• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Upozornuju ze MSRP stale plati, a v zahranici jdou koupit nvidiacke reference za puvodni ceny, kdyz mas stesti. U nas ne.
    Narust ceny jde predevsim k AIB a koncovym shopum. Abychom ale shopy jen nehaneli, oni to obcas skupuji ze zahranici ci sobe navzajem aby vubec neco meli - za tyhle penize.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ENDER: Nenazranost AMD/NV kdy ceny MSRP opravdu atakuji nesmyslné castky + celosvětový problém s nedostatkem čipů daný zejména karantenama, kdy spousta lidí se chtěla doma zabavit PC/konzoli novou TV a další elektronikou + Obrovsky nárůst potřeby výkonných SoC čipu v ostatních průmyslech jako zejména automobilky. A tedy vysoká poptávka po něčem co není automaticky sroubuje ceny a to ale platí u všeho at je to jídlo, suroviny nebo elektronika.
    ENDER
    ENDER --- ---
    MCKIDNEY: takze soucasna cena grafickych karet je zpusobena nenazranosti nvidia/amd nebo nenazranosti distributoru?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: V dobe, kdy se tezi fifa in-game currency, je tezeni crypto opravdu male mnoztsvi problemu.
    Od zacatku bylo jasne, ze ani scalperi ani mineri nemaji tak obrovsky vliv. Dokonce ani ty slavne famy o mensi vyrobe se ukazali nepravdive.

    Prodeje cipu uz prekonali minulou "krypto krizi".
    Nikdo nechce verit, ze jejich rozpocet neni tak velky jako rozpocet lidi, kteri si pletou chiplety s multiGPU.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ENDER: jako ja jsem vliv tezby nikdy neprecenoval, povazuju to za neco jako realne podlozenou vymluvu. automobilky v sobe gpu nemaj (teda ne ty nase), a cipy nemaj...
    ENDER
    ENDER --- ---
    HNIZDO: njn, ale karty porad stoji 2x tolik nez je doporucena cena..
    Ale je mozny, ze uz si pockam na 4000 radu, kdyz uz jsem vydrzel doted :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ENDER: ja mam dojem ze posledni ochrana furt drzi?
    ENDER
    ENDER --- ---
    HNIZDO: to je stejne jedno, kdyz stoupnou zase coiny, karty nebudou...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jo dej vědět Když tak
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Velikost 43" mam vyzkousenou a skoro parada, ideal by byl pro me jen o fous mensi, odhadem 40" 16:9.

    Vic mi to vyhovuje nez 38" 21:9 ke kteremu jsem se vratil.

    Ale mrzela/mrzi me prave nekvalita tech panelu.

    Jeste promyslim. Bud ho vemu, nebo jeste pockam, zatim nevim.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Sry, ale jinak ten zbytek je super VA panel s obřím kontrastem a HDR 1000, 43' už je i na mě moc, a co jsem koukal tak žádné ghosting na hry. Bohužel přes 1000$ cenovka a setrej na podsvícení? O to víc je to trapný že televize s nanocell se dají koupit za podobný peníze.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Nevsiml jsem si, diky. Souhlas, to nevypada dobre. Ach jo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Na videa se nekouknu protoze tu sotva chytnu EDGE. Ale bal bych se jedny veci, a to je nerovnomernost podsviceni dane LED podsvícením jen na krajích rámečku, u takhle dráhyho produktu mi to přijde jako slušnej výsměch, návic jak budou světlovodive vrstvy stárnout tak se to časem bude zhoršovat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Trailery umej, a ten portál mi přijde jako dobrý napad i koukám s návratem starých dobrých map, ale stále jsem neviděl normální game play, takže stále radši očekávám pretlaskanou dojnou krávu - snad budu prekvapen
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Battlefield 2042 | Battlefield Portal Official Trailer
    https://youtu.be/cuog0y7rReg
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Doom Eternal DLSS quality vs native, 3840x2160@75Hz. Za me lepsi DLSS verze, kvuli lepsimu AA.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MEDAN: je to furt to samy, on se asus zrovna neprerazi aby dodaval do ceska. ja mam od zacatku asus 3090, a dostal jsem silenou nahodou jedinou kartu co prisla pres hranice, potvrzeno zastoupenim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam