• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    A5A
    A5A --- ---
    NELLI: A kde se zadařilo pořídit?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NELLI: To ne no bohužel, já se smiřuju že mi ta 3070ka zůstane na dlouho, bo cokoliv vyššího je bez šance.
    NELLI
    NELLI --- ---
    ELECTRICKOTA: když to tak čtu, tak jsem nakonec rád, že jsem nečekal na 3080Ti a skočil do 3090, i když mě stála jak ojetý auto... jsem dneska už naprosto pevně přesvědčenej, že do konce roku situace lepší nebude.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    3080Ti asi jen tak nebude když :
    Čipy z dosud nepředstavené RTX 3080 Ti slouží na kartách RTX 3090 | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/cipy-z-dosud-nepredstavene-rtx-3080-ti-slouzi-na-kartach-rtx-3090/54645
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia GeForce RTX 3080 Ti odložená na květen, známe takty - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-odlozena-na-kveten-rtx-3070-ti-mozna-16gb/
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Takže vlastně řekl to co řekl už před rokem, že po vydání DLC se na to vrhnou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Drobky o oficialnim raytracing pro Doom Eternal:

    https://www.eurogamer.de/...ukunft-von-doom-raytracing-und-ob-microsoft-schon-die-ps5-kits-kassierte

    Eurogamer: Wie sieht es mit Raytracing aus?

    Stratton: Daran arbeiten wir noch. Das ist auf der Liste, recht weit oben, nach dem Release von DLC2. Das ist schon recht weit fortgeschritten. Wie vieles, was wir auf technischer Seite machen, steckt unser Team viel Arbeit rein und ich glaube, das wird sehr cool.

    Eurogamer: Zielt ihr darauf ab, es noch vor der Mitte des Jahres herauszubringen?

    Stratton: Wir werden sehen. Darüber kann ich noch nichts Genaues sagen. Aber Raytracing und Battle Mode 2.0 sind zwei Dinge mit hoher Priorität für künftige Updates.


    ----------
    Pro ne-Nemcinare google translate:

    Eurogamer: What about ray tracing?

    Stratton: We're still working on that. That's pretty high on the list after the release of DLC2. That is quite advanced. Like much of what we do on the technical side, our team puts a lot of work into it and I think it's going to be very cool.

    Eurogamer: Do you aim to get it out before the middle of the year?

    Stratton: We'll see. I can't say anything about that yet. But ray tracing and Battle Mode 2.0 are two high priority things for future updates.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Jo, omlouvam se, prilis jsem se zahledel to me zkusenosti z regionu. Uznavam, ze v aglomeracich to bude spise jak psal pan Electrickota. A ze zadne reseni nikdy nekryje vsechny pripady.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: ano, jeste neprisel cas


    LAUNCHER: nezapominej, ze v normalnich zemich v aglomeracich to dneska neni takovy problem, i kdyz treba v USA DC jsou ty jejich dsl programy tak pro rs232 terminal
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak nedělám grafiku, ani nefotím(ne tak abych tohle vyžadoval), a tedy nepotřebuju přesný monitor, tam je IPS nutnost. VA a IPS jsem mezi sebou porovnával v ty samy cenový relaci, cca 15k, ale uz je to taky 4roky zpátky kdy jsem vybíral monitor.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Projel jsem to letem svetem a zda se, ze Asus ProArt a Apple Pro jsou stale IPS.

    // tim nechci tvrdit, ze IPS je vhodne i pro vas
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Rozumim, ale tohle bych nezobecnoval.

    Muj byvaly 43" LG je IPS, obraz sileny, vsak taky levny monitor.

    Moje staro-nove 38" LG je zname ze je vhodne na grafiku, coz si take zaplatis. Obraz paradni (ale spousta jinych nevyhod a pro me mala uhlopricka).

    O VA monitorech na grafiku nevim (coz nic neznamena). A take i moje pozdavky jsou mirnejsi, nez pozadavky grafika, ac opravdu rad fotim a u 43" jsem se hrozne vztekal a vse musel doladit na 12" OLED tabletu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: mám 3-4 roky staryho VA Benqa, předtím jsem měl IPS od HP, a ten obraz je jak nebe a dudy, zejména kontrast je o řád jinde, i barvy mi sedli líp, takový přirozenější. Co jsem srovnával v práci, tak to tak bylo i u novějších modelů.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: uff asi dobrý :D používám Google mapy, telefon nemám ani rok takže ještě je čas ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Myslim, ze VA jsem jeste na vlastni kuzi nezazil, takze nevim.

    Driv se VA kritizovalo na fotky a fonty, kde je to dneska, netusim.

    Ja jsem vubec rad, ze ty me oblibene velke uhlopricky vubec existuji, tech monitoru je tam tak malo, ze jsem zvykly, ze krome te uhlopricky si zadne dalsi podminky diktovat nemohu :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Tak se jdi podivat proti svetlu, jestli uz tez nemas Waze kruznici vpravo dole :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hen 6h týdně? A safra, tak to jsem v pytly, já to mám tak 10h :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Vypadá dobře, ale za tu cenu bych čekal teda vyšší svítivost, nebo aspoň 12bit panel. Navíc je curved, nejak je neumím uchopit pro moje hrátky na kompu, od programovaní, přes fusion až po hraní her. A s IPS jsem se zase nesžil já, preferuju VA.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pozor, je to 6hod tydne. Nastesti :-) Telefon je s Waze takto pouzivan cca rok, i to stacilo, bohuzel.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: jo ja v navigaci jsem si zapl permanentní noční režim, sice denně 6h nenajezdím ale ty 2h se taky naakumulují.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Mne ted zaujal tenhle kousek, zkusim overit kompatibilitu toho rozliseni s laptopama, ktere k tomu ruzne potrebuji pripojovat (a nejsou mym majetkem a nemohu si urcit jejich cfg).

    Neni to monitor pro hardcore hrace, ale to ja nejsem.

    https://www.dell.com/...arp-40-curved-wuhd-monitor-u4021qw/apd/210-aykx/monitors-monitor-accessories


    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: hele zkoušel jsem to krátce co to vypustili ze zvedavosti, a 1080p byl pro m ěprvní problém, nemám monitor, TV a dokonce ani telefon s takovym rozlisením. Nicméně na mý Gbitu s pingem do 2ms to ne mělo děsnej input lag, je možný že posílili servery v evropě, ale Metro Exodus na tom nebylo moc dobře hratelny, a to není nijak extra akční hra, ale pokud máš jen televizi a chceš si zahrát a nemáš na konzoli je to valid řešení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam