• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    OOPS
    OOPS --- ---
    Kdybyste nekdy chteli prevadet vektorovou grafiku do Obj-C CoreGraphics na iOS, treba skinovat buttonky a dalsi UI elementy, muze se vam hodit muj plugin do Illustratoru - Drawscript.

    How to convert Illustrator vector graphics to Obj-C CoreGraphics on iOS with Drawscript - Tom Krcha
    http://tomkrcha.com/?p=3712

    SENIN
    SENIN --- ---
    OUPA: díky, napadlo mě to také, ale nebyla jsem si jistá, jestli jdu dobrou cestou ... už to vypadá lépe :)
    OUPA
    OUPA --- ---
    Zjednodusene - asi takto, sami GLKBaseEffect nepouzivame...
    1) efektem A (s texturou) vykresli objekty ktere maji mit texturu
    2) efektem B (bez textury, s barvou) vykreslis objekty bez textury

    Jinak lepsi dat na pastebin treba cely zdrojak.
    SENIN
    SENIN --- ---
    Když chci kreslit texturu, ale jakmile zapnu kreslení textury tak mam u všech dalších objektů černou barvu. Netučím, čim by to mohlo být, pokud jsem si s tim hrála, tak mam zase barevný objekty, ale bílý čtverec místo textury, Díky

    effect.texture2d0.name = texture.name;
    effect.texture2d0.enabled = YES;
    effect.texture2d0.envMode = GLKTextureEnvModeModulate;
    effect.texture2d0.target = GLKTextureTarget2D;

    [effect prepareToDraw];

    //kreslim objekty
    SENIN
    SENIN --- ---
    OUPA: myslím, že nepotřebuji :) jen potřebuji scénu překreslovat, abych mohla dělat zoom atd. Tak já asi nejdříve zapátrám, jak překreslovat s GLKViewControllerem, protože ten používám.
    OUPA
    OUPA --- ---
    SENIN:
    1. skutečně potřebuješ CADisplayLink? To už je dost low-level, přitom GLKViewController už ho má v sobě a práce je s ním jednodušší.
    2. pastni kus zdrojáku, z tohoto to není jasné a dost možná je problém jinde.
    SENIN
    SENIN --- ---
    ahoj, potřebovala bych poradit, v Opengl es 2.0 překresluji scénu pomocí CADisplayLinku

    displayLink = [CADisplayLink displayLinkWithTarget:self selector:@selector(drawScene:)];
    [displayLink addToRunLoop:[NSRunLoop currentRunLoop] forMode:NSDefaultRunLoopMode];

    já ale potřebuji za běhu nastavit proměnnou (např. souřadnice) z jiné metody, než drawScene, což se ale nenastaví. Jsem začátečník, takže se v tom ztrácim ... nevím, zdali je problém ve vláknech či v čem. Díky
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    SLASH: Jednoduché a pěkné. Congrats! :)
    SLASH
    SLASH --- ---
    AILAS: dik. dnes mi to uz schvalili , takze POHODA!
    AILAS
    AILAS --- ---
    SLASH: tim resetnes cekani na review. Doporucuju si prvne pockat, protoze treba najdou neco, kvuli cemu ti ji neschvali a budes neco muset upravit. Tim opetovnym uploadem si to zbytecne prodlouzis.
    SLASH
    SLASH --- ---
    WIZZIAN: cool, vdaka

    pokial je aplikacia v stave : waiting for review.. a zbadal by sa nejaky problem zatial, fixol .. da sa uploadnut nova verzia do iTunes kym sa caka na review ?
    WIZZIAN
    WIZZIAN --- ---
    SLASH: nam vsetky schvalovania trvali cca tych 7dni,co je myslim standardni cas
    SLASH
    SLASH --- ---
    LWEEK: good luck.. Pocul som ze aplikacie robene cez AIR conversion su posudzovane dlhsie nez tie cez xCode ? Neviem co je na tom pravdy..
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    SLASH: Já budu uploadovat asi příští týden. Sem zvedav a napnut jak to celé bude probíhat. :-)
    SLASH
    SLASH --- ---
    no dnes som uploadol svoju prvu app do Itunes connect.. Waiting for Approval :)

    drzte palce!
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    MATESISKO: Vsak nic proti testfligtu, ale ve chvili kdy se da uplne stejneho vysledku dosahnout jednim skriptikem, prijdou mi tve namitky nesmyslne
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Ja ti rozumim, jen Testflight je hotove reseni, ktere pouziva spousta lidi a opravdu to usnadnuje praci. Coz nekomu, kdo vyviji v Flash+AIR urcite pomuze.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    MATESISKO: jelikoz to muzes mit zabalene v jednom jedinem fajlu, mit zautomatizovane a jedine co potrebujes, je abys mel uuid od vsech co budou testovat.....
    SLASH
    SLASH --- ---
    AILAS: problem je v tom ze ja nepouzivam xCode ale flash+AIR. Tam sa to neda jednoducho vyexportovat pre enterprise-adHOc distribution. Takze zatial asi iba ten testflight , je to stale jednoduchsie ako riesit cez iTunes..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam