• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Uvidime. Nastesti se nejedna o "nas boj". Nvidiacke dx11 gpu jsou tady a jsou dobre. Novy snobend je hlavne marketingovou zbrani (a taky aby diskuse pod clanky protacely reklamy).
    I kdyz bych osobne uvital neco, co by fanatikum na forech konecne zavrelo zobaky, i kdyby to bylo od S3 :)
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: jediny cemu jsem ochoten trochu verit je toto :o))
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Taky mi titulek clanku zni hodne sebevedome. Nevedi nic. Obe varianty - GF100b i GF110 jsou stejne pravdepodobne, nicmene GF100b by byla aktem zoufalstvi - konkurenci neresi. GF110 prichazi do uvahy jedine pokud uz byla dlouho v planu - takovy remake jadra za pul roku nejde vyrobit.
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: citace "Problém je v tom, že se ukazují roadmapy, které jádro GF110 staví až do roku 2011 a přisuzují mu parametry jako 768 CUDA jader a 512bitovou sběrnici. Zní to jako informace vycucaná z prstu, člověka ale napadne – opravdu je GTX 580 postavena na GF110? PCB, chladič, parametry – vše sedí i na dnešní GF100."

    :-) Nechapu pisatele, proc by remake GF100, treba s nazvem GF110, nemohl mit identicky footprint, potazmo cele PCB, jako GF100. Pisatel zrejme nechape, ze kdyz nekdo navrhuje chip, ted mysleno mechanicky, tak jsou zde jiste konvence v tom, na jakych kulickach bude PCIe, kde napajeni, kde memory bus, kde bude vystup na display, kde bude SLI interconnect - toto se zajiste chip od chipu moc nemeni. A hlavne, ve vysledku to zachrani spousty PCB puvodne pro GF100, ktere by se jinak nevyuzily.

    btw: fotka v clanku je na 100% GTX480 viz zde: http://www.pcgameshardware.de/screenshots/medium/2010/06/GTX480-PCB.JPG
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce GTX 580 odhalena! | ExtraHardware
    http://extrahardware.cnews.cz/geforce-gtx-580-odhalena
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    Gainward GTS 450 Goes Like Hell dissected
    http://www.fudzilla.com/reviews/item/20528-gainward-gts-450-goes-like-hell-dissected/20528-gainward-gts-450-goes-like-hell-dissected

    Zajimava recenze, ale vzhledem ke klesajicim cenam GTX460, uz ne tak zajimava koupe.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Deep in IT - Nvidia GTX 580 v listopadu s 20 % výkonu navíc? - Informace ze světa počítačů o hardware, software, Internetu atd.
    http://www.diit.cz/clanek/nvidia-gtx-580-v-listopadu-s-20-vykonu-navic/37194/
    Deep in IT - Test: GeForce GT 430, jako stvořená pro HTPC - Informace ze světa počítačů o hardware, software, Internetu atd.
    http://www.diit.cz/clanek/test-geforce-gt-430-jako-stvorena-pro-htpc/37192/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Autor je si nejak jisty...


    roadmap 2010 2011.png (625535 B)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Ty si delas srandu, ale nedavno jsem cet o cipech s nanoupravou povrchu pro zvetseni ucinne chladici plochy. Teoreticky to muze fungovat. Jakmile se to ale pokryje prachem.... Nanotechnologie s efektem toho psiho prdu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    hlavne nezapomente pripocitat prumerny pocet prdu vaseho psa, diky kteremu vam doma zhoustne vzduch a bude se hur odvadet od pameti :))
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: OK, tak se bav, ja osobne zustanu u desitky let overene praxe, ze k chlazeni je lepsi chladic nez vzduch :)))
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: za pomoci te tabulky uz je mi to jasny, resim = diskutuju = bavim se :-) jdu si sehnat FloTHERM a nasimulovat si to.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Mimochodem, na tohle sis odpovedel sam:
    GL_ST0RM
    Mas tam jasne porovnane tepelne vodivosti vzduchu a "zvejkacky"+Alu a i kdybys zlepsil vodivost vzduchu 3x, zvejka s chladicem je porad nekolikanasobne lepsi, takze fakt nechapu, co jeste resis.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Muzu to samozrejme spocitat, pokud mi das k tem cipum rthjc (junction-case, rthca(case-ambient). Pak maximalni teplotu prechodu a okoli a muzu urcit plochu chladice. Otazka: k cemu to?
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: mohls poslat primo odkaz: http://www.elproz.cz/Chladic.htm :)

    Nepotrebuju umlatit (teda obcas ano)

    Snazil jsem se dohledat TDP pro ty GDDR5 chipy a neuspel jsem.
    Nechtelo by se Ti, kdyz v tom chodis, spocitat obe varianty pro teoreticky TDP 1-2-3W, plocha 12.0X14.0 a jako rozvadec pouzit dejme tomu 5m Al profil ? :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GL_ST0RM: Jiste, no flame :) Vzdej to, proti mne nemas v tomhle sanci, ja to studoval, muzu te umlatit skriptama :)
    Korekce pro nucene chlazeni:

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GL_ST0RM: ano, tvrdis opak, pokud sis toho nevsiml :))))

    nerikam, ze neprenasi, ale ze jeji tepelna vodivost bude nizka
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    HNIZDO: Pameti Samsung K4G10325FE-HC05/HC04 (peak clock rate of 1250 (5000) MHz) , ktere se ted obvykle pouzivaji jsou pouzity i na karty 5750/5770, kde jsou designovane i na zadni stranu karty bez jakehokoliv dodatecneho chlazeni. Tam pracuji na vyssich frekvencich(4800/4=1200Mhz pro Sapphire HD 5770 Vapor-X) nez ma uvedeno Zotac u svoji GeForce GTX460 Extreme (4240/4=1060MHz).

    Zcela urcite je lepsi parek s horcici a to min 3x. Bez nejakyho podlozenyho faktu nema smysl diskutovat dal co je a neni 3x lepsi nebo 3x horsi.

    no flame :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam