• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    KOM
    KOM --- ---
    MATESISKO: Super, diky moc. Vyzkousim to. Ja bych vseobecne potreboval nejaky dobry zdroj z ktereho bych cerpal best practices pro vyvoj iOS apps a abych lepe pochopil ten koncept. Prolistoval jsem nejaky knizky, ale odpovedi na zakladni otazky jsem tam nenasel. Kapitoly o tom co je to string a jak ho porovnavat nejsou moc zazivny :) Napriklad jsem nikde nenasel odpoved na uplne trivialni problemy. Kdy volat svoje metody v controlleru? viewDidLoad je asi spatny, takze asi v viewDidAppear... Takze takovyhle problemy ja ted resim :)
    AILAS
    AILAS --- ---
    LWEEK: Trochu hysterie...
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LWEEK: Takova je bohuzel RoadMap. Nic s tim nenadelame. Ale s prvnim iPhonem to bylo podobne.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    KOM: Nejlepsi bude vytvorit UITabBarController a jemu priradit tri UIViewControllery. Jestli chces na kazdem view controlleru zobrazit i UINavigationBar, doporucuju kazdy z nich zapouzdrit do UINavigationController.
    No a ten login view bych zobrazoval jako obycejny UIViewController modalne z toho hlavniho tabbar controlleru.
    KOM
    KOM --- ---
    Ahoj ve spolek. Zacinam s psanim vlastni iOS app pomoci Swift. Mam developersky background, takze nejsem uplny noob, ale narazil jsem na situaci s kterou si uplne nevim rady.

    Chtel bych mit aplikaci slozenou ze 4 views -> login page a 3 views ktery budou vyuzivat tab navigation. V techto 3 main views bych chtel mit spolecny header, kde by se nachazelo pouze logo. Jaka je best practice pro tento pripad? Diky moc
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MATESISKO: later 2015 ... pokud tlak vývojářské komunity nezapříčiní změnu. Ale o tom pochybuji.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LWEEK: Neboj, brzy uvolni verzi, ktera bude umoznovat psat aplikace.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Šaptné zprávy .. aktuální WatchKit je skoro úplně k hovnu. Neumožňuje nic, zhola nic. Žádný API pro senzory, dokonce nelze naslouchat ani digital crown. Je to prostě úplně v píči.

    Developing with WatchKit — happywatch
    http://www.happy.watch/blog/2014/11/18/developing-with-watchkit
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    TIGU: Jenže to jsou malé data a jen na velmi krátkou vzdálenost. Cca par cm.
    TIGU
    TIGU --- ---
    BT 4.0 papá opravdu málo - fitness trackery se 2 knoflíkovýma baterkama dokáží syncovat do telefonu rok.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nemuze to mit privatni wifi? Jinak me nenapada, pres co jinyho by to spojili.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ROTTWEILER: Že by stremování objektů přes BT bylo méně žravé? Někde se to hodit může ale nevím.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    LWEEK: Spíš si myslím, že chtějí vytřískat z baterie, co nejvíce, protože jinak to nic nevydrží jako ty od Androidu.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Kdyby jste někdo potřeboval, udělal sem si prototypovací šablony. Je to první verze, tak budu rád za feedback.

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/48100811/AppleWatchPrototypingChart.pdf
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Trochu sem se nad tím zamyslel a domnívám se, ano jsou to těžké spekulace, že aktuální řešení je jen zástěra proto aby nemuseli uvolnit plnohodnotný simulátor který by prozradil konkurenci hodně o tom jak budou hodinky fungovat. Myslím si, že těsně před vydáním nebo po vydání hodinek bude uvolněn plnohodnotný simulátor "extension" prostě jen zkopírujete do projektu k UI a bude. Stávající technologie mi přijde totiž hodně podobná AirPlay a to mi nepřijde pro hodinky s BT dosahem k iP na pár desítek centimetrů jako nejšťastnější volba. Myslím si, že něco takového by si ve světle konkurence Apple nelajzl.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Dost se toho děsím. Apple BT4 LE má dosah tak pul metru max, pak už blbne.
    TIGU
    TIGU --- ---
    TIGU: Jen pro info - Aplikace pro hodinky budou za začátku vyžadovat iPhone (UI bude v hodinkách a veškerá logika v telefonu) - plně nativní aplikace mají dorazit "později v roce 2015".
    TIGU
    TIGU --- ---
    Nezměníme název diskuze? https://developer.apple.com/watchkit/ :D
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ha nyx mi spapal ampersand a "param" .. tam jak je ten divny znak
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Narazil sem na zvláštní věc, nechce mi to sežrat ternární operátor:

    let param: String = lastMessageId != nil? "¶m=\(lastMessageId!)": ""

    sem už jen unavený nebo WTF? Zkoušel sem to i závorkovat a tak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam