• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce Game Ready 456.55 WHQL - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-456-55-whql

    tyto ovldace maji dle Igora Stanka z nvidie resit nestability nekterych AiB karet
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Mafia Definitive Edition : RTX 3090 + i9 10900K l 8K l
    https://www.youtube.com/watch?v=4FTBF8JqTUQ
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 3090 Test in 4K and 8K
    https://www.youtube.com/watch?v=jyZbArP-Y2w


    Rekl byh se 8K is very possible
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: MSI nekupuju dobrých 15let, co jednu dobu produkovala nekompatibilní mrdky.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    nekupovat MSI a Zotac do vysvetleni

    The possible reason for crashes and instabilities of the NVIDIA GeForce RTX 3080 and RTX 3090 | Investigative | igor´sLAB
    https://www.igorslab.de/...e-within-the-crashes-and-instabilities-of-the-force-rtx-3080-andrtx-3090/
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Tak konkurence by byla fajn, uz nekolikrat v minulosti kvuli ni NV hejbla cenou dolu. Sice urcite to nebude s 3090kou, ale treba 3070/80 by mohla soupnout o litr níž kdyby byly cenove ohrozeny ;ú
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: nadeje umira posledni, protoze uz predtim vsechny zabila.

    ja predobjednal Asus TUF 3090 OC kde to slo, tak uvidime. Dneska se mihla jedna ne-OC na czc.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO stale je tu sance, ze AMD proti RTX 3080 zaboduje vykonem, viz AMD

    Ale je to jen sance.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Take pridam svuj vypocet. Kdyz vysla 3080, vypocital jsem dle TPU:

    3080 je o 50-85% rychlejsi nez 2080, prumer 68%
    3080 je o 21-44% rychljsi nez 2080Ti, prumer 32%

    pokud bude 3090 o 20% rychlejsi nez 3080, pak
    3090 je o 45-67% rychlejsi nez 2080Ti, prumer 59%

    ********************************************

    nyni 3090 MSI Trio vychazi prumerne o 57% rychlesji, nez 2080Ti. FE bez OC bude o nekolik procent pomalejsi. Cili pujdu definitivne bud do Asus TUF nebo TUF OC.

    ktere hry skaluji o nekolik procent mene nez se cekalo: Anno, BFV, FC5, Sekiro. Hry ktere skaluji nejlepe: DMC 5, Detroit BH, Control, Borderlands 3
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    Tak mi od CZC přišla potvrzovačka o tom, že se vejdu do první vlny. Kdy ta tsunami dorazí nevím, ale vím že jsem u nich objednával MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO a ASUS GeForce ROG-STRIX (non OC verze).
    rozhodně nebudu ani jednu objednávku rušit, nevím ještě co vezmu, každopádně až bude ta jedna navíc připravena k vyzvednutí, dám vědět pro případné zájemce!! :)
    Plus je, že jsem stihl ceny u obou karet za 24k (dnešní Alza u Gaming X Trio 27k) tak pokud mi to nezvednou bylo by to fajnovka :)

    konec hlášení :)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    LAUNCHER: děkuju, mám už slíbenou 750Ti :D mě to stačí... tak prostě nebudu hrát a budu dál jezdit na chatu makat, práce je tam dost i za deště :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LSDMASACRE: Mam tu jednu nevyuzitou 1060 3GB, kterou ted pujdu inzerovat na bazar. Muzu Ti ji prodat za bazarove ceny a pak ji muzes zuzitkovat na upgrade v jinem compu, nebo prodat dal. Ale nenutim se, ona se urcite proda a na cenu netlacim.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    LAUNCHER: jo ale v mém případě mám mrtvou grafiku... proto jsem pořídil nový PC a ta důležitá věc mi chybí :D sem si říkal, fajn pořídím novej komp na podzim, že budu pařit až bude hnusně. dostal sem rady... vyčkej na RTX 3080. fajn, poslechl jsem... a tvl. jako začínám se tu válet smíchy trochu... :))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LSDMASACRE: Je to nemile, ale realne to nicemu nevadi. Myslim ze moje 2080 Ti bude 4k 60fps zvladat i na jare. Kdo pravidelne upgraduje, nebude mit zadny problem.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    HA! tak prej první vlna rozebrána obálkovou metodou :D tvl to snad není možný. v týhle republice se bude uplácet i v nákupu grafiky.. na PCT foru někdo píše, že na Gainwardku přes CZC bude čekat do jara a je 20 v pořadí... to už je dle mě trochu přehnaný, ale na druhou stranu bych se ničemu nedivil. :/ :))
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Navíc OLED libovka
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 3090, A “BFGPU” For Creators, Researchers and Extreme Gamers, Launches Thursday
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3090-out-september-24/

    For 4K gaming, the GeForce RTX 3090 is about 10-15% faster on average than the GeForce RTX 3080, and up to 50% faster than the TITAN RTX.

    Pokud se jedna o 10-15% prumer a nikoliv maximum, jsem spokojen
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: na ty tv to musi bejt orgac. 8k tv s priblizne dvoumetrovou uhloprickou zacinaj na sto litrech. rekl bych ze se ted zahadne zvedne poptavka.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: No do*píp*, tak tohle mě přesvědčilo víc než parta uječenejch trapnoYTberů
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam