• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: 3rd party assets mi tez neva, ba naopak, nektere jsou uzasne vypiplane.

    Odrazy v kaluzich tu na XSX nemam.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: RT jsem registroval pouze na odrazu postavy v kaluzich, ale nejde mi ani vypnout takue nevím jestli se To projeví ještě někde jinde. Jinak asset třetích stran mi vůbec neurazí a proč by mělo studio dělat všecjno inhouse když spousta kvalitních grafiku ty modely už dávno má hotové
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Vyzkouseno rano, trosku jsem precenil rychlost Internetu na dovce :-))

    Hura hura, umi to gaucovy coop!!

    Na XSX to vypada prijemne, ale tesim se na RT a hlavne na mys, az to nainstaluji doma.

    Dojmy pozitivni, ale moc jsem tomu zatim nedal. Na 12lidi neskutecny. Chapu ze vyuzili tunu assets z netu a ze to z toho obcas kouka (nic moc moznosti vytvoreni postavy), ale cena fair a jsem moc rad, ze jsem je podpořil.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: díky, takže se těšíme na příští týden 👍 Stejně si myslím, že to bude nějaká blbost
    , kor když I Intelu trvalo léta navrhnout vlastní GPU a to umí dlouhodobě integrované a pretahlnlidi z AMD, osobně tipuji nějaký ARM zaměřené na 3D výkon pro hanheldy a tablety.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: to neni presne, nvidia imho zncku nevlastni

    Nvidia buys out 3dfx graphics chip business - CNET
    https://www.cnet.com/news/nvidia-buys-out-3dfx-graphics-chip-business/

    Nvidia will give 3dfx $70 million in cash and 1 million shares of common stock for the patents, brand names, and current inventory relating to 3dfx's graphics chip business. In addition, a patent infringement suit between the two companies will be dismissed when the transaction is closed. Nvidia will not acquire 3dfx's graphics board business.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Taky jsem neodolal, a krom toho ze to vypadá bombasticky, tak je to neskutečně příjemně hratelný. Navíc asi nejlépe zpracované scifi prostředí co jsem kdy viděl, na to že to dělalo 12 nadšenců, smekám, ani CP nemá tak hutnou atmosku.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Koupeno. Jsem na dovce, vzal jsem sebou XSX. Vecer na to mrknu. Jestli to bude na gamepadu na houby, poreferuji po dovce, az to vyzkousim na PC. Opet chvalim MSFT store, ze za jedny penize PC + XSX.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Stara reklama, nevidel jsem. Kdo nezna, dokoukejte to do konce :-)

    3dfx - Environment - TV commercial
    https://youtu.be/43qp2TUNEFY
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Muze to byt fake, muze to byt novy brand pro karty s nV a/nebo AMD GPU, muze to byt novy brand pro nekoho kdo dela GPU do mobilu atd. Neverim ze je to nekdo, kdo se prida k nV/AMD/intel a zacne navrhovat svoje GPU. Ale uvidime.

    Co se 3dfx brand name tyka, tezko rict:

    "Bankrupt;[2] most assets bought by Nvidia, fate of remaining assets unknown."

    Zdroj: https://en.m.wikipedia.org/wiki/3dfx_Interactive
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Ehm ale Nvidia vlastní přece celou 3Dfx ne? Tzn nvidia oživí značku Voodoo aby konkurovala sama sobě?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    The Ascent for Xbox/PC: The Digital Foundry Tech Review
    https://youtu.be/Ord2WDZyFx4
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    The Ascent | Official GeForce RTX Reveal Trailer
    https://youtu.be/h040CQFrmPQ
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: rekl bych ze amd s nvidii zamrazilo

    nemusi jit ani po highendu, staci nazacatek zajimava obdoba gpu v hladine 6kkc

    doufam ze to nebude nejakej jebnutej mobilni cip
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: ELECTRICKOTA:

    GPU Maker, 3dfx Interactive Teases A Comeback After 20 Years, Major Announcement Expected Next Week
    https://wccftech.com/gpu-maker-3dfx-interactive-teases-a-comeback-after-20-years-major-announcement-expected-next-week/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: NV a AMD jsou greedy uz dlouho, ale to se soucasnou situaci enma nic spolecneho. Power creep za extra bucks je to co delaji uz od 700 series.

    1660, 3070TI jsou pouze popularni ukazky toho jak se zdrazovani maskuje za je to trosku rychlejsi nez konkurence, tak to stoji trosku vic. 6600 je ukazka z tohodle roku.

    Nicmene prodalo se uz vic karet nez za posledni roky a tak hlavnim duvodem jsou ti nejvice prolhani - koncovy zakaznici :D Nakupujeme o 50 a vic procent nez kdy predtim a to i pri prisernych cenach.

    To je hlavni duvod proc to nepolevuje a nezmeni se to dokud lide nebudou nasyceni :D

    Jak jsem psal od zacatku, lide si nechteji priznat ze GPU chteji mene jak jini. Scalperi a Mineri jsou sebe regulacni sila - behem mesice se pruizpusobi stavu. Koncovy uzivatel kupuje grafiku jednou za 2-5 let a nema motivaci byt flexibilni.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Upozornuju ze MSRP stale plati, a v zahranici jdou koupit nvidiacke reference za puvodni ceny, kdyz mas stesti. U nas ne.
    Narust ceny jde predevsim k AIB a koncovym shopum. Abychom ale shopy jen nehaneli, oni to obcas skupuji ze zahranici ci sobe navzajem aby vubec neco meli - za tyhle penize.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ENDER: Nenazranost AMD/NV kdy ceny MSRP opravdu atakuji nesmyslné castky + celosvětový problém s nedostatkem čipů daný zejména karantenama, kdy spousta lidí se chtěla doma zabavit PC/konzoli novou TV a další elektronikou + Obrovsky nárůst potřeby výkonných SoC čipu v ostatních průmyslech jako zejména automobilky. A tedy vysoká poptávka po něčem co není automaticky sroubuje ceny a to ale platí u všeho at je to jídlo, suroviny nebo elektronika.
    ENDER
    ENDER --- ---
    MCKIDNEY: takze soucasna cena grafickych karet je zpusobena nenazranosti nvidia/amd nebo nenazranosti distributoru?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: V dobe, kdy se tezi fifa in-game currency, je tezeni crypto opravdu male mnoztsvi problemu.
    Od zacatku bylo jasne, ze ani scalperi ani mineri nemaji tak obrovsky vliv. Dokonce ani ty slavne famy o mensi vyrobe se ukazali nepravdive.

    Prodeje cipu uz prekonali minulou "krypto krizi".
    Nikdo nechce verit, ze jejich rozpocet neni tak velky jako rozpocet lidi, kteri si pletou chiplety s multiGPU.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam