• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Do amilu mi přistáli nereferenční RTX 30x0 od MSI
    GeForce RTX 30 Series | Discover the Extraordinary | MSI
    https://www.msi.com/Landing/GeForce-RTX-30-Series
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: To u nej chci zkusit, kdysi jsem to hral na kompu a bylo to super, ve VR to musí být pecka.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: 9900k jsem mu scválil. S GK jsem ho varoval, no a je mu to překvapivě jendo, bo nic jinýho od tý doby snad ani nehrál
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ano nerozumim, porad jsem to jeste nedohral :) Za to uz jsem dohral znovu superhot VR :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: tomu nerozumis. Kvuli Alyx cokoliv.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Takova zbytecnost, kvuli Alyx, radeji koupit 9900k/10600K :) Ta hra je prekvapive narocna na CPU. Otaktovana 7700K to zvladla jen tak tak bezet.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jo brácha si ji koupil v červnu kvuli Alyx na VR, jsem mu říkal ať si počká. Mávl rukou a šel raděi pařit než aby čekal ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    SALAMANDR: chudaci co to koupili nedavno, ale holt takovy uspech nikdo necekal.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Myslet a rozhodnout se jsou 2 veci. Ja si myslim, ze si rozumime, ale stejne pisu protoze si nejsem jisty :)
    SALAMANDR
    SALAMANDR --- ---
    A už to jede :D
    Ampere dorazil a lidé se snaží honem rychle zbavit svých RTX 2080 Ti | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...e-dorazil-a-lide-se-snazi-honem-rychle-zbavit-svych-rtx-2080-ti/52974
    GeForce RTX 3000: oficiální české ceny vs. generace Turing | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-rtx-3000-oficialni-ceske-ceny-vs-generace-turing/52976
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Krome asi periody 3 mesicu to nikdo neresil. Jakmile vysel driver co to vypnul (ani ne ten co to optimalizoval), tak dopad na hry prakticky neexistoval. V tom casovem useku bylo par her co agresivne vyuzivalo VRAM a doplatili negativne na jejich snahu obsadit cele 4GB.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: vykon casti portfolia byl uz zmereny a odpovida tomu marketingu. neni duvod si myslet, ze tomu bude u zbytku jinak, nicmene stejne budou recenze venku driv nez karty.


    ELECTRICKOTA: jo, to je prave ta pointa
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: To mi ušlo a to sjem asi rok 970ku měl :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Hmm a ted si prosim uvedom, ze NV prezentace je marketing a ja rikal ze nemame kupovat na zaklade marketingu. Protoze pak nam obou bude jasne, ze jsme na stejne vlne.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: samozrejme ze to vim - ja si ovsem nekupuju marketing, ta karta mela recenzema zmerenej vykon, ten jsem dostal a byl to vybornej vykon za vybornou cenu. kolem omezeni pameti se udelal monstrozni humbuk a presto se renomovanym recenzentum nikdy nepodarilo prokazat, ze to necemu vadi. pokud si vzpominas, prislo se na to pomoci syntetestu v cuda. ne ve hre.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja jsem rad, ze to tak beres. Bylo to mysleno jako slabe rypnuti. Ocividne to zasahlo do citlivejsiho mista, nez jsem planoval :)

    HNIZDO: Protoze 4GB byl falesny marketing. Nakonec to skoncilo tak, ze ta pamet byla vypnuta pro vetsinu titulu a pro ostatni referovana jako tier storage. Nedelej ze to nevis. Slo o chybu, za kterou NV musela nest zodpovednost. Vyrok na prezentaci se da obhajit mnohem snadneji, specialne vagni vyrok.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: nejsem si vedom toho, ze bych byl ohledne amperu skeptikem nebo nadsencem, protoze o nem nebylo nic znamo, a rozhodne bych nikdy nezpochybnoval doporuceni kupovat kartu s RTX pred kartou bez RTX, takze to si mne s nekym pletes, a napada mne par znamych jmen, kteri by to mohli byt :)

    MCKIDNEY: pak urcite nebudes mit problem s tim rict "proc nebyla tak skvela jak se tvarila"
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Tak jsme si to aspon ujasnili, ano nadseny jsem a koupe na 90% proběhne stejně. Jen je to věc co me netlaci, takze bud bude letos, nebo pristi rok sám nevím. A ano vyznel si ze jsi jen rejpal...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Realita je, ze 4GB nebyli tak uplne pravda a lidi stavi diskuze na vyroku: 3070 je vykonejsi nez 2080 TI. To je tak vagni vyrok, ze situace s 970 je oproti tomu slaby kafe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Hehe delas jako bych ji nemel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam