nechces slyset :)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Pri instalaci jsem si tvoril uzivatele, kteremu jsem dal heslo, to heslo zadavam pri ruznych uzivatelskych akcich a prochazi vsechno, nicmene prikaz sudo ne ; a jak se zda tak diky tomu pada i upgrade xcodu.

    S linuxovym chovanim jsem ok, ale tohle takovy stav, root / neroot, ze z toho nejsem moudrej. Instalace Xcodu me vyzve, abych zadal heslo pro pridani nejakeho Helperu, to zadam projde to a pak uz zadna dalsi vyzva nenaskoci.

    Kdyz se podivam do Users&Group; tak mam pod svym uzivatelem napis Admin, coz je doufam ok.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    RUTHAN: to jsi nasel v nejakym navodu ze potrebujes root pristup? Tomu nerozumim, snad vsechno prece jde pres sudo, nebo su v nejhorsim, ne? Ale to je obecnej postup z jakyhokoli unixu, takze to jako vyvojar hadam vis.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    RUTHAN: root ucet nepotrebujes aktivovat. Kdyz se instaluje system, zadavas root heslo. Kdyz potom chces cokoliv vykonat jako root, napises pred prikaz sudo, system se te zepta na heslo a je to
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MATESISKO: Tak roota jsem si tam vytvoril sam podle navodu primo na Apple strankach.
    Enabling and using the "root" user in Mac OS X
    http://support.apple.com/kb/ht1528

    Mam lion 10.7.2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam