• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    HNIZDO: a co je zač tenhle čárlí? :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Zacal s tim Charlie Demerijan. Stach to jen opakuje jako flasinet. BTW ty Demerijanovy nesmysly mohly mit pravdivy zaklad. Behem prototypovani to zrat 300W mohlo, ale to samozrejme neznamena, ze to za pul roku pujde takhle ven....
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    HNIZDO: gut gut... je videt ze je to dalsi mytus zazehnuty DDebilem a spol..
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Skutečná spotřeba nVidia GTX480 / GTX 470
    http://hnizdo-na-vetvi.blogspot.com/2010/08/skutecna-spotreba-nvidia-gtx480-gtx-470.html

    Kvuli Stratosovi jsem to zacal, tak jsem to ted dodelal.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    :))
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    DRAGON: hele ati, nikon ani CSSD nikdy! .)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ROENICK: no a nechces si koupit nejakou ATinu? Ja vim ze na ni chcijes, ale to nevadi, uz tomu stejne nedavas tolik co driv, tak obcasna moč neuskodi, imho ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Presne tak.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    to si taky myslim... ATI rychle prislo s GDDR5 ale nvidia vesele jela se stejnyma nebo i lepsima vysledkama na GDDR3

    stRach to nepsal :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Bud 460ku nebo jeji nizsi kolegyne.
    Jinak gtx260-216: jak na co a podle toho za kolik. Pokud bude za dobrou cenu okolo, rekneme dvou tisic se zarukou?
    Ad sbernice: co to psalo za ddebila. Asi tezko mohla nvidia ke staremu jadru pouzit gddr5, kdyz to neumi jeho radic :) Zalezi jen na tom, jestli to karta potrebuje/vyuzije nebo ne. A G200 nebylo omezeno pametovou sbernici.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    hele 260tka uz teda neni dobra koupe jo? mam 8800gts512 clocklou na GTX... a rikam si ze bych mozna na TDU2 potreboval upgrade...ale uz nechci nic drahyho, tak do 3k bez dane...uz rvu prachy do PS3 her :)


    ale jelikoz TDU2 odsunuli na 1Q 2011 tak to uz spadne cena 460tek na mnou zminovanou uroven, mozna :)


    Druhou starší kartou NVIDA, kterou jsme do srovnání zařadili, je GeForce GTX 260 v novější verzi s 216 unifikovanými shadery. Karta je postavena na jádře GT200 a verze s 216 shadery byla uvedena až po vyladění 65nm výrobního procesu, který NVIDIA později vylepšila na 55nm. Karta vyšla společně s ATI Radeonem HD 4870 1 GB jako její konkurence. Jak jsem již prozradil, v jádře je aktivních 218 z 240 unifikovaných shaderů, 28 z 32 ROP jednotek a paměťová sběrnice má šířku 448 z možných 512 bitů a tedy i kapacita VRAM je netradičních 896 MB typu GDDR3. To byl mimochodem jeden z chybných kroků společnosti NVIDIA. Zatímco AMD vsadilo na 256bit sběrnici v kombinaci s rychlými GDDR5 pamětmi, NVIDIA šla do široké 512bit sběrnice s pamětmi GDDR3.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KOM: GTX 260 zas tolik nezere. I nekvalitni 500W by ji mel utahnout. V manualech je to strasne prestrelene, to je normalni. Jsi si jist, ze je grafarna dobre zastrcena do slotu? Funguje stroj s jinou grafarnou?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KOM
    KOM --- ---
    Ahoj, právě jsem si sestavil komp, kde mám kartu EVGA GTX 260. Bohužel se mi vůbec nespouští. V manuálu píšou, že by měla mít minimálně 500W suply a já mám zdroj 550W. Myslíte, že to může být tím? Myslím, že mám vše správně zapojeno (2x PCI pin), ale větráček od grafárny se ani netočí... díky za jakýkoliv nápady.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Test GeForce GTX 480 a 512 SP: záhada vyřešena
    http://www.zive.cz/clanky/test-geforce-gtx-480-a-512-sp-zahada-vyresena/sc-3-a-153387/default.aspx

    To je volake cudne. Kvuli jednomu segmentu +200W? Ani nahodou. To by se pak neuchladilo ani dusikem - prilis velky tok energie maloup plochou.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia povede vývoj ExaFLOPS GPU superpočítačů sponzorovaný vládou USA
    http://www.diit.cz/clanek/nvidia-povede-vyvoj-exaflops-gpu-superpocitacu-sponzorovany-vladou-usa/36746/

    Doufam ze nvidia nevsadila na spatneho sponzora, amerika se do budoucna nejevi jako prilis slibna ekonomika :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak kdyz uz ho mas a funguje, tak ho nech at dela svoji praci, a po skonceni zaruky si kup lepsi.
    RESPEKTAKULARE
    RESPEKTAKULARE --- ---
    a kua.. az dojdu z prace, mrknu na to.. neee..nechci kancelarskou krysu doma.. :(
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RESPEKTAKULARE: Pokud je na nem napsano AX, je to OEM. Pokud je na nem FSP a zdroj nema povrchovou upravu, je to sice taky OEM, ale design vychazi z jejich highend modelu. AX.... je spis lowend do kancelarskych sestav.
    RESPEKTAKULARE
    RESPEKTAKULARE --- ---
    HNIZDO: tak zatim to slape dobre.. jak poznam, jestli je to oem?.. v Krabici teda nebyl.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam