• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: To bylo simte za dob 5800 GT :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: lol, ta moje nesmrtelna 970ka byla od MSI :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hele grafiky tocim co dva roky, neli rychleji, takze jak dlouhodobe netusim. Nejhorsi byla MSI ta tim onehdy byla i povestna, pak jsem mel jen po kuse vadnou Gainwardku a ted tu GB, a to mluvím o historii od dob Voodoo 3 :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: nehystercim, 670ka od GB mi odesla kratce po koupi a pak pred koncem zaruky. MSI 970ka nebo zotac 1080ka nikdy. 970ku jsem mel skoro tri roky a mela par tisic hodin ingame... uvidime co cotac 2080TI.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Mám porad tu samou jen se zmenil čip GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8G, zase nehysterči, poruchovost bude třeba kolem 8%, kdy standartě byva do 5%.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: co to bylo za vyrobce a model, co odesel plz?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele me rtx2070 super, v klidu větráky vypíná a teplota se drzi max do 50C spis kolrm 45. V zátěži napr. pri dlouhým hranim Control mam teplotu do 80C. Ale mam velmi kvalitně větránoi skříň, takže mi tam teplo nikdy nema šanci stát., coz si myslim je zaklad úspěchu. Nicméně co se životnosti turingu tak nepatří k nejlepším, me odesla ne Super 2070 po4mesicich, a kluci z reklamacniho rikali ze tu chybovost maj statisticky vyšší.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VICTIM81: Heat creep je jenom proces, kdy proste teplo prirozene zari vsude okolo - je to pomaly process pri 60 stupnich, ale po 9-10h muzes mit zahratou cast zakl. desky co je jinak studena.

    Pri spatnem power profilu ti pak roste teplota vzduchu a snizuje se kapacita heatsinku v PC. Dobre postavene ATX s tim problemy mit nebude. mATX a open buildy s tim problem maji. Nezkuseni stavitele si mysli ze se o tohle postara konvekce, ale tak to neni.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    MCKIDNEY: ja se treba nebal o to ze by to bylo abnormalni. tento konkretni pripad.
    precijen je tam i lehke OC a firefox ma v zakladu zapnutou hw akceleraci. a windows precijen taky nejaky vykon potrebuji. a jde o setup s dvema monitory. neni to tedy opravdu idle stav. takze to vse ciste pasivne chlazene mi prislo ok.

    heat creep jsem si tedy procetl. a pokud jse nasel to co jsem najit mel tak vlastne tam jsou puvodcem problemu taky heat cykly na ktere nasledne poukazal i hnizdo.

    HNIZDO:
    ok takto receno to je vlastne zcela vysvetlujici.
    ja ted mam doma jednu gpu kde mam prave podezreni na studeny spoj. r9 290 je slusny kandidat na vysoke teplotni rozdily. ale nez ji odepisu tak ji zkusim rozebrat vycistit prepastovat abych vyloucil nejake odstranitelne problemy.

    dekuji za prispevky
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: provozni teplota turingu je myslim 82st. Maximalni provozni teplota myslim okolo 90st. Vetsina gpu drzi teploty v okoli 70-75 st. Klidova teplota do 70st. nicemu nehrozi nejakym poskozenim ani po delsi dobe. Grafikam spis skodi mnoho teplotnich cyklu ve velkem rozsahu (studene spoje), takze vyssi klidova teplota spis spolehlivost zvysuje - teplotni vykyvy jsou mensi. To plati obecne pro jakoykoliv elektroniku s plosnymi spoji pajenymi cinovymi pajkami.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VICTIM81: Pokud pouzivas Firefox, tak je to normalni.
    Ohledne stop fan je problem pouze heat creep a to mas proste dane tim kdo reseni integruje. At uz je to Apple ci franta ve sve skrini. Osobne mam mam 2 profily pod windows a resim jenom power limit - fan curve vetsinou neni problem.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    jake teploty pro RTX radu jsou OK. kdyz pc bezi v minimalni zatezi jako treba youtube. vrta mi hlavou zda muze mit vliv na zivotnost kdyz gpu a jeho komponenty vlastne jedou konstatne(pokud je pc zapnute) na ne mene nez 55-60 stupnu. protoze uzivatelsky se da nastavit stop fan a start treba az od 60+.
    zda se tam pri navrhu nepocita s tim ze aspon v idle by mely byt pod XY treba 50 stupnu.
    precijen nejde o hw navrzen pro industrialni nasazeni a predpokladam ze projekce vychazi z toho ze vlastne v max zatezi (vyssich teplotach) to bude v souctu mene casu nez v klidu(mensich teplotach). ?.
    nebo to je fuk a clovek si muze nastavit stop fan treba az na 70C pokud se mu chce...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA RTX Broadcast Engine přináší streamerům funkce využívající AI • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/...9-27-nvidia-rtx-broadcast-engine-prina-i-streamerm-funkce-vyu-ivajici-ai

    tl;dr efekt zeleneho platna (virtualni pozadi), bez zeleneho platna. rozpozna to streamera pomoci AI.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    hlavne to ma dobrou atmosku. fakt kombinace Fearu a halflife
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Control je vyborna hra na ukazku technologii. Je to klasicky mash-up vsech mechanik a pokroku z pohledu AAA hernich mechanik.

    RTX tam dodava uplne jiny dojem
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia vylepšuje DLSS, v Control je přidaná temporální stabilizace - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-vylepsene-dlss-ve-hre-control-temporalni-stabilizace-proti-shimmering/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DF Direct! RTX Ray Tracing Hands On: COD Modern Warfare, Watch Dogs Legion, Metro DLC + More
    https://www.youtube.com/watch?v=OOjJyfzJ1c4&list=WL&index=12&t=0s
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 2070 Super a Radeon RX 5700 XT v 37 hrách: kdo s koho | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-rtx-2070-super-a-radeon-rx-5700-xt-v-37-hrach-kdo-s-koho/50048
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Control Graphics and Performance Guide: Get The Inside Track On Ray-Traced Effects, DLSS and Every Other Aspect of The Critically-Acclaimed Game
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/guides/control-graphics-and-performance-guide/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam