• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    STOPIV
    STOPIV --- ---
    HNIZDO: on vubec nevypinal komp, tak asi po 14 dnech mu ve hrach zacal nakej bordel v texturach, po restartu to bylo ok.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    no, dalsi kompletni rehaul architektury mne lehce desi. Si budu muset pospisit se svym clankem, bo pouziva Fermi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GK110 photos are FAKEs ... and some details of Kepler ~ OBR-HARDWARE.COM
    http://www.obr-hardware.com/2012/01/gk110-photos-are-fakes-and-some-details.html

    "the first Kepler will be a small chip with tremendous power. The first card with Kepler literally crush the Radeon HD 7970, including the OC version! Kepler is not tuned Fermi but a completely new architecture with lots of changes, but you'll see in two months. Do not buy slow Radeon with Tahiti chip now (for that prices), Kepler is completely decimate them and worth the wait, Radeons will be really cheap in April. As I said long ago, middle-class kepler GeForce card easily kills the high-end HD 7970. Really looking forward to April, mainly on the faces of people in AMD :)

    PS. Previously published specifications of GK104 here are complete bullshit :) :) Enjoy your day, as me :) First real leaks will be after the end of Chinese New Year celebration, stay tuned .."

    Zustane to tu pekne v rachivu, takze jestli to neni pravda, bude Obr za vola. Ale safra, bylo by to prima.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    STOPIV: Jak zlobila grafika tveho brachu?
    STOPIV
    STOPIV --- ---
    nemuseite spechat s nakym napadem, du si dat sprchu vratim se za 15 minut, tak muzete chvili premejslet. DIK
    STOPIV
    STOPIV --- ---
    mel bych dotazek na testovani grafik. brachovi grafika zlobila tak mi ji dal na otestovani v mem stroji. badame jesli to zlobi kuli grafice nebo tomu zbytku.

    nez sem zacal neco testovat tak sem to hodil do SLI surround na 3 monitory a vse jelo vporadku asi tak 14 dni a pak zacal padat komp do modry vobrazovky. na kompu jsem nic neinstalil a nic nemenil. Tak sem zacal testovat grafiky samostatne. samostatne se jim dari vcelku dobre, az na jeden test (evga oc scanner - furry benchmark), kdy podavaji 3 grafiky EVGA GTX580 ruzne vysledky.

    testoval jsem to vzdy ve stejnem slotu, kazdy test jsem provedl na vsech napajecich vetvich zdroje. vzdy 11 testu na jedne napajeci vetvi.

    rozdil ve vysledcich na ruznych napajecich vetvich jsem nezjistil.

    moje nejstarsi grafika ma jenom vysledky 17 fps prumer z 33 testu = 17
    brachova grafika ma nejcastejsi vysledky 17fps a 8fps prumer z 33 testu = 11.24
    a 3 nova grafika ma nejcastejsi vysledky 17fps a 8fps prumer z 33 testu = 10.39

    vsechny grafiky maji puvodni FW a at je zapojim v SLI v jakekoli kombinaci vzdy me ceka pri hrach modra obrazovka drive ci pozdeji 5-30sec hrani.

    kde mam hledat zavadu???
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DAVIDOWITCH: No prave. Ale je zas mozny, ze si chce dodat zdani duveryhodnosti, kdyz to Kepler na cele care vyhraje, aby nebyl za hatera. Bohuzel nemame zadne dalsi relevantni info. Ani obr se nejak zvlast neangazuje.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    HNIZDO: To ja vim, pamatuju to rodeo co vyvadel kolem Fermi.
    Jen mi prislo ze je jednoznacne biased pro AMD. (U Fermi mel zaruceny zpravy jak to sucks, ted ma zaruceny zpravy jak to rocks... ale dost mozna to strida, nebo si hazi kostkou)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DAVIDOWITCH: Charlie je stejnej lhar jako Stach, takze je potreba k tomu pristupovat opatrne. Zatim jedine on z celeho netu tvrdi, ze ty karty fyzicky videl, snad dokonce v provozu. Coz je dost divny, ja bejt nvidii, ma ostraha jeho fotku s poznamkou shoot on sight, than on the ground, than drown.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    HNIZDO: Zajimavy, a to mi Charlie prisel pomerne anti-NVIDIAckej.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia Kepler vs AMD GCN has a clear winner | SemiAccurate
    http://semiaccurate.com/2012/01/19/nvidia-kepler-vs-amd-gcn-has-a-clear-winner/
    Wow, obdoba 560ky...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce Kepler 104 (GK104) Packs 256-bit GDDR5 Memory Bus, 225W TDP | techPowerUp
    http://www.techpowerup.com/159009/GeForce-Kepler-104-(GK104)-Packs-256-bit-GDDR5-Memory-Bus-225W-TDP.html
    je nejak zivo, na to ze zaciname za 4 mesice...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WWW.OBR-HARDWARE.COM - OBRovsky Blog: Exclusive - 28nm GeForce Specs ....
    http://www.obr-hardware.com/2012/01/exclusive-28nm-geforce-specs.html

    CES started and there always someone leak a behind the scenes informations. I heard some specs of first Kepler-based GeForce VGA. Specifications are shown in the picture above. This is probably the successor of the GeForce GTX 560Ti, which would be about 10-15 percent over the current GeForce GTX 580. This brings us to a common level with the Radeon HD 7950 and HD 7970. Power consumption is good, no problem with clocking GPU above 1100 MHz. Please note that this is unofficial info ... Believe it or not, time will tell.

    PS. Launch is sooner than you (and me) thought ... :)

    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DEVCAGER: 16GB je na práci s grafikou dnes tak akorát nejméně a je navíc velmi levná, udělej si na ní RAMdisk (např. kolem 8GB nebo více) a namapuj na něj ve PS - preferences - performance scratch disk, pojede to krásně bez dotyku na HDD
    nebo zbylé RAM Memory usage dej taky na 8GB a více a mělo by to být v pohodě

    OpenGL akcelerace jede snad na všech grafikách (minimálně NVIDIA od jádra G80 - 8600GT např.), takže je to úplně jedno co zvolíš...

    SSD tedy na to tolik nepotřebuješ, ale jako pokud zbydou peníze tak je to mnohem lepší.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    nVidia GTR 785?
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?278154-nVidia-GTR-785

    Temer urcite fake, ale hlasit se to musi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DEVCAGER: Aha, tak pokud mas takto nastavene naroky, tak to je jina :) Ale pokud se mam drzet toho co si napsal nize, tak 560Ti je minimum.
    DEVCAGER
    DEVCAGER --- ---
    HNIZDO: tak jako ja pařil i Battlefield 3 na ATI 3600 (512MB) :D a dalo se to pěkně :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DEVCAGER: Jako 430 nebo 550 - na novy narocnejsi hry? Tak to asi urcite ne. GTX560/570/580 podle tve penezenky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam