• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    KORAL
    KORAL --- ---
    Díky za názory, nakonec půjdu do 780 s 3GB.
    Stejnak mě ve hrách brzdí CPU a né grafika. Takže není důvod čekat za každou cenu na 880.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    CARTMANETWORK23: tohle vypada na hw. muzes reklamovat? pokud ano, dal nic neres a reklamuj, s tim ze k tomu pripojis tenhle svuj prispevek.
    CARTMANETWORK23
    CARTMANETWORK23 --- ---
    jeste se zeptam v tomhle auditku omluvte me,jsem vlastnikem geforce gtx 550 Ti od ASUS
    ve starsim kompu mi trochu delala neplechu a vypinala obraz,nacez vse bezelo dal v klidu...
    obmenil jsem teda cely streva v domeni ze to treba dela deska.ted je karta uplne v novem,tak den bezela v klidu a pote jsem stahl patch pres program geforce experience,patch 337.88 a stare problemy s vypinanim obrazu jsou zpet,karta ani neni nijak zatizena a dela tyhle psi kusy...
    neni tu nekdo kdo ma podobne zkusenosti??popripade,nevi nekdo jake ovladace tam dat?? zkusil jsem uz asi 4 x starsi a porad nic :/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: nevyplatilo kupovat*
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: To není tak uplně pravda, za 9m koupíš to co by jsi musel čekat další +- 15m :)

    Jinak všeobecně se čekat nevyplácí, tvuj pripad k tomu navádí - přežít na 660 půl roku a budeš mít jasno o tom jaká je nová generace.
    bud si koupíš za lepší cenu 780TI nebo 880

    Všeobecně má taky výjimky, jako například když jsme věděli, že 2XX byly slepé řady a pred release 4XX se opravdu nevyplatilo čekat
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Nevime, je to nova rchitektura, ale rekneme ze ocekavat 50% zrychleni realne neni. Je to spis evoluce. Imho pokud mas na 780/780Ti, chybu neudelas. Zalezi taky na tvych narocich. Jen doporucuju video ram 3GB a vyssi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KORAL: Ano, to bys takhle mohl dělat donekonečna. Budiž ti útěchou, že takhle počítačový průmysl funguje už padesát let.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Za 9 měsíců oznámí novou kartu :-) To bych takhle mohl dělat do nekonečna :-)
    Předpokládám, že nárust 880 oproti 780 bude +- 20% výkonu, asi že ?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Hele počkat se vyplatí vždy, ale 15k to nebude. (Alespon ne tenhle rok.)
    jsou tu akce a předprodeje atd, kde můžeš dostat slevu.

    Je to na tobě 6-9m to dokopeš na 660 za 3.5k a pak si za normální cenu koupíš 880 a řekněme i v optimalní čas.

    Kromě zlomového zlepšení (Výkon, spotřeba, propustnost) nic nečekáme.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: Tedy ted se přiznám, že jsem na Váškách.
    Měl jsem grafiku na rwklamaci a dostal jsem prachy zpět. Měl jsem GTX680.
    Jako být další cca 3 měsíce bez grafiky, než vyjde 880 a nebo nedej bože 6 měsíců, než vyjde na 16 technologii.
    I když asi se dá očekávat že nejnižší cena GTX880 bude někde kolem 15 000 což na podzim ?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Novinka: GeForce GTX 880 už v říjnu, Nvidia vynechá 20nm výrobu! http://pctuning.tyden.cz/...ualni-zpravy/30340-geforce-gtx-880-uz-v-rijnu-nvidia-vynecha-20nm-vyrobu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jednoduchá odpověď je, že nebude :)

    Marketingově to dobře ochrání a fungovat to pořádně nebude. Hlavní je aby to vypadalo jako, že jsou hodnější než Nvidie :)

    Asi jako karty s více jak 3 výstupy, vyrobili 1 řadu a od té doby žádnou :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Tak mne od zacatku zajima jeden detail. gsync ma spodni hodnotu refreshe 30hz. Lidi totiz nevedi, ze lcd panely maji i spodni limit obnoveni, jinak dochazi k degradaci obrazu. Zajima mne, jak tohle vyresi freesync v kombinaci s libovolnym panelem - kazdy panel ma tu frekvenci totiz jinak. Ocekavam ze v ovladaich bude nejaky limit, ale jak to udelat, kdyz frekvence fps klesne pod limit? Gsync ma hw buffer, muze fungovat asynchronne. Ale freesync na strane monitoru buffer nema a v gpu taky ne (nemuze to byt v framebufferu, toto je buffer az za lvds rozhranim).
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mám moc pěkný Dell s DP (3008WFP) a změna refresh rate je znatelný flicker, takže představa že to bude měnit refresh rate uvnitř 8ms
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hlavně FreeSync bude vyžadovat nejenom plnohodnotnou Display port elektroniku, ale taky elektroniku co má dostatečně rychlou elektroniku pro změnu refresh rate.

    Uvidíme, ale podezření je, že to bude fungovat prakticky jenom na monitorech co mají GSync :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DUBAS_: :) Amd "ukazuje" freesync uz pres pul roku, a zatim nejen ze neni zadny realny produkt, ale neni ani vyvojarska recenze, natoz treba porovnani s gsync. Podpora bude zajimava, protoze spousta hernich monitoru ma HDMI, ale nema DP (coz je pro freesync podminka nezbytna)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    AMD ukázalo FreeSync: otevřeného rivala G-Sync | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/amd-ukazalo-freesync-otevreneho-rivala-g-sync/39188
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Unikly fotografie PCB i čipu budoucí GeForce GTX 880. Nese 8 GB GDDR5 http://www.cnews.cz/unikly-fotografie-pcb-i-cipu-budouci-geforce-gtx-880-nese-8-gb-gddr5
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    A jak tak koukam, mel by umet i AMD VCE, dal umi i prerecording do ramky.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak MSI Afterburner 3.0.1 uz umoznuje bezrezijni video recording pres hw nvapi, jako shadowplay. V codecu zvolit external plugin a zvolit nvapi, a v nem nastavit bitrate a kvalitu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam