• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Vubec nevim, nehrabal jsem se v tom, narazil jsem na to jen kolem a kolem.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ONDRA_99: Super! Ale to teda funguje jenom u serverovych push, ale s lokalnimi tohodle nedosahnu, jestli to spravne chapu.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    ONDRA_99: Jakoze v case X posles notifikaci s obsahem. V callbacku si naplanujes local notifikaci na X+timeout a v ni odeberes tu puvodni. Neni to neak idealni, ale fungovat by to melo.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: No jasne, posles si v dany cas "silent notifikaci" a v ni odeberes tu co chces.

    Pushing Updates to Your App Silently | Apple Developer Documentation
    https://developer.apple.com/..._up_a_remote_notification_server/pushing_updates_to_your_app_silently
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MATESISKO: Livesport kdyz padne gol, tak zobrazi notifikaci o golu. Kdyz mas povolenou notifikaci o strelci golu, tak ve chvili co doplni kdo gol dal, tak tu puvodni smazou a misto toho zobrazi novou, kde je ten gol i se strelcem.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    MADBANANA: IMHO to dela vetsina messengeru.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ONDRA_99: O tom jsem vedel, ale pro to musi byt aplikace pustena, ne?

    Zamysleny usecase je, ze prijde notifikace a kdyz na ni do XY minut netapnu, tak zase zmizne.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ONDRA_99: to nerozporuju. Jen nevim o aplikaci, ktera by to resila
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MATESISKO: Tak dava to smysl. Napriklad kdyz mas notifikaci na novy prispevek a v jednom device si to prectes, tak chces ty notifikace na ostatnich zarizenich smazat.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ONDRA_99: to jsem uplne prehlidl. Parada!
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Ja to teda neresil, ale vim, ze smazat notifikaci muzes.

    removeDeliveredNotifications(withIdentifiers:) - UNUserNotificationCenter | Apple Developer Documentation
    https://developer.apple.com/...cations/unusernotificationcenter/1649500-removedeliverednotifications
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: pokud vim, tak to nejde. Muzes zrusit jenom naplanovanou notifikaci, ktera jeste zobrazena nebyla.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Klient po nas chce, aby lokalne poslana notifikace po case zmizela. Jde to vubec? Muze mit nejakou platnost? Zbezne jsem to hledal a mam pocit, ze to vubec nejde.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: Neni to lame dotaz. Nedokazu na to kvalifikovane odpovedet, jen sepsat par dojmu a zkusenosti. Treba se nekdo dalsi podeli:
    - pocet stahovani ovlivnuje pozici v ramci kategorie i celkove, muzes se objevit na hlavni strance nebo vysoko v dane kategorii, coz muze vest k organickym downloadum
    - Apple ma tendenci promovat aplikace, ktere maji narust stazeni pripadne IAP, jednoduse proto, ze z toho ma penize
    - presny algoritmus znaji asi jen v Cupertinu
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO: Hrozně lame dotaz: Místo ve storu je daný tím kolik toho prodáš?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    HORRENDOUS: CS do toho slapla a mimo novy IB maji i skvelou aplikaci
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: pokud nabidnes jednorazovy IAP, tak muzes dostat z kazdeho uzivatele penize max jednou. Jak rikas, kdo vi, kolik jich bude ochotno platit a jestli se ti to vyplati.

    Na druhou stranu, jestli budes mit trochu uspech, muzes se posunout na viditelnejsi mist ve storu, coz by ti mohlo zajistit nove uzivatele.
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO:
    HORRENDOUS: Díky. Ona je spíš otázka, jestli to má u těch 15k uživatelů měsíčně cenu. Jako jestli je těch uživatelů tolik, aby to vydělalo alespoň něco rozumnýho.
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    MATESISKO: Zajimave, u CSOB to nemuzu najit.
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    TOPAS: Nevim, jaky je ted policy, ale videl jsem nejaky cas zpatky appku s $0.99 donate in-app purchase. To muze fungovat i jako uzavreny projekt :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam