• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Ono je to jednoduchy, 780Ti _je_drazsi, ale je pravda, ze je ted neprodejna. Ceny 970/980 pujdou rychle nahoru, jak to po uvedeni trhaku bejva (rada 7000 u amd, 6xx u nvidie), takze kdo mate duvod ke koupi, berte ihned.

    Tady je vlakno, ktere ma dost uroven, alespon zatim
    PCTuning • Zobrazit téma - GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=213006
    kde se pise co za modely ma cenou brat.

    Nema asi cenu podotykat, ze o upgrade muze vazne uvazovat clovek vlastnici highend tak maximalne do 580, nebo nejake slabsi karty.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: eh, mea culpa, koukal jsem na papírový parametry, ne benchmarky. Teď jsem juknul na tom's hw, a gtx980 vychází v reálným výkonu cca o 5 procent lépe než gtx780ti při téměř dvoutřetinový spotřebě (což je super).

    Nicméně pak nechápu cenovou politiku. Gtx780ti (pravda, nereferenční model) stojí cca o 2.500 více než gtx980 (referenční model).
    Mno, nechám upgrade asi na příští rok, až bude venku 980ti ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Hmm, msi 970ka skokove zdrazila skoro o 2.5 litru, czc ma na sklade zrejme prilis mnoho 290 a 290x, ktere jsou momentalne zcela neprodejne...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Kde vidis testy, ze je vyrazne slabsi? Kdyz kouknu na anand, v jednom nejhorsim moznem pripade je to plichta...
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: koukal jsem ale, že gtx980 s určitostí gtx780TI ve výkonu nezabíjí. Naopak, je vcelku výrazně slabší. Jediný, co hraje pro zvážení koupě, je dost značně snížená spotřeba (skoro o 100W).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia uvádí GeForce GTX 980 a 970. Maxwell 2 umí řadu nových technologií http://www.cnews.cz/nvidia-uvadi-geforce-gtx-980-970-maxwell-2-umi-radu-novych-technologii
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Tak ono fyzický výkon a reálný výkon není to samé.
    Hry co jsi vyjmenoval jsou náročné jak na CPU čas, tak na latenci pro čtení z paměti.
    Obojí dokáže rozbít hloupý dotaz z widgetu na ploše. (A tisíc dalších příčin - neshazuji widgety :P)
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY: tohle je zajímavý postřeh. Něco podbného mě trápí u hry D3 a PlanetSide 2. Kde mi dochází k pádum FPS.
    Ale přitom mi vše jede na SSD hdd. Zkusím si pohlídat vytížení a přístupy k HDD a RAM.

    Dík za tip
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: Tady mas nekolik komplikujicich faktoru. Prvni je ze mas grafiky mobilni. Druhy je ze jsou v SLI. Treti je notebook a jeho bios manipulujici se spotrebou.
    Diagnostika:
    1) Posledni drivery.
    2) Nainstaluj MSI afterburner, a monitoruj teploty a vytizeni jednotlivych gpu a cpu behem jednotlivych her
    3) Vypni SLI a zopakuj 2)

    Grafy nasnimej a hod sem.
    PETINY
    PETINY --- ---
    MCKIDNEY: NELLI: ok, já to trochu rozvedu: dělá mi to u všech her (Dota 2, World of Tanks, Deus Ex..), kromě těch vyloženě starejch (Dota 1).
    - ovladače jsem všechny aktualizoval
    - hry jsem zkoušel všechny na min. nastavení, nepomohlo
    - v task manageru nic neobvyklýho neběží a i kdyby běželo, tak bych to pravděpodobně nepoznal
    - komp byl měsíc vypnutej, zapnul jsem ho včera po návratu z dovolený, NIC se do něj nestahovalo - začalo se to dít samo od sebe
    - když jsem to googloval, hodně se tenhle problém řešil na fórech nvidie, nicméně bez řešení
    - kolega má taky nvidii a shodou okolností má od včerejška ten stejnej problém
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETINY: Můžu ti na základě tvého popisu říct jenom jednu věc: na 99% se nejedná o problém grafiky.

    Tohle vypada na process co zabrzdí Mem I/O, Disk I/O a ostatní čekají ve frontě.
    Zkontroluj stav binárek, aktualizuj, zkontroluj co běží po spuštění a zkus běžet v okně a koukat na moc pěkný task manager ve Windows 8

    Tohle je postup adekvátní tvému dotazu
    NELLI
    NELLI --- ---
    PETINY: ummm...a co takhle třeba napsat aspoň názvy těch her? On bude asi dost rozdíl, jestli se ti to děje kupříkladu u BF4, nebo u Bejewelled...
    PETINY
    PETINY --- ---
    ahoj, mám trochu problém a myslím že je se to týká grafiky - mám ve hrách každejch deset, patnáct vteřin fps drop, kdy mi spadne fps na cca 5, po cca dvou vteřinách se to vrátí do normálu. Je to dost otravný, protože se s tím v podstatě nedá hrát - neví někdo, co to může být? Mám dvě GeForce GT 750M v SLI, Windows 8.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Plné specifikace čipu GM204 a GeForce GTX 980 odhaleny. TDP je jen 165 W | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/plne-specifikace-cipu-gm204-geforce-gtx-980-odhaleny-tdp-je-jen-165-w

    Ta spotreba je az neuveritelna.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce GTX 980: specifikace, ceny a G-Sync Surround | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/geforce-gtx-980-specifikace-ceny-a-g-sync-surround/39437
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    NELLI: jasan, 8 let výdrže nečekám, ale letošní, příští a snad i přespříští ročník bych si na tom chtěl užít. Což - jak začínám chápat - nebude problém. Moc díky.
    NELLI
    NELLI --- ---
    MICKEY_MOUSE: popravdě, ono to nijak drakonicky nenaroste. Hřiště je pořád hriště, na place běhá pořád 22 hráčů (objektů) + rozhodčí a jedna meruna. Rozdíl bude maximálně ve fyzice (kterou pravděpodobně počítá procesor) a v lepších modelech a texturách, ale ty textury zřejmě v dohledný době nebudou ve 4K, aby tě musely trápit 2GB raměti na grafárně.
    Samozřejmě ti to nevydrží dalších 8 let, ale tak to je ti předpokládám snad vcelku jasný.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    HNIZDO: Moc dík za užitečné info i link. Ta nová FIFA 15 má úplně nový engine, čili oproti FIFA 14 se bude svými nároky lišit určitě a asi dost. Teprve včera vyšlo demo FIFA 15, tak na něj asi žádné testy hned tak nebudou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam