• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    aha, uz koukam

    The current line of Xeons are based on the same architecture as the i7. The difference is usually that the Xeons are the cream of the crop. They run cooler and at lower voltages and are spec'd for 24/7 continuous usage. Otherwise, performance is usually identical. Xeons are able to be used in multi-socket motherboards, where i7s are not (which is why the Mac Pros use them).

    Xeons are also usually the first to be updated. There are 6-core Xeons, but not i7s yet, though they are still based on the same architecture.

    The additional reliability of the Xeons is very important in servers, especially rackmount and blade-enclosed servers where the lower heat dissipation and power consumption are essential. These benefits usually don't mean too much to all but the most extreme overclockers though, so people in the desktop segment usually ignore it due to the enormous difference in the price of both the CPU and the motherboards needed to support them.
    RAFAELL
    RAFAELL --- ---
    DRAGON: jsou ale to vubec nevadi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    xeon? nejsou to serverovy procesory?
    RAFAELL
    RAFAELL --- ---
    pokud je to opravdu jen na hry, je lepsi vzít Xenon http://www.czc.cz/...3/153117/produkt?q-c-0-f_2026836=sXeon&q-category-id=fplcb3ucvuh5286r50bmolmh96 než i7, je to to samé akorat bez grafiky a levnejší. 16GB RAM je na hry imho zbytecne, bohate staci 8. no a hned mas dalsi 3k na grafiku.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    takze rikate, ze je lepsi vzit i5, dejme tomu 12GB ram a radsi priplatit za grafarnu... to je asi fakt. Takhle mu to vydrzi dyl, nez kdyby to udelal obracene (koupil vykonny streva a prumernou grafiku)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    i7, 16GB RAM, SSD, 2TB disk, desku...proste klasika. On rekl, ze 30 je strop, ale ze bude rad, kdyz to bude stat mene, urcite chapete ;) Zas na druhou stranu mate pravdu s tim, ze ta grafika nejakej ten patek vydrzi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Takze od zacatku - co vse se mu ma vejit do tech 30k?
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    pokud to ma bejt herni PC tak zrovna na ty grafice zalezi nejvic a i s nejlepsi i5 se musi vejit do 30k s 970 ne ? tada pokud si nevybral desku za 10k :D
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    DRAGON: 30k bez monitoru a nevejde se mu tam grafika za 9k ? co tam ma proboha ?
    RAFAELL
    RAFAELL --- ---
    DRAGON: do pc za 30k se 970 cenově vejde akorat, ale jak myslis
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: neni to pro me, ale kamos je aktivni hrac urcite. Ale ma na to jenom 30 a tak pujde asi tou levnejsi variantou, ta 970/960 uz je moc draha. spis to vidim max tak do 6k. dik za tipy.

    jinak ja nejsem aktivni hrac vubec, jak v ty hamace nemam ty internety, tak to uz nestoji za nic :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: DRAGON: Presne tak - bud vem 970ku, coz je vyborna karta s dlouhou moralni zivotnosti, nebo pockej na 960. Ty jsi aktivni hrac, takze doporucuju spis trochu prihodit na tu 970ku, stoji to za to.
    NELLI
    NELLI --- ---
    DRAGON: ty jo, to je zrovna trochu blbej finanční interval, resp. blbá doba. Takže buď bych přihodil +/- litr k těm 8k a vzal gtx970, nebo počkal na jaro na gtx960.
    Kupovat gtx750 ti (do 5k), resp. gtx 770 (do 8k) už nemá imho moc smysl.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    DRAGON: to záleží co k tomu mas ještě za střeva
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj kluci, jakou byste mi doporucili nvidii na hry a) do 5 tisic a b) do 8 tisic? kamos upgraduje po mnoha letech kompa (do 30 tisic, monitor ma) a resime komponenty. dik
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Assassin’s Creed Unity featuring NVIDIA optimizations [UK]
    https://www.youtube.com/watch?v=DrVGKFPtNrw&list=PL6A4LYU373atJDkJ3dQ14qyJ89pYjFz3c
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Steambox je obycejnej komp s obycejnym linuxem, tedy dalsi zbytecne tristeni platforem. Valve ma sice silu na to, aby uridilo a ufinancovalo vyvoj vlastni a kvalitni linuxove distribuce orientovane na hry, ale ani se o to nepokousi. Do te doby je to mrtve narozene dite.
    RUM
    RUM --- ---
    No kdyby se mezi sebou alespoň neprali dva výrobci konzolí... přesně jak říkáš.. Vývojáři her se s tím nechtěj srát a ve výsledku na to doplatí všichni... Konzole budoucnosti je steam box, pro lidi, co chtějí funkční řešení out-of-box a přitom nebudou rozbíjet herní průmysl
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: No a ještě je výrazně odlišná správa paměti mezi PS4 a Xbox, takže hry nejde ani dobře unifikovat.

    Takže tu máme bordel na pár let dopředu.
    RUM
    RUM --- ---
    no já doufám, že se toho nechytnou další herní vývojáři, protože bych si rád v budoucnu pořídil 144Hz monitor s gsyncem nebo freesyncem podle toho co bude lepší, ale pokud budou hry běhat na 30FPS, tak můžu rovnou prodat celý PC a koupit si konzoli
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam