• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    PETINY
    PETINY --- ---
    HNIZDO: ahoj,
    takže zatím takhle:
    - drivery aktuální
    - s SLI i bez SLI to má stejnej průběh. Přikládám jak IMG, tak .htm log z World of Tanks, ale na Dotě to má v podstatě taky neměnnou podobu:






    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Uz jsem se chtel zeptat, nikdo nema normalne 75st.
    RUM
    RUM --- ---
    tak oprava.... zjistil jsem, že to celou dobu chladil jen jeden ventilátor... druhej, ten co byl přelepenej samolepkou po rozbalení (samolepka na něm držela jako ďas) se jen cukal a až když jsem do něj ťukl tak začal fachat. teď už nemám v defaultním nastavení chlazení 75+°C ale 66°C :-) bál jsem se, že bude blbej fan, ale opravdu teď už se zastaví a roztočí bez problémů
    RUM
    RUM --- ---
    tak jsem popohnal MSI bez zvýšení voltáže max teplota 64°C v Heavenu, při nastavení fanů 70°C/100% RPM
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Srovnejte rozdíly ve Far Cry 4 a Assassins Creed Unity s efekty od Nvidia • Eurogamer.cz
    http://www.eurogamer.cz/...dily-ve-far-cry-4-a-assassins-creed-unity-se-specialnimi-efekty-od-nvidia
    RUM
    RUM --- ---
    já jsem podle prvních pozitivních recenzí v euforii bral MSI z CZC za 9464kč. dnes bych se ještě rozhodoval mezi ASUS strix, což je taky výbornej kousek. ASUSka má pasivní režim až do 67°C oproti MSI, kde to je jen do 50°C, ale podle http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/14 jsou obě při hraní prakticky neslyšné.

    hodnocení bi-techu je MSI > ASUS > EVGA

    lidi na netu sice píšou o pískajících cívkách na MSI, ale sám mám MSI grafiku 3 roky a není problém... na CZC i na alze je MSI v drtivě převaze prodaných kusů (nvidia i AMD), takže větší šance, že někdo chytne zmetka. nic víc v tom nevidím. 14ti denní lhůta na vrácení zboží to jistí :-)
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    ja chci kupovat tu 970 .. ale nechci MSI tak cekam kde bude na skladu EVGA
    EVGA GTX 970 SC ACX 4 GB Review | techPowerUp
    http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/20.html
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DirectX 12′s new rendering features are coming to DirectX 11.3 too http://www.pcgamer.com/...4/09/19/directx-12s-new-rendering-features-are-coming-to-directx-11-3-too/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Ono je to jednoduchy, 780Ti _je_drazsi, ale je pravda, ze je ted neprodejna. Ceny 970/980 pujdou rychle nahoru, jak to po uvedeni trhaku bejva (rada 7000 u amd, 6xx u nvidie), takze kdo mate duvod ke koupi, berte ihned.

    Tady je vlakno, ktere ma dost uroven, alespon zatim
    PCTuning • Zobrazit téma - GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=213006
    kde se pise co za modely ma cenou brat.

    Nema asi cenu podotykat, ze o upgrade muze vazne uvazovat clovek vlastnici highend tak maximalne do 580, nebo nejake slabsi karty.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: eh, mea culpa, koukal jsem na papírový parametry, ne benchmarky. Teď jsem juknul na tom's hw, a gtx980 vychází v reálným výkonu cca o 5 procent lépe než gtx780ti při téměř dvoutřetinový spotřebě (což je super).

    Nicméně pak nechápu cenovou politiku. Gtx780ti (pravda, nereferenční model) stojí cca o 2.500 více než gtx980 (referenční model).
    Mno, nechám upgrade asi na příští rok, až bude venku 980ti ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Hmm, msi 970ka skokove zdrazila skoro o 2.5 litru, czc ma na sklade zrejme prilis mnoho 290 a 290x, ktere jsou momentalne zcela neprodejne...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: Kde vidis testy, ze je vyrazne slabsi? Kdyz kouknu na anand, v jednom nejhorsim moznem pripade je to plichta...
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: koukal jsem ale, že gtx980 s určitostí gtx780TI ve výkonu nezabíjí. Naopak, je vcelku výrazně slabší. Jediný, co hraje pro zvážení koupě, je dost značně snížená spotřeba (skoro o 100W).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia uvádí GeForce GTX 980 a 970. Maxwell 2 umí řadu nových technologií http://www.cnews.cz/nvidia-uvadi-geforce-gtx-980-970-maxwell-2-umi-radu-novych-technologii
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Tak ono fyzický výkon a reálný výkon není to samé.
    Hry co jsi vyjmenoval jsou náročné jak na CPU čas, tak na latenci pro čtení z paměti.
    Obojí dokáže rozbít hloupý dotaz z widgetu na ploše. (A tisíc dalších příčin - neshazuji widgety :P)
    KORAL
    KORAL --- ---
    MCKIDNEY: tohle je zajímavý postřeh. Něco podbného mě trápí u hry D3 a PlanetSide 2. Kde mi dochází k pádum FPS.
    Ale přitom mi vše jede na SSD hdd. Zkusím si pohlídat vytížení a přístupy k HDD a RAM.

    Dík za tip
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PETINY: Tady mas nekolik komplikujicich faktoru. Prvni je ze mas grafiky mobilni. Druhy je ze jsou v SLI. Treti je notebook a jeho bios manipulujici se spotrebou.
    Diagnostika:
    1) Posledni drivery.
    2) Nainstaluj MSI afterburner, a monitoruj teploty a vytizeni jednotlivych gpu a cpu behem jednotlivych her
    3) Vypni SLI a zopakuj 2)

    Grafy nasnimej a hod sem.
    PETINY
    PETINY --- ---
    MCKIDNEY: NELLI: ok, já to trochu rozvedu: dělá mi to u všech her (Dota 2, World of Tanks, Deus Ex..), kromě těch vyloženě starejch (Dota 1).
    - ovladače jsem všechny aktualizoval
    - hry jsem zkoušel všechny na min. nastavení, nepomohlo
    - v task manageru nic neobvyklýho neběží a i kdyby běželo, tak bych to pravděpodobně nepoznal
    - komp byl měsíc vypnutej, zapnul jsem ho včera po návratu z dovolený, NIC se do něj nestahovalo - začalo se to dít samo od sebe
    - když jsem to googloval, hodně se tenhle problém řešil na fórech nvidie, nicméně bez řešení
    - kolega má taky nvidii a shodou okolností má od včerejška ten stejnej problém
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETINY: Můžu ti na základě tvého popisu říct jenom jednu věc: na 99% se nejedná o problém grafiky.

    Tohle vypada na process co zabrzdí Mem I/O, Disk I/O a ostatní čekají ve frontě.
    Zkontroluj stav binárek, aktualizuj, zkontroluj co běží po spuštění a zkus běžet v okně a koukat na moc pěkný task manager ve Windows 8

    Tohle je postup adekvátní tvému dotazu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam