• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Ano to vypada na usporu energie PCI express.

    Ale jinak ano to může být jedna z příšin náhodného frame drop.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Vedle Bus Interface klikni na ten otaznik a vse ti bude vysvetleno. /uspora energie
    KORAL
    KORAL --- ---
    Tak jsem koukal a možná mám příčínu ....

    Můžete mi potvrdit, že moje grafika, jede jen na šířku PCI-E 4x, místo 16x ?


    A případně co stím ?
    Díky
    KORAL
    KORAL --- ---
    špičkou myslím, že tam byla 1. Na výběr v grafu je jen 0 a 1 :))
    KORAL
    KORAL --- ---
    tak co jsem vysledoval u D3. tak GPU vytížené nebylo.
    CPU jelo kolem 80 až 96%. holt D3 je jen jednojádrovka :( Ale na 100%ˇse nedostalo.
    Co mě, ale zarazilo byly hodnoty u "OV max limit" , "Voltage limit" a "Utilization limit". Tam občas byli spičky. Asi v místěch kde právě docházelo k propadu FPS.
    Ale netuším co přesně se za těmito udaji skrývá.
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY:
    MCKIDNEY:
    Na obojí yep :-) Prověřím večer. A jinak vím, že je to vztažené k CPU. Ale proto jsem povyšoval na to nejnovější. Zvažoval jsem opět i7. Ale ten rozdíl ve výkonu není takový, aby mi to oduvodnilo její koupi. Nehledě na to, že starou i7, sem přetočil, na 4.2 GHz a stejnak to dělalo :-D

    budu testovat dneska a uvidím, co mi z toho vyleze ;-) Zatím díky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Sleduj tu hru, zjisti zda FrameDrop je spojený s ingame, nebo se děje bez ohledu na současnou scénu ve hře.

    Sleduj jak dlouho trvá (Proto tě odkazuji na nástupce RivaTuner.) jak se v tu chvíli chová zátěž GPU, GRAM, RAM atd.

    Naprostá většina framedrop co jsem kdy zažil neměla s GPU nic společného.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: To jsou obě hry, co mají FPS přímo vztažené k zátěži CPU.

    Ale asi jsme se nepochopili, Frame Drop není problém, ale symptom a je takhle nemuzes napsat mam problem s frame drop.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: D3 a PS2(PlanetSide2). Ale sleduji to i u jiných her. Tyto dvě, ale hraji nejvíce aktuálně.

    MCKIDNEY: Drivery jsem zkoušel různé verze. Též jsem zkusil reinstal PC a instalaci nejnovějších ovladačů od výrobce desky a chipsetu. Téz zvukovka a sítovka.

    Se základy řešení sem obeznámen. Ale na tohle nemužu přijít. Přikládal jsem dříve problém CPU (měl jsem i7 930), že nezvládá výkonově. A proto jsem povýšil. Ale problém nezmizel.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Jaka hra/hry? Neni to nahodou Watch Dogs?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FPS drop je specifický moment v provozu, který jasně identifikuješ.

    Máš problém s častým výskytem FPS drop?

    Zkus prvně nainstalovat MSI Afterburner - pokročilé grafy / záznamy ti řeknou co se děje (Počítej s menším poklesem díky CPU potřebnému k monitoringu, ale na I5 to moc nebude.)

    FPS drop jako takový by měl být snadno identifikovaný mezi grafy (Existují návody jak tam dodat i další HW pokud to bude nutné)

    Pokud ti hra špatně běží, tak spíš koukej na verzi Driverů, hraje velkou roli
    KORAL
    KORAL --- ---
    Řeším jeden problém se svou grafikou.
    Mám tuto grafickou kartu :
    http://www.alza.cz/zotac-geforce-gtx680-2gb-ddr5-standard-edition-d311333.htm#popis
    K tomu tento CPU :
    http://www.alza.cz/intel-core-i5-4670k-d430873.htm
    A tyto paměti (použité jen 2 ks ze 3ks):
    http://www.alza.cz/zeppelin-6gb-kit-ddr3-1600mhz-d119958.htm
    http://www.alza.cz/patriot-6gb-kit-ddr3-1600mhz-cl9-viper-series-d134702.htm#popis
    Zdroj : http://www.alza.cz/fortron-black-power-550w-d126408.htm#popis
    Monitor mám DELL 24" 1920x1200.

    Problém je, že mám strašný FPS drop a to i na rozlišení 1920x1080. Dle referencí od kamarádů. kteří hrají na podobném rozlišení a třeba horší kartě, tam drop nemají, při stejných akcích a místech.
    Nápad, kde by mohl být problém ?

    Díky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nic o tom poradne nevime.
    Vime jenom nasledujici:
    - Velká šance, že si počkáním 1/2 roku získáš extra rok provozu
    - ceny se budou stabilizovat 3-4 měsíce pro entry level karty (850TI/860)
    - Malá šance, že to nějakým způsobem zmrší.

    Určitě neočekáváme nárůst jako byl s 4XX, určitě neočekáváme změnu toho jak karty fungují, určitě to nebude celá vlna nových Features, jako s 6XX.

    Vzhledem k tomu na čem funguješ teď je to otázka do pranice.
    Já ti řeknu, že ten rozdíl je tak obrovský, že rozdíl mezi 760 a 860 bude trpasličí.
    Jiný ti může říct, že když už máš takovou kartu takhle dlouho, tak tě dalších 3/4 roku neodradí.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: Neni znamo. Podle 750/Ti je architektura vyrazne efektivnejsi, ale jestli se da efektivita transformovat do vykonu zatim nevime. Muj nazor je takovy, ze to bude evoluce, ne revoluce. Maximalne revoluce ve spotrebe.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Ještě porovnání 760 s přicházejícíma 800 - Chystá se tam nějaká brutální změna co se výkonu týče, nebo ten rozdíl zas takovej nebude?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EAT_ME: Výrobci se už liší především logisticky (Kde mají RMA, kdo ho tam vozí atd.)

    MSI je v tomhle ohledu průměr a není se čeho bát.

    Asus nabídne krom Pedigree výkonější chlazení. Gainward nabídne tichý provoz v menší zátěži (Karty mají vesměs 3 profily - Nulová zátěž (Dnes už prakticky neexistuje díky Flash a HD videu), Nízká zátěž (Karta běží relativně potichu), Velká zátěž (Karta dělá randál))

    Phantom není zázračně lepší v 3, ale je to velkž rozdíl v 2, takže při normální práci a hrách s nízkými nároky je to opravdu znatelný rozdíl.

    Rozhodnutí je na tobě, 300,- jsou pořád dovezený velký burger a hranolky ke hraní Watch Dogs :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: MSI je v phoode, ona dneska vubec u tech nereferencnich karet je dulezita v podstate jen jedna vec: zaruka 3 roky.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    MCKIDNEY: Jo, hraju na 1xFullHD monitoru. Mam teda vedle ještě druhej s menším rozlišením, ale ten u her nemoužívám.

    MSI nebrat jen kvůli chladiči? Ta cena je lákavá :))
    Jinak Asus nevypadá zle. Dík za tip.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Just in case of trolls:
    5 is not 5 times :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Osobně jsem jich čistil jenom 5, ale vždy to byla otázka pouze klasické mechanické části a následné vyfoukání zbytku.

    Nikdy jsem nemusel sundat plastové plátky, abych se k tomu dostal (Co třeba MSI karty dělají jenom aby byly cool)

    Osobně kupuji jenom EVGA/Gainward/Asus. EVGA jsem nedoporučil, protože dělají nové chlazení se kterým nemám zkušenosti (Výrobce má dobrou reputaci, ale reputace v IT moc neznamená)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: okej, ja mam totiz opacny reference, proto mne zajima jak to vypada. imho ani jedna z tech karet neni spatna.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Phanton funguje super. Na Gayward nemám špatné reference ani já, ani lidi ve skupině rozumných.

    Cisteni chladicu delam mozna jednou za rok a rozhodně mě netrápí pár minut navíc. Navíc v tom osobně rozdíl nevidím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam