• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    https://www.cnews.cz/trzni-podily-vyrobcu-gpu-samostatne-graficke-karty-q4-2018-jon-peddie-research

    Podle Jon Peddie Researh v čtvrtém kvartálu podíl samostatných grafických karet Nvidia GeForce pro desktop stoupl ze 74,3 % v Q3 2018 na 81,2 % ke konci roku. AMD ztratilo několik procentních bodů a je z 25,7 % na 18,8 %. Před rokem (v Q4 2017) přitom Radeony měly 33,7 % a GeForce 66,3 %. Zde jsou jinak už čísla v rámci možností průzkumu přesná. AMD je tedy skoro na nejnižší úrovni za posledních několik let a ztratilo většinu podílu, získaného od Q2 2015 – tehdy firma byla na pomyslném dně s tržním podílem v samostatných grafikách jen 18 %.

    Ja bych jen doplnil, ze tato cisla se tykaji podilu na trhu dle PRODEJU za dane obdobi. Coz je zlvaste pikantni, pokud si pripomeneme fudy ohledne spatnych prodeju nvidie.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: njn
    jsem koukal na testy a v porovnání s tím co mám ted(1080) si polepším o 40fps v minimu. Což mi znamena, že třeba v Anthemu sem ted na High v minimu na 36fps, tak potom budu na 76fps a to už je sakra rozdíl :D
    BFV(stejný engine jako Anthem) a ostatní hry nejsou tak náročné a nebo jsou lépe optimalizované, než Anthem. Tak mám aktuálně kolem 70fps na minimum. Tam si pak k těm 120 i skočím :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: nejakou vyraznou zmenu ceny necekam. konkurence neni. ostatni faktory byly brany v uvahu predem.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: ok dík. Tak si v létě udělám radost a koupím 2080Ti. Uvidíme zdali za ni vypláznu 32k a nebo mín :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: asi nejpravdepodobnejsi scenar co nas ceka je dieshrink turingu na 7nm. pokud hypoteticky k tomu dojde, dle vysledku RVII nelze ocekavat vetsi narust nez 30%. Zatim nejsou nikde zadne naznaky, ze se dieshrink pripravuje. Tneto rok bych ho vyloucil.
    AMD nic vykonejsiho nez RVII nepripravuje (pro tento a pristi rok), eventualni navi bude vykonove pod nim.

    Pokud si mam zaspekulovat, nove (7nm) produkty neprijdou nijak brzo. Nvidii nic nehoni.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: O tom jsem nepochyboval. Spíše jsem si říkal, zdalí němáš nějaké info o tom, jestli se nechystá něco místo 2080Ti co by bylo výkonější a třeba mělo potenciál udržet minimum při tom rozlišení(3440x1440) na těch 120Fps.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: peknej. obecne, pokud chces mit tyhle fps, 2080Ti te nemine i na high.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: Pořídil jsem ted v prosinci k vánocům tohle Monitor a ted k tomu v létě zvažuji koupit grafiku. A nejsem si jist, zdali jít do 2080Ti a nebo počkat zase na podzim/zima jestli nebudou nové grafiky.

    Nepotřebuji mít hry na Ultra, ale High se mi líbí a rád bych, aby se mi FPS, držela kolem těch 110 v průměru(monitor má 120Hz) a minimum bylo někde kolem 90Fps.

    Co si o tom myslíš?
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Grafika nainstalovana a sel jsem v Apex Legends z 1280x720 vsechno na low a sem tam to slo na 60FPS na fullhd a vsechno na high krom AA a Ambient Oclusion a vyjimecne to jde pod 60FPS
    A rovnez jsem zjistil, ze muj skill ve hre stoji furt za hovno, ale to snad pujde :)
    RAPTORCZ
    RAPTORCZ --- ---
    S pribyvajicim vekem, rostouci rodinou a malo casem na hrani clovek ozeli high end GFX a pripusti, ze hru si jde uzit i na nizsi rozliseni, pokud za to stoji :-)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    HNIZDO: neco na ultra jsem hral naposled pred peti lety mozna :)
    tyhle potreby proste nemam
    akorat ted jak vysel Apex Legend coz me chytlo, tak mi to jede spatne i na nizke detaily, takze aspon tam ocekavam zlepseni
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ZELGARIS: nejhorsi co te muze potkat je ze si u nekterych her snizis textury z ultra na high/medium. texture streaming to jisti. na tehle karte stejne nejde cekat vsechno na ultra
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: u me nic vic nez 1920x1080 nehrozi
    CICIN
    CICIN --- ---
    ZELGARIS: Radost ti určitě udělá, ale pokud budeš chtít přejít do vyšších rozlišení, budeš muset hledat znovu:)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: no je to jenom 3gb ale i ta stoji furt pres 5K a porad je to oproti te 660 zlepseni
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CICIN: nasel jsem typka. fo mi zítra hodi tu 1060 za trojku, jeste v zaruce
    tak snad to trochu pomuze
    CICIN
    CICIN --- ---
    CICIN: Viděl jsem ji na bazoši teď kolem 2500, 1060 6gb která by byla taky zajímává volba se pohybuje kolem 4tisíc bazarove se zárukou, tu 970 už v dnešní době většinou nemají
    CICIN
    CICIN --- ---
    ZELGARIS: 970 zní docela rozumně, ale nevím kolik si papne Apex VRAM, ale na FullHD by snad 4gb překročit neměl, cpu to snad škrtit nebude
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Gainward GTX 1660 Ti Pegasus | Recenze | GPUreport.cz
    https://www.gpureport.cz/...gasus/gainward-gtx-1660-ti-pegasus-recenze-testy.aspx?article=194&page=1

    mala karticka s rozumnou hlucnosti a nizkou cenou, o 3% pomalejsi nez Strix
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    FRK_R23: Dik, to ja zas tak velke ambince nemam - chci si akorat zahrat Apex Legends na 60FPS.
    Planuju novy komp na druhou polovinu roku, ale mezi tim bych chtel aspon zkusit nejakou bazarovou grafiku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam