• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dělal jste někdo undervolt RTX 3080?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    To je HODNE spatny :-D

    PlayStation 5 vs. $500 PC with 4-Year-Old Hardware: 120FPS Mode Benchmarks & Graphics Quality
    http://www.youtube.com/watch?v=HCvE4JGJujk
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Ok, do patku se k tomu stejne nedokopu. Akorat jsem v Pisku a nechce se mi do Praglu. Muzes si bud pro ni udelat vylet jestli se Ti chce, nebo ji muzu zkusit nejak brutalne zamotat do neceho a poslat Ti ji zasilkovnou. Akorat teda fakt doufam, ze neprijde na dva kusy, moc se mi to posilani nelibi :-/
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: podle recenzí v si v klidu vypne větrák a je zticha, což zní skvěle, recenze o ní píšou jako o tiché, tak nevím, akorát je trochu delší než ta, co teď mám, zjistím večer nebo zítra ráno, jestli se mi vleze a jestli mám správné napájecí konektory a dám kdyžtak vědět.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ale zase... utahla Crysis a to bylo tenkret pro me hlavni :-)

    Nejaci zoufalci tenkrat tvrdili, ze Crysis je optimalizovana na dobrou hratelnost s 30fps (nesmysl, samozrejme). A ja se tem bludum jen smal, pri ~60fps :-)

    Good times :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: EVGA GeForce RTX 2080 Ti XC GAMING. Mrkni na recence, mne to prislo v pohode i pod zatezi. Ale ja fakt nejsem meritko, ja pocitac vnimam jako neco, co v mem pripade zere ~500W a zaroven musi drzet nizke teploty. A tak to logicky muze byt slyset.

    Navic ta Geforce 295 jak jsem o ni psal nize, to byl teprve hlucnosti pod zatezi masakr... tam uz jsem vahal i ja :-))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: 1) je hlučná i v klidu? jestli ne, tak mi to nevadí. Dál PC bohužel dát nemůžu
    2) tak v tom případě v pohodě, nvidia má navíc funkční drivery i pro mou letitou 760, takže toho se nebojím
    3) co to je přesně za typ?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: 1) Hlucnost - resim delsima kabelama, PC nemam pod stolem, ale dale a bokem.

    2) Flight Simulator 2020, ostatne jako vse, provozuji na 4k a pozaduji 60fps (max meho monitoru).

    Muj monitor je 43" a koukam na nej z blizka - tzn problemy vyrazne vice vyniknou, nez na mensich monitorech.

    Ukazoval jsem tu vsechny urovne DLSS z CP2077, kluci na svych monitorech chvalili i nastaveni, ktere by na velkem monitoru uz mozna chvalili mene (a naopak, ja kdyz si to tu zmensim na polovinu, zadne problemy nevidim).

    Proc o tom pisu? Jestli staci mene nez 4k a jestli nepotrebujes zrovna uroven detailu ultra, tak by 2080Ti mohla stacit. Mnoho nastaveni ma mezi high a ultra pramaly rozdil v kvalite obrazu i na mem monitoru, natoz na monitorech mensich.

    "FS na max" pripadne "CP2077 na max" je proste "kralovska disciplina", tam je potreba se s financema rozmachnout. Co si budeme povidat, nemam tu 3090 uplne ze srandy.

    Diskutovana 2080Ti je predchozi generace, ta to vzdycky bude mit tezsi (treba s drivery) nez soucasna generace. Nicmene od doby co vysla do ~prosince, kdy jsem presel na 3090, to byla fantasticka zalezitost a mame za sebou spoustu zabavy.

    Nemam ale zapotrebi ji nekomu tlacit, az ji dam na FB Marketplace, tak se po ni jen zaprasi. Prodaval jsem pred Vanoci Xbox One X (prechod v obyvaku na XSX) a Nintendo Switch (pro nasi rodinku uplny omyl), vim o cem mluvim :-)

    FS2020, ultra HD, 4k - reci cisel:

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: mám 650W zdroj, ale hluk by mě štval, 95% času sedím u PC a pracuju a mám rád ticho.

    A hlavně mě děsí tvoje recenze, že i 3090 je málo na FlightSim, protože ten bych tam zrovna chtěl hrát. Teďka ho občas pouštím na té svojí nvidia 760 a není to ono (málo VRAM a tak to padá, ostatně je to i pod minimum requirements). Nvidia RTX 2080 je dle MS "ideal spec", tak jsem si říkal, že taková karta by mohla dát třeba aspoň střední úroveň kvality grafiky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Jinak jestli shanis neco do 15k CZK, mam tu 2080TI. Varuji, neni ticha a budes potrebovat zdroj, co ji utahne.

    Porad jsem byl liny dat ji na FB marketplace :-))

    [ LAUNCHER @ nVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry ]
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    CERMI_FOX: vitejte na Zemi. ano vsechno je vyprodane a ne, v nejblizsich dvou trech mesicich nenastane vyznamna zmena.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: V roce 2009 me stala tehdejsi top GeForce 295 (dual chip) lidovych ~10k Kc.

    Dnesni ceny jsou proti tomu mnohem vyse.

    Zas to ale stoji drobne proti tomu, za kolik se tu prodaval HW po revoluci.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: to máš jako s tou oktávkou, taky jdou na českou mutaci webu a tam vidím jen aktuálně vyráběné :-) Tak jako tak, link z hlavní stránky na 20xx karty je i v anglické verzi webu.
    Ale teď vážně, z řady 3xxxx si neumím vybrat něco, co nestojí 40kkč a více (dobře, na alze je jedna výjimka za 20kkč). Takže pokud chci něco ideálně za 10kkč, nebo aspoň do 15kkč, tak bazar je jediná volba? Ani tam totiž není dobrý výběr. Koukám, že za těch 6 let, co jsem naposled kupoval grafiku, se trh dost změnil - byl jsem zvyklý každých cca 5 let koupit nějakou kartu za 5-10k a s ní v pohodě žít dalších 5 let :)

    Dík za radu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Aktualni generace je 3xxx.

    Link na ceskou mutaci webu vyrobce HW vidim asi podruhe v zivote a kliknul bych na to jen v pripade, ze bych chtel rozesmat.

    Udelej si objednavku na 3xxx dle vyberu na par eshopech kde to jde a az bude na ceste prvni, dalsi objednavky zrus.

    Nebo vem bazarovku 2xxx dle chuti a potreb.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pokud nekdo potrebuje soudobou, nikoliv historickou kartu:

    1) Nemaka na tom nVidia, ale Samsung. nV dela R&D. Samsung ty cipy pro nV aktualne vyrabi.

    2) Poptavka po gen 3xxx je vyrazne vyssi, nez horni uroven ocelavaneho rozmezi poptavky.

    3) Navyseni vyroby trva nejmene pul roku. To je doba od ktere objednate silikon, do doby kdy mate funkcni vyrobene cipy v krabici.

    Nicmene... Karty jsou, viz naposledy kolega nize. Jen nejsou hned a stoji vic, nez se puvodne slibovalo. Zase tak treskute ceny to ale nejsou, ve srovnani s predchozi generaci (3080 vs 2080Ti, 3090 vs Titan).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prodávám evga gtx 1070 (bez ti), zájemci plz napište mi.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: aha, vycházím z jejich webu https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce/20-series/ , kde píšou "Nová řada GeForce RTX SUPER ™ má ještě více jader a vyšší frekvenci, a to ti přináší až o 25 % větší výkon než původní řada RTX 20". Pokud tedy se nová řada nevyrábí, co je tedy aktuální? Alza nebo czc mi nabízí jen 1650, což jsem pochopil, že je ještě více výběhová řada, a pak až superkarty s cenovkama přes 40kkč, což mi přijde moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam