• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Takze mas 15 dni RO. Varovani jsi dostal. Dalsi bude trvale.
    Ten test dole je srovnani proti broadwellu-e, coz je dve generace za kaby-lake.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: zase si cucas nesmysly z paty. Jaky dve generace stary? 7700k je dve generace stara? to je fakt uz skoro zoufaly, jak se za kazdou cenu snazis zesmesnit amd.
    amd mela na predstavovacce primo keby lake.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MIKEE: Tohohle bordelu je vsude plno. Pockejme si na testy AVX, a testu her s prubehy fps jako Fallout4, GTA5, Rise of TomRaider a dalsich, ktere procesor opravdu potrebuji.

    V podstate uz vime, ze hrozen ma +- vykon jako broadwell, coz je dve generace za soucasnym intelem (skylake-kaby lake). Cili v HEDT, kde je pouze broadwell kvuli tomu ze ma intel u hedt dve generace zpozdeni, opticky exceluje - presto je to -25%/core proti kaby lake v singlu.
    Celej soucasnej mega hype train spociva v tom, ze marketing amd porovnava s dve generace starou architekturou, ktera bude za 5 mesicu nahrazena (hedt skyalke-x) a jakej megaskok to znamena proti megasracce na bazi steamrolleru. Ten hype je marketing, ktere zatlacuje do pozadi pragmaticky pohled.

    Pro amd je to jiste uspech, a pokud dobre naceni 4c-6c modely, bude to urcite fajn, predevsim to zrejme popravi i3 jako herni minimum (na kancl budou porad lepsi i3/pentia s vysokym vykonem na jadro, igpu a velmi nizkou realnou spotrebou). Lidi si to zatim neuvedomuji, ale jediny skutecne konkurencni produkt je 1800x, proto se ho dle soucasnych analyz prodava nejvic - je ho nejvis zapotrebi - levne vykonne osmijadro pro profiky na vypocty.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja se tesim, ze az to CPU bude tak dostane hezky zmereny projekt na strihani - old vs new.

    Jednoduche a subjektivni ano, ale hlavne relevatni. Jsem totiz zvedavy, zda ten rozdil mezi CPU bude vubec znat. Pripomina mi to dohady o vykonu OpenGL pro Photoshop :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Za jaký "kecy" konkrétně? Ale přesně prosím.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: ok, tsk uvidime. doufam, ze budes natolik velkej frajer, ze jestli ty benchmarky budou nakonec pravdivy, tak se budes umet za ty tvoje kecy omluvit.
    DARKBARR
    DARKBARR --- ---
    DARKBARR: Self-reply. Kdyby se to nekomu hodilo: http://www.x-computers.eu/configurations/compose/55
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MIKEE: Přesně. Jsem zvědav na 6800k a 7700k vs 1700x. Kolik má co jader nebo frekvence je pro mě nepodstatné, důležité jsou jen fps
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    HNIZDO: 7700k je vys nataktovana, takze bych cekal, ze bude v single-threaded rychlejsi, to je na porovnani 16 vs 8 thread procesoru benchmark celkeme k nicemu a co se tyce GTA V, tam je to slusny skore, ne? na pomer cena/vykon/spotreba to 1700 dala, nicmene zajimavy by bylo videt srovnani 6800k vs 1700x
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Muj mily, ja mam prectenych 160 stran sracek na pct, kde cela rudosi parta postla asi kazdej benchmark, kterej kdo vytlacil s rani stolici, vcetne linustechu, takze vim pomerne presne, jakej to ma dle tech leaku vykon. Ale jsou to porad jen leaky.

    DRAGON: Kamo, RO dostanes maximalne za napadani me skromne osoby DRAGON:
    Za psani "pravdivych" veci o amd te zabanovat nemuzu, protoze zadne pravdive veci o ryzenu, protoze jsi tu zadne pravdive veci neuvedl, pouze neoficialni leaky a fantazie o veze.



    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a jestli mas problem, ze nekdo pise pochvalny a pravdivy veci na amd, tak mi klidne RO dej, je mi to ukradeny
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak si projet treba na Linustech kanalu jeho benchmarky a uvidis tretinu vykonu za polovicni prachy. Jako ja chapu ze ses zaprisahlej nepritel amd, to ja sem byl taky, protoze actually nevydali nic poradnyho, ale to uz ted neplati. ale tak suit yourself, kazdej at si kupuje co uzna za vhodny. mne osobne zajima cena vs vykon a tam dava ryzen dava intelu momentalne slusne na prdel. S cim prijde intel, se jeste uvidi.
    ad i7-6900K to si delas srandu, ne? :D procesor za 32 litru chces srovnavat s procesorem za 499 dolaru, kterej ma navic o 5% jeste vyssi vykon? Jak v hrach tak v encodovani? lol, tak dobre :)

    AMD Ryzen 7 1800X Wins Big Lead vs i7 6900K In More Gaming Benchmarks
    http://wccftech.com/...en-7-1800x-i7-6900k-gaming-benchmarks/?utm_source=wccftech&utm_medium=related
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: 1) dobre, takze zametame:
    a) o tom kdo vi prd jsi zacal ty a uz jsi tu parkrat ze sebe udelal blbce, naposledy ted, viz b), takze brzdi nez zacnou padat RO. Mam o dva rady lepsi prehled nez ty.
    b) procesor 1800 bez X neexistuje, pokud myslis neco jineho nez rikas, je to tvuj problem, ne muj
    c) proti i7-6900K zadnou tretinu vykonu navic nedostanes, takze je to blbost tak jako tak
    d) zatim se objevil jeden jediny naznak komprimace videa u zenu, kde i7-7700K podava diky dvakrat rychlejsimu AVX zhruba stejny vykon, jako Zen - bude zalezet na apliakci
    e) jeste pred nekolika mesici mely chipsety problem s USB3, proto maji dneska desky velke zpozdeni a dostupnost bude omezena

    A to se tu bavime o neoficialnich neoverenych leakach.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    setceno podtrzeno, Ryzen mi da vic vykonu nez intel za ty samy penize. S asustekem nemam jedinej problem, jejich desky ani grafiky mi nikdy problemy nedelaly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: 1) zamet si pred vlastnim prahem nez zacnes prudit ostatni :)
    2) blbe ctes, psal sem o tretinu vykonu navic za polovicni cenu. Precti si to znova, je to zcela jednoducha a logicka veta :)
    a) nemyslel sem x ale 1800, ok
    b) no hlavni vyhoda je hlavne v cene. a rychlejsi to je taky. Jinak mne nezajima, kdo ma co za vykony na jadro, me zajima, jak mi to bude renderovat sceny a pocitat videa.
    Na hry kaslu, tam nikdy nebyl procesor nijak zavratne urcujici hardware.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Covece mas v tom zas nejakej hokej.
    1) Vis prd, ale usuzujes ze Vega s necim zamicha :)
    2) o ryzenu nemluvis, ale misto i7700K chces koupit 1800X s tim, ze tretinovej vykon za polovicni prachy. trochu horecnata veta. Zrejme myslis stejnej vykon za polovicni prachy, to je dnes rudoarmejske heslo, kdy se srovnava i7-6900K s 1800x. Je to veelmi relevantni, vzdyt procak za 30kkc, potazmo za 15k, mame vsichni. Rozhodne v hernim segmentu. Protoze to se prece vyplati. I kdyz je 7700K ve hrach o ctvrtinu rychlejsi, ale vic valcu vic adidas a vic ddement.
    a] je to stejne zajimava matematika, protoze 1800x je o 5 tisic drazsi nez i7-7700k.
    b] jedinou vyhodou 1800x proti 7700k jsou 4 jadra navic, vykon na jadro ma i7-7700K o 20% vyssi.

    Ergo pravitko. Jestli delas s aplikacema, co vyuziji 8 jader a planujes upgrade, a udelal sis analyzu, ze i7-6800K nepujde vzdor 6-ti jadrum v tvych aplikacich lepe, jdi do ryzenu, klidne v predobjednavce .

    (samozrejme jako u kazde nove platformy budes delat betatestera vyrobcum desek, a protoze chipset pro ryzen navrhnul Asustek, mas se kurva na co tesit).

    Na hry zustane kralem i7-7700K, protoze hry co vyuzijou >4-5c jsou dnes jen mmo/strategie a budou i za pet let. Ve hrach dnes uz neni co vic cpu-pocitat a co vic paralelizovat.
    DARKBARR
    DARKBARR --- ---
    Nevite nekdo o nejakem dobrem serveru/desktopu (idealne komplet sestava), pro vice GPU? Idealne bych si predstavoval, aby do toho sla dat 4x GTX 1080ka. Je to na vypocty, bohuzel jsem nic rozumne maleho nenasel a DGX-1 je overkill (hlavne tedy cenovy:-). Chtel bych, aby to rovnou nekdo poladil a zapojil (chlazeni, atp.) proto radsi ta sestava.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: aha, takze vis prd a usuzujes na zaklade minulosti, ok :) ne, nejsem zastance syntetickejch testu, spis me zajimaj realny vysledky a nedavny testy Ryzenu mluvej jasne. Takze pokud se prokazou, tak... ja treba sem celej zivot intel/nvidia man, ale potom, co ukazali, ze to umi, tak vazne uvazuju, ze misto planovanyho komba Z270/i7700k koupim 1800X. Tretinovej vykon navic za polovicni prachy je jednoznacne mindblower. A pokud to samy nastane s grafikama, tak jim poprvy sanci dam taky.
    Ale museli by mit podobnej vykon a bejt stejne tichy jako rada 10x0. Pres to vlak u me nejede.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: ono slo nekdy o testy? ale vazne, dokud amd nevyvola cenovou valku, coz si pri sve marzi uz nemuze dovolit, nic se nezmeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam