• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Navíc OLED libovka
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 3090, A “BFGPU” For Creators, Researchers and Extreme Gamers, Launches Thursday
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3090-out-september-24/

    For 4K gaming, the GeForce RTX 3090 is about 10-15% faster on average than the GeForce RTX 3080, and up to 50% faster than the TITAN RTX.

    Pokud se jedna o 10-15% prumer a nikoliv maximum, jsem spokojen
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: na ty tv to musi bejt orgac. 8k tv s priblizne dvoumetrovou uhloprickou zacinaj na sto litrech. rekl bych ze se ted zahadne zvedne poptavka.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: No do*píp*, tak tohle mě přesvědčilo víc než parta uječenejch trapnoYTberů
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RTX 3090 8K Gaming - FIRST in the WORLD
    https://www.youtube.com/watch?v=JDUnSsx62j8


    mno, jako jo, no, gsync 88 palcu 8k televize za 12k$ :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: "Kurvy minersky to zas vykoupi." - Cim vic vyuziti to ma, cim vic se to k libovolnym ucelum prodava, tim lip pro nas. Zainvestuje to vyvoj novych generaci GPU...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hele pokud to za to stojí, tak počkat si dva měsíce je ještě v pohodě. Na pušku z USA jsem čekal půl roku :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: akorát se začínám přiklánět k tomu Asusu.... i když na něj budu zřejmě dva měsíce čekat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Tak 20% a 50% pro mining už za ty prachy stojí ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LSDMASACRE: 10GB VRAM:

    Pokud se ptas na hry, tak jedina soucasna nemodovana hra, u ktere je mi znamo, ze vyuzije pres 10GB VRAM, je Microsoft Flight Simulator.

    Jestli vasnive hrajes FS, tak hodne stesti, u tehle zalezitosti je kazdy HW malo.

    Jestli to chces na "obyc" hry, tak se opravdu nemusis bat, ze bys s 10GB nekde trpel.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Newegg Mistakenly Lists Pricing For Custom GeForce RTX 3090 GPUs | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/...-3090-gpus?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=dlvr.it

    TUF 1499
    TUF OC 1599

    Sakra zajimave

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3090 ETH Mining performance leaks out - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-eth-mining-performance-leaks-out

    With a hash rate at 121 MH/s, the RTX 3090 appears to be +49.4% faster than RTX 3080.

    Kurvy minersky to zas vykoupi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/ix9zcg/early_msi_geforce_rtx_3090_gaming_x_trio/

    Time Spy (graphics): 20569 vs 17645 (via arstechnica). 16.6% Increase
    Time Spy Extreme (graphics): 10560 vs 8798 (via arstechnica). 20% Increase
    Assassin's Creed Odyssey (4K/Maxed): 71 vs 63 (via arstechinica) 12.7% Increase
    Horizon Zero Dawn (4K/Ultimate Quality): 86 vs 73 (via techspot) 17.8% Increase
    Shadow of the Tomb Raider (4K/Maxed/DLSS/No RT): 112 vs 103 (via guru 3D) 8.7% Increase
    Shadow of the Tomb Raider (4K/Maxed/DLSS/RT): 82 vs 69 (via pcgamer) 18.8% Increase
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Real Time Visualization And RTX Accelerated Ray Tracing and DLSS With D5 Render | NVIDIA Studio
    http://www.youtube.com/watch?v=mvjKM-iVxYI
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LSDMASACRE: nezapomeň ze většina her bude multiplatformní a díky tomu budes i s 8gb nesdileny vram celkem v pohodě, protože oboje konsole mají jen 16GB sdílené. Já mám teď na PC dohromady 32+8, což by mělo stačit na další 3roky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LSDMASACRE: Dyt to nema smysl moc resit. 20GB bude luxusni pro lidi co delaji media, ale ti asi stejne pujdou do 3090.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    tvl jako celkem v prdeli je, že čekám na kartu která nikde není a přemýšlím jestli zase nepočkat na 20GB verzi. ale doprčic, vždyť by stačila 16GB verze. 20 mi přijde i na následující pět let totální overkill i když můžeme polemizovat o tom co bude za tu dobu. doposud sem vše relativně rozjel na kartě s 8GB VRAM do pohody a to je karta stará 5 let. Má to cenu hrotit? mě osobně přijde 10GB akorát. Hrát budu ve 4K. Z testů sem ale pochopil, že kdyby bylo na kartě více VRAM tak si je ta hra klidně vezme. Dilema :/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Ano, ale krome te RAM.

    Tam kde TIcku nestacilo 11GB RAMky, tam ji Titan neprekvapive vydrtil.

    Nedostatek pameti nicim neokecas.

    Ano, ted se nebavime o hrach. Pripadne se sice bavime i o hrach, ale modovanych o extremni baliky textur.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: je to tak. mezi Ti a Titanem byl tez vykonostni rozdil uplne minimalni. 3080 i 3090 ma svoje nadsene zakazniky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Prekvapuji me ruzne smutky nad cenou 3090. Nebo nad tim, ze v beznych benchmarks patrne nebude 3090 o tolik vykonnejsi nez 3080.

    Pritom:

    Predchozi generace:
    Staci Vam 11 GB RAM - kupte si 2080 Ti 11 GB: ~30500 Kc
    Nestaci Vam 11 GB RAM - kupte si Titan RTX 24 GB: ~73000 Kc

    Prichazejici generace:
    Staci Vam 10 GB RAM - kupte si 3080 10 GB: ~19000 Kc
    Nestaci Vam 10 GB RAM - kupte si 3090 24 GB: ~41000 Kc

    Lide, kterym nestacilo 11GB nebo nestaci 10GB, si radi priplatili za Titan / priplati za 3090. A z ceny 3090 budou nadseni, protoze co je driv stalo 73000 Kc ted v nove generaci bude stat jen 41000 Kc.

    A lide, kteri nemeli penize na Titan nebo nemaji penize na 3090, s dovolenim nepotrebuji 24 GB RAM a vykon 3080 pro ne bude nasledujicich nekolik let dostatecny. A opet, co je driv stalo 30500 Kc je ted v nove generaci bude stat 19000 Kc.

    Vsechno vsecicko se zdrazuje, pouze NV zjevne vyrazne zlevnila. Takze v cem je problem? :-)

    Nemuzu si pomoc, ale kvuli vyse uvedenemu mi prijdou ceny teto generace NV luxusni u 3080 i 3090 a mam z nich velkou radost.

    Bonus: Zaroven kdo nechce dat ani tech 19000 Kc, muze si koupit bud nejakou levnejsi radu, nebo treba ojetou 2080 Ti po lidech, co budou upgradovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam