• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Zalezi na hre, rozliseni, nastaveni detailu textur, rezimu antialiasingu, casovych bufferu atp. 2GB dnes staci u vetsiny her pro fullhd, ale modovany skryim vyuzije i 3GB a Watch dogs na maximum 3GB primo vyzaduji. V blizke budoucnosti lze ocekavat, ze 2GB karty prestanou stacit.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Opět zvídavá otázka :)

    Jak je to s pamětí u grafické karty. Přijde mi, že když hraji FPS hry a nebo i WoW a podobné, tak využívám cca 50% a zbytek se fláká. Přesto se všude píše, že 2GB je minimum a je lepší mít více.
    Mám u grafické karty 2GB.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Asus GTX 780 Strix bude za 14 700 Kč, R9 280 Strix vyjde ve třetím kvartále | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/asus-gtx-780-strix-bude-za-14-700-kc-r9-280-strix-vyjde-ve-tretim-kvartale
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Report: Nvidia GTX 880, 880 Ti to be Cheaper than 780 Ti
    http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-maxwell-gm204-880-880ti,news-48191.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A co windows? Dej PCI express na max performance
    KORAL
    KORAL --- ---
    Díky všem za názor a pomoc.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: ta je fungl nová, tak uvidím. No snad to bude grafika, deska by mě nepotěšila.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: reklamaci karty s popisem zavady zkusit muzes, ale pokud se to nepotvrdi, je to deska.
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY: Bios jsem procházel a desku také. Nic sem nenašel co by to mělo omezovat.


    HNIZDO: Ano mám a zkoušel jsem i sekundární, který podle manuálu má také zvládat 3.0 a 16x
    Jinou bohužel nemužu zkusit, nemám.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: tak to by nemelo. samozrejme predpokladam, ze mas tu grafiku v primarnim pcie slotu. muzes vyzkouset jinou grafiku?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: to mě přijde hodně sketchi rada.

    mrkni na desku, nastavení biosu a nastavení spotřeby windows
    KORAL
    KORAL --- ---
    Stále je tam 4x 3.0.
    dle jednoho fora to prý vypadá na studenák na grafice, který vyřazuje další část PCI-E na grafice. doporučují reklamaci.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: kdyz spustis pres ten otaznik render test, melo by ti to ukazovat 3.0x16@x16 3.0
    Hru zatim vynechme. Zkus to a napis.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Zkoušel jsem to i za provozu hry a jediná změna je z 1.1 na 3.0



    Jinak už v samotném biosu se grafika hlásí na PCI-E 4x :((
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Ano to vypada na usporu energie PCI express.

    Ale jinak ano to může být jedna z příšin náhodného frame drop.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Vedle Bus Interface klikni na ten otaznik a vse ti bude vysvetleno. /uspora energie
    KORAL
    KORAL --- ---
    Tak jsem koukal a možná mám příčínu ....

    Můžete mi potvrdit, že moje grafika, jede jen na šířku PCI-E 4x, místo 16x ?


    A případně co stím ?
    Díky
    KORAL
    KORAL --- ---
    špičkou myslím, že tam byla 1. Na výběr v grafu je jen 0 a 1 :))
    KORAL
    KORAL --- ---
    tak co jsem vysledoval u D3. tak GPU vytížené nebylo.
    CPU jelo kolem 80 až 96%. holt D3 je jen jednojádrovka :( Ale na 100%ˇse nedostalo.
    Co mě, ale zarazilo byly hodnoty u "OV max limit" , "Voltage limit" a "Utilization limit". Tam občas byli spičky. Asi v místěch kde právě docházelo k propadu FPS.
    Ale netuším co přesně se za těmito udaji skrývá.
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY:
    MCKIDNEY:
    Na obojí yep :-) Prověřím večer. A jinak vím, že je to vztažené k CPU. Ale proto jsem povyšoval na to nejnovější. Zvažoval jsem opět i7. Ale ten rozdíl ve výkonu není takový, aby mi to oduvodnilo její koupi. Nehledě na to, že starou i7, sem přetočil, na 4.2 GHz a stejnak to dělalo :-D

    budu testovat dneska a uvidím, co mi z toho vyleze ;-) Zatím díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam