• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PATISLAVOchrana přírody
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    OKEYA: to víš, my měšťáci :)
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    SCHWEPZ: Jasně, jen mi přišlo, že tu pár lidí zmiňuje, jak je vzácný ...
    VODA
    VODA --- ---
    LALINA: v potoce jsem ho neviděla už dlouho:(
    LALINA
    LALINA --- ---
    VODA: a já zase viděla dneska v knize blbouna nejapného, heč:-]]]]
    VODA
    VODA --- ---
    KUATO: já jsem zase včera viděla v internetové kavárně v akvariu raka:)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    OKEYA: však co vím, mloky skvrnité taky odborníci a akademici, kteří se pohybují REÁLNĚ v terénu (tj. nesedí jen u PC), nezmiňují

    "Seznamy ohrožených obojživelníků a plazů uvádějí, že vyhubení hrozí více než polovině z nich. Vyšší podíl ohrožených druhů přičítají biologové tomu, že vysoký počet těchto druhů žije v Česku na okraji svého areálu rozšíření, například čolek dunajský, dravý nebo karpatský či ropucha krátkonohá a užovka stromová. Tito živočichové jsou zastoupeni mnohdy pouze jednou nebo několika populacemi"
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    No, zrovna s mloky to vážně nebude tak zlé, spíš je to právě efekt toho, že se objevují po dešti, kdy lidi moc venku necourají. Samozřejmě k vidění jsou hlavně v CHKOčkách, kde jsou bukové lesy a tak, ale zas tak vzácní nejsou...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    KUATO: já byl o Velikonocích v Beskydech a viděl jsem mloka hned dvakrát. A to jsem na mloka nikdy předtím nenarazil :).

    SCHWEPZ: Aha, tak proto možná neutíkali, spoléhají na jedovatou ochranu :)

    SCHWEPZ: strašidelné čtení...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    KUATO: U nás v "podhúří" Vysočiny (chráněná památka Kusá hora a Řepnický potok) je tenhle ještírek taky k potkání, po dešti především, když jdu na horu, tak je potkávám. Jsou krásní, ale nesahat _ jedovatý sekret ze žláz. Ale mám z toho radost převelikou, protože jsou - podobně jako pstruh - velmi háklivý na čisté prostředí, takže fungují jako lakmusový papírek znečišťení. U nás široko daleko (perimetr 50km) nejsou fabriky a provozy...
    KUATO
    KUATO --- ---
    SCHWEPZ: predevcirem jsme byli u znamych v Beskydech a tam jsem videl !na schodech u chatky! mloka skvrniteho, asi po 15ti letech. malem jsem sedl na zadek! :o). ale jinak souhlasim, ze vyvoj je smutny :o(.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    PATISLAV: to by mě také zajímalo. Asi si myslí, že šířím poplašné zprávy, nebo negativní atmosféru. Jenže - trvdá data zrovna moc sluníčkově nevypadají.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SCHWEPZ: můžu se mínuskářů zeptat, za co? :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Karel Dolejší: Rozoráme meze růstu? aneb Pomsta Liebigova zákona - Ekolist.cz
    http://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/rozorame-meze-rustu-aneb-pomsta-liebigova-zakona
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SCHWEPZ: možná měl na mysli řízenou termonukleární fúzi :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Ropákem roku je exministr životního prostředí Pavel Drobil | Zprávy | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/195714.aspx

    Zelená perla pak byla exministrovi "zeleného resortu" udělena za výrok na zpravodajském serveru iHNed.cz: "Unie by měla přehodnotit svůj vztah k jádru. Bez toho, že jadernou energii prohlásíme za čistý, obnovitelný zdroj, nemáme šanci splnit 20procentní cíl podílu těchto zdrojů na výrobě elektrické energie, který si Evropa vytýčila."

    Jádro jako obnovitelný zdroj?
    Tím má na mysli reaktory čvrté generace které lépe využíjí palivo? Ty budou v provozu tak za 30let, ne?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Zdánlivě OT, ale myslím, že zvláštní snahy o likvidaci drobných hospodářství do tohohle klubu patří...

    Čerstvé syrové mléko – v podstatě zakázané | Česká pozice
    http://www.ceskapozice.cz/magazin/special-report/cerstve-syrove-mleko-v-podstate-zakazane
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Otázky na Stránského k řešení kůrovce na šumavě
    Všechny peníze z těžby na Šumavě vložíme zpět do Národního parku, říká Stráský | Domaci.iHNed.cz - Česko
    http://domaci.ihned.cz/cesko/c1-51683970-vsechny-penize-z-tezby-na-sumave-vlozime-zpet-do-narodniho-parku-rika-strasky


    Některé pobavili:

    "Pane Stráský, vypadáte jako rozumný člověk, který se nebojí samozvaným ekologickým aktivistům zalít jejich pusy kvalitním betonem. Je také příjemné zjistit, že někdo taky slepě nepřebírá dogmaticky zavedené postupy z kapitalistické ciziny, ale z pozice bývalého ministra zdravotnictví chce konečně na Šumavě začít ve velkém amputovat. Držím Vám palce a chci se zeptat, jestli plánujete na Kvildu konečně přivést kvalitní čtyřproudovou silnici, aby se turisté mohli komfortně dostat tam, kam se teď musí trmácet většinou po svých. Děkuji a přeji mnoho zdaru!"
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Agriculture 2.0 San Francisco
    http://www.iirusa.com/agriculture20/san_francisco.xml

    Nejde o nic méně fascinujícího, než o holé přežití světa. Posuďte sami: stačí citovat z poznámek některých ze 170 předních odborníků světového byznysu, kteří na konferenci Agriculture 2.0 v San Franciscu nedávno vystoupili. Poznámky vypovídají o vývoji cen komodit, bez nichž nepřežijeme, mnohem více než stohy analytických reportů.

    Poznámka 1: Do roku 2050 bude na světě žít devět miliard lidí.

    Poznámka 2: Sporná ekologie. Udržitelné, ekologicky šetrné zemědělství je fajn. Pokud by se ale v jednom okamžiku celosvětově přešlo na tento způsob produkce, polovina současné populace obratem zemře hlady.

    Poznámka 3: Některé firmy výrazně pokročily v oblasti vývoje čistě přírodních pesticidů. Je to podstatné, vždyť až dvě třetiny těchto prostředků "protečou" půdou bez efektu.

    Poznámka 4: Důležitým tématem byla voda. Podle řady odborníků je právě voda nejvíce podhodnocenou komoditou. Někteří přirovnávali vodu k softwaru, když hardwarem má být obdělávaná půda.

    Poznámka 5: Investice do zemědělské půdy jsou stále "v plenkách". Ve Spojených státech je v rukou investičních společností pouze necelé procento obdělávané půdy. Systém je navíc v podstatě nezadlužený. Že by příležitost?

    Poznámka 6: Čína je nenasytná, a to platí i v tomto oboru. Řeč byla konkrétně o kukuřici. Letos by měla skoupit na zahraničních trzích zhruba 1,6 milionu tun kukuřice a do roku 2015 se pohybují odhady dovozů této komodity do Číny až na 15 milionů tun ročně. Když víte, kolik se jí na světě pěstuje, pochopíte, že je tu problém.

    Poznámka 7: Všichni už znají "peak oil", tedy vrchol v těžbě ropy. V San Franciscu se však mluvilo o něčem jiném - úroveň rybolovu stagnuje posledních deset let. "Peak fish" už je dávno na světě.

    Poznámka 8: Asi nejzásadnější výstup konference: Nehledě na to, jak se Fed a další centrální banky rozhodnou zvyšovat sazby a "vypínat tiskárny na peníze", poptávka po potravinách poroste úměrně světové populaci. Takže zapomeňte na kvantitativní uvolňování a jděte si koupit rýži a sóju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam