• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ONDRA_99: O tom jsem vedel, ale pro to musi byt aplikace pustena, ne?

    Zamysleny usecase je, ze prijde notifikace a kdyz na ni do XY minut netapnu, tak zase zmizne.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ONDRA_99: to nerozporuju. Jen nevim o aplikaci, ktera by to resila
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MATESISKO: Tak dava to smysl. Napriklad kdyz mas notifikaci na novy prispevek a v jednom device si to prectes, tak chces ty notifikace na ostatnich zarizenich smazat.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ONDRA_99: to jsem uplne prehlidl. Parada!
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Ja to teda neresil, ale vim, ze smazat notifikaci muzes.

    removeDeliveredNotifications(withIdentifiers:) - UNUserNotificationCenter | Apple Developer Documentation
    https://developer.apple.com/...cations/unusernotificationcenter/1649500-removedeliverednotifications
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: pokud vim, tak to nejde. Muzes zrusit jenom naplanovanou notifikaci, ktera jeste zobrazena nebyla.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Klient po nas chce, aby lokalne poslana notifikace po case zmizela. Jde to vubec? Muze mit nejakou platnost? Zbezne jsem to hledal a mam pocit, ze to vubec nejde.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: Neni to lame dotaz. Nedokazu na to kvalifikovane odpovedet, jen sepsat par dojmu a zkusenosti. Treba se nekdo dalsi podeli:
    - pocet stahovani ovlivnuje pozici v ramci kategorie i celkove, muzes se objevit na hlavni strance nebo vysoko v dane kategorii, coz muze vest k organickym downloadum
    - Apple ma tendenci promovat aplikace, ktere maji narust stazeni pripadne IAP, jednoduse proto, ze z toho ma penize
    - presny algoritmus znaji asi jen v Cupertinu
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO: Hrozně lame dotaz: Místo ve storu je daný tím kolik toho prodáš?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    HORRENDOUS: CS do toho slapla a mimo novy IB maji i skvelou aplikaci
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: pokud nabidnes jednorazovy IAP, tak muzes dostat z kazdeho uzivatele penize max jednou. Jak rikas, kdo vi, kolik jich bude ochotno platit a jestli se ti to vyplati.

    Na druhou stranu, jestli budes mit trochu uspech, muzes se posunout na viditelnejsi mist ve storu, coz by ti mohlo zajistit nove uzivatele.
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO:
    HORRENDOUS: Díky. Ona je spíš otázka, jestli to má u těch 15k uživatelů měsíčně cenu. Jako jestli je těch uživatelů tolik, aby to vydělalo alespoň něco rozumnýho.
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    MATESISKO: Zajimave, u CSOB to nemuzu najit.
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    TOPAS: Nevim, jaky je ted policy, ale videl jsem nejaky cas zpatky appku s $0.99 donate in-app purchase. To muze fungovat i jako uzavreny projekt :)
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO: jj, dát tam InApp na prodej filtrů. Ten projekt už jsem sám pro sebe uzavřel, ale nechci si nechat fouknout nějakou příležitost, že by se to třeba mohlo ještě rozjet
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: koukam, ze je ted zdarma. Implementovat IAP neni zas tak slozity, takze na tom muzes jen vydelat, pokud nabidnes zajimave PRO features. Nebo jaky business model mas na mysli?
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    Ahoj, potřeboval bych radu. Máme appku, fotoeditor (Lumibee - https://itunes.apple.com/us/app/lumibee-photo-editor-filters-raw-histogram/id1072221149?mt=8) s dost vysokým hodnocením na celém světě, čas od času nás vypromuje Apple, měsíční počet uživatelů cca 15k, převážně USA. Neumíte mi poradit, jestli to má smysl tam dát nějakej inapp? Případně na někoho odkázat, kdo by věděl, jestli to stojí za tu práci?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOYAK: To vubec netusim. KB jsem mel naposledy jako student, a co jsem slysel, tak se jejich IB od te doby nezmenil :D Muzes to vyzkouset, pravdepodobne v seznamu transakci bude nejake tlacitko pro export
    TOYAK
    TOYAK --- ---
    MATESISKO: Neevíš jestli nějaký export umí i KBčko?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    HORRENDOUS TOYAK: Prave jsem zjistil, ze YNAB umoznuje import ze souboru a napr. Ceska Sporitelna umi export v OFX. Vecer vyzkousim a poreferuju (i kdyz, trochu to zacina byt OT)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam