• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Hmm a ted si prosim uvedom, ze NV prezentace je marketing a ja rikal ze nemame kupovat na zaklade marketingu. Protoze pak nam obou bude jasne, ze jsme na stejne vlne.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: samozrejme ze to vim - ja si ovsem nekupuju marketing, ta karta mela recenzema zmerenej vykon, ten jsem dostal a byl to vybornej vykon za vybornou cenu. kolem omezeni pameti se udelal monstrozni humbuk a presto se renomovanym recenzentum nikdy nepodarilo prokazat, ze to necemu vadi. pokud si vzpominas, prislo se na to pomoci syntetestu v cuda. ne ve hre.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja jsem rad, ze to tak beres. Bylo to mysleno jako slabe rypnuti. Ocividne to zasahlo do citlivejsiho mista, nez jsem planoval :)

    HNIZDO: Protoze 4GB byl falesny marketing. Nakonec to skoncilo tak, ze ta pamet byla vypnuta pro vetsinu titulu a pro ostatni referovana jako tier storage. Nedelej ze to nevis. Slo o chybu, za kterou NV musela nest zodpovednost. Vyrok na prezentaci se da obhajit mnohem snadneji, specialne vagni vyrok.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: nejsem si vedom toho, ze bych byl ohledne amperu skeptikem nebo nadsencem, protoze o nem nebylo nic znamo, a rozhodne bych nikdy nezpochybnoval doporuceni kupovat kartu s RTX pred kartou bez RTX, takze to si mne s nekym pletes, a napada mne par znamych jmen, kteri by to mohli byt :)

    MCKIDNEY: pak urcite nebudes mit problem s tim rict "proc nebyla tak skvela jak se tvarila"
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Tak jsme si to aspon ujasnili, ano nadseny jsem a koupe na 90% proběhne stejně. Jen je to věc co me netlaci, takze bud bude letos, nebo pristi rok sám nevím. A ano vyznel si ze jsi jen rejpal...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Realita je, ze 4GB nebyli tak uplne pravda a lidi stavi diskuze na vyroku: 3070 je vykonejsi nez 2080 TI. To je tak vagni vyrok, ze situace s 970 je oproti tomu slaby kafe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Hehe delas jako bych ji nemel :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: mcku, ja jsem tu 970ku mel skoro tri roky. dostal jsem to co jsem videl v recenzich. tak mi do toho laskave nekecej, vim o tom vic nez ty, ok? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: A kdyby 30x0 prestala resit RTX, pak bych musel samozrejme sezrat fusekli :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Navic jedna vec mozna unikla - ja jsem taky nadseny z 30x0. Mluvim o tom uz pres rok a skeptikem byl naopak Hnizdo, kdyz jsem se snazil lidem vysvetli ze kupovat o 2k levnejsi kartu bez RTX neni "dobra koupe", ale "kompromis".
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Pokud by to byla jenom tvoje vec, tak to prece nemusis nikomu psat ne? :) Nebudme naivni a obracet se na ohrane argumenty o tom, ze co ja rikam je pravda a co ty rikas se me netyka :) Urazi to zbytecne nas oba. Pokud to byl projev cireho nadseni a nakonec stejne cekas an vysledky a konkurenci - to se obtizke komunikuje pres ASCII :)

    HNIZDO: Ale reagujes na prispevek co odpovida na nekoho kdo "predobjednava" 3070 :)
    @970 - byla to skvela karta, nebyla tak skvela jak se tvarila. Vysledek byla zbytecna rada debat a driveru.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: To zrejme byla narazka na to ze jsem naspal ze si ji chci koupit já... Jako bych to cpal někomu jinymu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: hele argumentovat 970kou, ktera byla mimochodem vyborna kart a aslouzila mi dlouho, je totalne mimo.


    MCKIDNEY: ja ti prece nerikam, abys predobjednaval 3070ku :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Tak to je jen moje vec ne? Do konce Rijna casu dost, a treba prekvapi AMD s big navi, ale neverim tomu. ATi/AMD jsem za tech 22let mel asi jen 3x a byly to dobry karty, ale vzdy meli tak posrany ovladace ze jsem se vzdycky rad vratil k nVidii..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jo a DF nema 3070 a rozdilovy grafy oproti 3070 nemame ...... proste malujete ruzoveho slona ze je dost informaci venku.
    Kdybych planoval pouze 3080, tak mozna.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Ty se rozhodujes :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: To ale nejsou vsechna fakta :) Skeptici maji pravo se otocit, nadrzeni ne :)
    Az se ukaze blbost jako u 970, tak budeme zase muset resit jak to neni tak hrozny - protoze se fanouskove musi otacet o 180 stupnu a narozdil od skeptiku na to nemaji narok :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Rozhodnuto? Nechápu, tady někdo něco rozhoduje?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: No mozna je to divne, ale me zajima co se tady pise :) Reaguji na vase prispevky.
    Co se tyce hype, tak to ze karty vypadaji dobre neznamena ze je rozhodnuto :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ale testy v rasterizaci tam mas u trech her, stejne jako separatne s RTX a je tam presne receno kde je DLSS a kde ne. Ano, budou hry kde to bude treba horsi, ale tyhle vykyvy uz take zname, neprinesou nic co by prevratilo soucasnou realitu. Vykon S-ek nepotrebujes protoze ho znas, udelej si tabulku. Cuda ma vykon pres deset tisic, obeznameni to oznacuji jako masakr motorovovym amperem. Teploty nehraju, to je problem vyrobce.

    To neni zadna nadrzenost, to jsou fakta. Faktem taky zustava, ze i velci skeptici otocili o 180stupnu. Jedine co zatim zustava skryto je realny vykon 3090 a jeji spotreba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam