• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    mne to prijde jako pekna haluz s tim stahovani her z GFN, nebo aspon pro ty co jsou pres Steam ... vzhledem k tomu, ze GFN neni obchod, cili ten clovek musi tu hru vlastnit, aby ji tam mohl hrat, tak prece vydavatelum to muze byt uplne jedno, ze si Nvidia nabizi nekde de-facto obyc virtualni masinu na hrani....
    nebo je to s tema hrama mimo Steam/Epic jinak?

    za me feedback pozitivni po uz peknych par hodinach proparenych :-) hraju Witchera 3 na Android TV s bluetooth gamepadem, jsem nejvetsi casual na svete
    jsem teda na UPCcku, coz povazuju za spicku mezi pripojenim na net...
    nejdriv jsem mel nastaveny full detaily a max rozliseni (toho chybejiciho 4k je skoda) a vypnuty to downscalovani pri problemech s konektivitou, tak tam jsem se dostal dvakrat do vazne smrticiho lagu a hned jsem to posledni prenastavil :-)
    ve finale to ani nepoznam, ze se na chvilku zhorsila kvalita, dulezity je, ze je to bez lagu, fakt se to da hrat a dobre
    co je znat, tak kdyz je hraci spicka (vecer po praci), tak to hlasi ze je velky packet loss, coz je nesmysl, nemam zadny packet loss, nejsem na wifine ve snehovy vanici... naopak mimo hraci spicku, napr dopoledne, to jede krasne...
    takze hadam, ze ma Nvidia trochu problem s obsluhovanim toho velkyho poctu lidi, predpokladam, ze o tom vedi a pracujou na tom
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Protoze Stadia byla platforma, na kterou bylo treba si tu hru koupit. Nvidia na to jde chytřeji, ale jak koukam tak ne uplně košer...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: tak ty sirokouhle monitory, pokud myslis 21:9 nebo sirsi, docela chapu. na tom zbytku budou muset zamakat, but still better story than Stadia.

    Mne vydesila jedna a veta v clanku o tom, jak nejaky mensi autor nechal odstranit svoje hry z Now. Jednoduse proto, ze ho nvidia vubec nepozadala o dovoleni jeho hry pres Now poskytovat (navic to znelo tak, ze kdyby pozadali, nemel by s tim problem). Jestli je to pravda, a tohle je typicky pristup nvidie v teto veci, pak je to, ehm, velmi novatorsky pristup k autorskemu pravu.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Tak realne zkusenosti s NVidia NOW.
    1. konektivita jim docela hapruje. Vyzkouseno na 2 poskytovatelich v uznych mestech. V obou pripadech na linkach 300Mb+
    2. Kdyz jim to jelo, hrat se dalo dobre a na hry ala Diablo a nebo PVE v Destiny dobry.
    3. Problem s rozlisenim. Nelze mit 4k, neni podpora sirokouhlych monitoru.
    4. FPS - docela haprujici. Hra ani na full HD nemela stabilnich 60FPS a to nebyla ani na max detaily.

    Celkove za me zklamani a maji jeste dost velke rezevy na cem zamakat. Tohle rozhodne neni finalni verze za kterou by se melo platit. Jedna se stale o Betu, jen ne uzavrenou.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA to share GTC news on March 24, cancels plans for a webcast - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-to-share-gtc-news-on-march-24-cancels-plans-for-a-webcast
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Také řešení: GTC 2020 se kvůli koronaviru nezruší, Nvidia svou konferenci uskuteční online – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...ru-nezrusi-nvidia-svou-konferenci-uskutecni-online/sc-3-a-202734/default.aspx
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Tak a je to, RayTracing je HW podporovaný v novym xboxu. Takze budoucnost patří RT!
    DF Direct: Xbox Series X 12TF RDNA 2.0 GPU Power Confirmed + Much More!
    http://www.youtube.com/watch?v=qTYuYvD_TU0
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Dyt ti rikam proc - NV vystoupila na trh a je zranitelna - oni maji moznost toho vyuzit pro prachy. Mozna si nikdy nebyl v Arabskych zemi, ale proto jsem pouzil slovo Baksis:
    baksis - Wiktionary
    https://en.wiktionary.org/wiki/baksis

    To slovo sice znamena Dar/Pujcka, ale v praxi se pouziva jako vydirani turistu.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ty mi taky nerozumis, ja se ptam proc, kdyz podminky byly davno dohodnute. nediskutuju o tom, jestli je to mozne a jak, ale proc.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Nerozumis mi, smlouvy jsou, ale nabizi vetsinou moznosti ustoupit. At uz doslova vypsane ve smlouve, az po trolling po soudech. Bez znalosti tech podminek je pro ne vyhodnejsi odstoupit, nez zustat. Podminky nezname a NV je nezaluje zpet - takze nema smysl si z toho delat hlavu.

    A pokud jde to o to proc je to vyhodnejsi - krmis vlka co te sezere. Za to si nechas platit a nebo mu das poradne voditko. Davat lidem moznost konzumovat neco na co mas vyhradni prava - to byla jejich prace po desitky az stovky let.

    Muzeme jenom doufat ze tam nebude nejaky monopol a to je tak vsecko.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: tohle nemuzes nejen rozjet bez smluv, ale ani bez aktivni spoluprace vsech zucastnenych, vcetne vyvojaru. a pak vydavatel vycouva.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Neveril bys tomu, ale nemuseli :) Navic v Beta to bylo streamovani jenom pro pozvane a lidi s NVidia Shield. Tahanice po soudech nikdo nechce a i zdanlive platny kontrakt se muze tahnout roky.

    Jeden takovy projekt u nas potopil moralku celeho tymu. Firma si to vzala zpatky na pokute za odstoupeni.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...famy-o-ampere-obrovske-7nm-cipy-s-dvojnasobkem-cuda-na-jeden-sm/51365
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tvůrci Metro nadšeni z ještě neodhalených funkcí nextgen konzolí • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/...020-02-23-tvrci-metro-nad-eni-z-je-t-neodhalenych-funkci-nextgen-konzoli

    Ukrajinské studio se jinak nechalo slyšet, že do jejich příštího projektu (pokračování Metro) počítají s plnohodnotnou podporou raytracingu od začátku, protože tahle vlastnost bude univerzálně podporována veškerým relevantním hardwarem v blízké budoucnosti:

    "Kompletně jsme opustili staré metody kódování a techniky. Interně experimentujeme [s raytracingem] a zatím nám z toho lezou báječné výsledky, ale musíte si počkat, co z toho implementujeme do dalších her."
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: to oba subjekty nevedeli pred ostrym spustenim sluzby? to musi bejt pul roku podepsane.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vsadim se, ze streamovani her (Publisher) s omezenou licenci (Steam/User) skrze treti stranu (NVidia) predstavuje nocni muru v zakonech vetsine zemi sveta.

    Amazon to ted doresil ohledne speech to text na jejich audioknihach. Taky malinkaty legalni pruser :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Nebo proste licencni spor a chteji baksis od NVidia. Ty se pak mimosoudne vyrovnaji.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-now-nove-ztraci-i-bethesdu-az-na-jediny-titul/51368

    Celkem bych pochopil, ze by nekdo nechtel byt soucasti GFN. Buduje neco vlastniho, exkluzivita pro Stadia... Ale co nepochopim, ze to nasmlouvaji, rozjedou a pak stahnou.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: VPSko by bylo asi dost drahe - koupe tech her znova je asi levnejsi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja se taky musim pridat k poklone, mne to beha skvele a to sem hral i 3D strilecky, lag tam je ale minimalni (jinak bych si v strileckach ani neskrtl). Se steamem taky zadny problem, normalne prihlaseno.
    Mne na to proste jenom stve, ze mam spoustu her krabicovych a ty hrat nemuzu. Ale to je spis muj problem, tipuju ze budu fakt v tomhle hodne v mensine.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam