• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/amd-ukazalo-freesync-otevreneho-rivala-g-sync/39188
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Unikly fotografie PCB i čipu budoucí GeForce GTX 880. Nese 8 GB GDDR5 http://www.cnews.cz/unikly-fotografie-pcb-i-cipu-budouci-geforce-gtx-880-nese-8-gb-gddr5
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    A jak tak koukam, mel by umet i AMD VCE, dal umi i prerecording do ramky.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak MSI Afterburner 3.0.1 uz umoznuje bezrezijni video recording pres hw nvapi, jako shadowplay. V codecu zvolit external plugin a zvolit nvapi, a v nem nastavit bitrate a kvalitu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Na 1920x1200 jsem se pod 1GB nedostal ani u her bez VSync
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Protože se blíží 4K a byli by rádi, kdyby to uměli aspoň akcelerovat :)

    Ale jinak pokud používáš 1920x1200 tak by se neměli tolik flákat. Pro mě třeba Wolfenstein chtěl 1870M a to znamenal, že nesměl bežet flash plugin, abych si to na 2560x1600 zahrál :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Musel bys napsat jakych fps hrach. Arma2 - 2GB minimum, BF4 - 2GB minimum, posledni Crysis, FC, atd.
    KORAL
    KORAL --- ---
    ELDERIK: kdepak, ten rozhodně nemám :-) Mám standart 24" 1920x1200.
    Jen mě to zajímalo, protože právě slyším, jak vycházejí grafiky se 4 - 8 GB Ram. A říkám si k čertu proč to do těch herních grafik cpou. Na tak obrovská rozlišení jim stejnak nestačí výkon CPU.
    A jak jsem psal níže, já sem sledoval, že při FPS hrách jsem využíval max 1,5GB, ale víc ne. A to jsem měl veškeré detaily, vyhlazování, atd ... :)
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    KORAL: IMHO pokud máš Full HD monitor, tak ti 2 GB ještě chvíli vystačí. Pokud máš WQHD, tak tam už začíná karta se 2 GB ztrácet dech.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Zalezi na hre, rozliseni, nastaveni detailu textur, rezimu antialiasingu, casovych bufferu atp. 2GB dnes staci u vetsiny her pro fullhd, ale modovany skryim vyuzije i 3GB a Watch dogs na maximum 3GB primo vyzaduji. V blizke budoucnosti lze ocekavat, ze 2GB karty prestanou stacit.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Opět zvídavá otázka :)

    Jak je to s pamětí u grafické karty. Přijde mi, že když hraji FPS hry a nebo i WoW a podobné, tak využívám cca 50% a zbytek se fláká. Přesto se všude píše, že 2GB je minimum a je lepší mít více.
    Mám u grafické karty 2GB.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Asus GTX 780 Strix bude za 14 700 Kč, R9 280 Strix vyjde ve třetím kvartále | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/asus-gtx-780-strix-bude-za-14-700-kc-r9-280-strix-vyjde-ve-tretim-kvartale
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Report: Nvidia GTX 880, 880 Ti to be Cheaper than 780 Ti
    http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-maxwell-gm204-880-880ti,news-48191.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A co windows? Dej PCI express na max performance
    KORAL
    KORAL --- ---
    Díky všem za názor a pomoc.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: ta je fungl nová, tak uvidím. No snad to bude grafika, deska by mě nepotěšila.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: reklamaci karty s popisem zavady zkusit muzes, ale pokud se to nepotvrdi, je to deska.
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY: Bios jsem procházel a desku také. Nic sem nenašel co by to mělo omezovat.


    HNIZDO: Ano mám a zkoušel jsem i sekundární, který podle manuálu má také zvládat 3.0 a 16x
    Jinou bohužel nemužu zkusit, nemám.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: tak to by nemelo. samozrejme predpokladam, ze mas tu grafiku v primarnim pcie slotu. muzes vyzkouset jinou grafiku?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: to mě přijde hodně sketchi rada.

    mrkni na desku, nastavení biosu a nastavení spotřeby windows
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam