• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Trochu mě mrzí že z if variable {} ... udělali if variable == nil {} protože mi přijde ten první zápis celkem v pohodě a psát všude == nil mi přijde redundantní. Ale možná přišli na něco kde to je celé spatně. Stejně tak unwrapping mi přijde takový nešťastný v tuhle chvíli. Vnořené ify jenom protože je potřeba unwrapnout tři proměnné je prostě vizuální kekel.
    DREEK
    DREEK --- ---
    ROTTWEILER: To je jedině dobře. :) Koukám se na historii verzí a je updatována zhruba co měsíc.
    Možná jsem byl v nějakém okne, kdy ještě nebyl update na Store, protože opravdu kousek kódu z ukázky z knihy mi nefungoval, po opravě podle webové verze už ano. Dokonce struktura některých stránek byla odlišná.

    Na webu byl tehdy ještě v patičce uveden přesný den update webu, teď už tam je jenom 2014.

    TIGU: :)
    TIGU
    TIGU --- ---
    ROTTWEILER: Třeba má pdf verzi :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    DREEK: To není pravda, moje iBook verze je aktualizovaná dost často. Resp. stahuje to i update, a když se změnilo něco, tak to v mé verzi knihy bylo aktualizováno.
    DREEK
    DREEK --- ---
    Jno, tyhle učebnice a knihy psané během bety každého jenom otravují, já se například učil přímo z knihy z iBooks, dělal si tam poznámky apod. a často se to lišilo oproti knize, která je v html na webu.
    Prostě webovou verzi aktualizují, iBook nikoliv. :-/

    The Swift Programming Language: The Basics
    https://developer.apple.com/...umentation/Swift/Conceptual/Swift_Programming_Language/TheBasics.html
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ROTTWEILER: Záleží jak kvalitně je napsaná. Jsou tam popsané fígle na které se přichází hůř. Na druhou stranu sem včera večer zjistil, že to psal během bety takže spousta věcí nemusí odpovídat realitě. Drtivá většina učebnic Swiftu jsou neaktuální protože od bety se ve Swiftu leccos změnilo. :-/
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    LWEEK: K čemu takovou knihu potřebuješ? Stačí přečíst tu od Apple a potom stačí jakákoliv kniha o iOS vývoji.
    DREEK
    DREEK --- ---
    LWEEK: Přidal bych se pokud by to bylo možné. :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Možná bychom se mohli složit. Mě se nechce ji kupovat samotnému protože to má relativně krátkou životnost.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    LWEEK: tu sem taky shanel :-/ nejak moje google fu nebylo ucinne
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Není tu někdo, kdo vlastní a kdo by třeba za nějaký peníz nasharoval knihu "iOS 8 Swift Programming Cookbook"?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ROTTWEILER: Myslím že to je kategorie aplikace. Je tam kategorie "Soukromá" nebo tak něco.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    LWEEK: Jak můžeš označit appku jako privátní? Nikde jsem tam takovou možnost neviděl, ale možná jsem to přehlédl.
    ALIJEN
    ALIJEN --- ---
    LWEEK: jj tohle mne uz taky napdalo, nicmene to s tim skrytim na storu jsem nevedel a to taky nevypada spatne... kazdopadne diky
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ALIJEN: Ještě jedna věc. Některé firmy to řeší tak, že si klient zaregistruje svůj vlastní dev účet u Applu a apku potom distribují ad-hoc .. s tím že si firma vede seznam zařízení a jednou za čas požádají o zkompilování s novým dist profilem. Jde to pojmout jako službu zákazníkovi za určitý poplatek. Důležité je, jestli s tím bude souhlasit klient.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ALIJEN: Novej TestFlight program který je přístupný na iTunes connect umožnuje rozesílat "testovací" verzi apky až tisícovce klientů. Otázka je, jeak moc dobře se to dá použít na ostro. Nicméně apku kterou dáš na AppStore můžeš označit jako privátní. Taková apka není dohledatelná na AppStore, je třeba mít k ní přímo odkaz. Tím lehce omezíš distribuci a limitovat použití poté můžeš skrze nějaký systém účtů v aplikaci. Také je možné udělat url pro klienty která bude jen na jedno (nebo X) použití a novou URL jim dáš na vyžádání. Na dané URL bude rewrite který bude kontrolovat jestli přistupuješ ze Safari a iPadu a pokud ano tak přesměruješ do AppStoru nebo ma firemní web. :) Prostě cest jak dosáhnout toho co potřebuješ je povícero. Enterprise certifikát dostanou jen velké firmy a tuším že to je dost složité získat.
    ALIJEN
    ALIJEN --- ---
    ROTTWEILER:
    KARYSLAV: důvod je spíš takovej, že jsem si ten service chtěl udělat takovej víc sandboxovej, abych mohl dělat víc úpravy pro jednotlivý klienty na míru. Další věc je větší kontrola nad tím kdo opravdu tu appku má. Mělo by to být pro servisáky.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    KARYSLAV: Tak v tom případě nastavit cenu, tak aby zisk byl dobrý i se ztrátou 30%.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    ROTTWEILER: hádám že penězotok od zákazníků :) kteří mají platit nájem aplikace bez nutnosti vypláznout 30% applu jako výpalný..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam