• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MATESISKO: Zatím ještě ne. Je to v pořadníku. Mimochodem reportoval sem to Applu jako bug a výsledek je, že to přiřadili k jinému už existujícímu tiketu ... podle čísla bych si tipl, že chyba existuje od iOS7. Muj tiket má řád 22 milionů a původní tiket 18 milionů. :D Díky za tip, zkusím a dám vědět.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LWEEK: Vyresils to? Co takhle misto pouzivani "frameOfPresentedViewInContainerView" pridat jedno subview a tomu nastavit constraints?
    WERT
    WERT --- ---
    Ahoj,
    Poptavam iOS programmera na jednoduchou iOS aplikaci. (nemusi projit Appstorem, nebude verejne)

    Jedna se o dotaznik, cca 4 screeny + klavesnice, tak aby uzivatel z appky nemohl vyskocit
    (tablet bude mit hosteska, bude to predavat klientovi k vyplneni)
    ...sber dat offline, pote odeslani (z nejakyho miniadminu) nekam na web do DB.

    vice info posta, diky!
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím, mám problém s custom presentation.

    Víz demo projekt:
    Lweek/ProblematicPresentation · GitHub
    https://github.com/Lweek/ProblematicPresentation

    Zkompilujte pro iPad, klikněte na otevřít dialog, pak na otevřít obsah, pak dismisněte obsah a dialog nevypadá jak by měl. Když budete device rotovat tak se presentation form obnoví.

    Strávil sem na tom už několik dní a fakt už mě nenapadá co s tím.
    AILAS
    AILAS --- ---
    AILAS: celkem jednoduše, pomocí PlistBuddy v app-Info.plist. A protože je dobré to odlišit i názvem aplikace když bude nainstalováno více stejných, sedem lze změnit název ve všech lokalizačních souborech.
    AILAS
    AILAS --- ---
    MATESISKO: To používám taky mimo jiné :-)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    I kdyz je to tedy skript spousteny primo z XCode, takze ma promenne, ktere v shellu nedostanes
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    AILAS: Ja pouzivam script, ktery mi incrementuje cislo buildu:

    #!/bin/bash
    if [ "${CONFIGURATION}" = "Release" ]; then
    buildNumber=$(/usr/libexec/PlistBuddy -c "Print CFBundleVersion" "$INFOPLIST_FILE")
    buildNumber=$(($buildNumber + 1))
    /usr/libexec/PlistBuddy -c "Set :CFBundleVersion $buildNumber" "$INFOPLIST_FILE"
    fi
    AILAS
    AILAS --- ---
    MATESISKO: Je pravda, že Xcode asi nic jiného nedělá. Dík.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    AILAS: Neresil jsem ale zkusil bych editovat plist
    AILAS
    AILAS --- ---
    Je možné při kompilaci pomocí shell scriptu před kompilací nastavit bundle identifier?
    Samozřejmě ho můžu přenastavit v Xcode, ale rád bych to měl v rámci určitých splněných podmínek a dalších návazných věcí při kompilaci scriptem.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Zdravím všechny!

    Napadlo mě, že by se někomu mohlo hodit se seznámit s vývojem aplikací pro Apple Watch. V takovém případě bych rád osobně pozval na svuj první seminář pod záštitou Ilumia. Kurz je určený spíš pro produkťáky a dev team leadery. Na své si přijdou i vývojáři, kdož jsou ve vývoji - tedy junioři.

    Jak z nápadu udělat aplikaci pro AppleWatch - IlumioIlumio
    http://www.ilumio.cz/jak-z-napadu-udelat-aplikaci-pro-applewatch/

    Pěkný den! :-)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    22DAEMON: Peníze nejsou relativně problém? Co je relativně? V kontextu, že vás opustil vývojář si to lze vyložit, tak že jste mu neplatili.
    FTN
    FTN --- ---
    Zdravím všechny! Sháním doporučení, nebo někoho, kdo by byl schopný napsat aplikaci pro iOS. Je to práce pro malou reklamní agenturu a klientem je realitní společnost. Takže se jedná tuším o napojení na vyhledávání realit, které jim už teď funguje na webu. Grafiku bude nejspíš řešit ta reklamka. Problém je, že by totéž potřebovali pro Android. :) Díky moc za případné tipy!
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MALER: Apple takovou aplikaci neschválí. Pokud většina funkcionality závisí na HTML, pak by to měla být mobilní webová apka a instalovat se z webu (přidáním ikony na plochu).
    MALER
    MALER --- ---
    SNad mistni opravdove vyvojare neurazim - mate nekdo zkusenosti s "klikatory" na vytvoreni jednoduchych appek? Konkretne hledam reseni, ktere mi umozni udelat nejaky obsah (PDF, HTML) offline (soucast appky pri stazeni z App Store) + formular, co by umel odeslat fotky na server. Prijde mi, ze vetsina klikatoru jsou pouze vice ci mene sofistivovane pohledy na stranky ktere jsou na webu, tzn. pro svou funkci vyzaduji pripojeni. Ja potrebuju aby sebou appka nesla obsah, ktery bude dostupny i bez pripojeni (navod).
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LUCIEN: měli tam bug v souvislosti se zavedením nových technologií pro iOS 9. Nově lze do testflightu posílat iOS9 buildy .. umí to už i app thinning.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MATESISKO: Dik, nakonec se tam po 15min zas objevil. Divny.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LUCIEN: Nestalo. Jedine reseni bude asi zmenit cislo buildu
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Nestalo se vam nekdy, ze jste do testflightu nahrali build, ten se tam zobrazil jako prepare a pak zmizel? Kdyz tam chci nahrat ipa znovu, tak mi to samozrejme pise, ze takova verze tam uz je... weird.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam