• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: z herniho pohledu to ma mizerny pseudo HDR (nizkej jas a kontrast)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ve CT / zitra. Tak snad uz...?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GANDHI: Protoze "Mirror of Today".

    GANDHI
    GANDHI --- ---
    HNIZDO: jsem hnidopich, ale v 1:19 tam maj flipnutej billboard:p
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Dying Light 2 Stay Human | Official GeForce RTX 4K Reveal Trailer
    https://www.youtube.com/watch?v=WWvnKAogx-k&t=118s


    Hergot to vypada dobre

    zdroj

    NVIDIA na Gamescom 2021: nové RTX/DLSS hry a balíček s Battlefield 2042 | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/nvidia-na-gamescom-2021-nove-rtx-dlss-hry-a-balicek-s-battlefield-2042/55786
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Jak bys pls ohodnotil to Demo?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: jediný kickstarter co jsem platil.. čekám na plnou verzi, demo jsem hrál chvíli, postupují pomalu, ale jistě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: 😀😀😀
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: no já právě se u kompu válím jak jen to jde a cumím na nej prakticky odspoda z úhlu, a tam jsem s prohnutým monitorem, zejmena v pravem dolním rohu v pr... mimo úhel a už to mění barvy ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Svitivost malo, souhlas, nelibi.

    To prohnuti uz mi po x mesicich za prohlym LG a ten cca den za rovnym Gigabyte prijde fajn.

    Na te velke rovne obrazovce uz maji rohy jine barvy, protoze nevhodny uhel vuci oku. Zas tak me to netrapi, ale je to skoda.

    Ale jasne, zase ne kazdy potrebuje takhle velky monitor, na mensich to klidne muze byt tak, ze rovne lepsi nez prohnute.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Volal jsem na infolinku. Domluvili jsme se, ze monitor privezu na pobocku do Tabora.

    Zatim jsem tam objednal to LG nize, snad budu mit tentokrat stastnejsi ruku.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Za mě mínus je IPS, prohnutý a svítivost jen 450cd, což ale na práci je víc než dost.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Do 14ti dnů není problém, ten úkon jedou jak po másle, protože kdyby ne tak se z toho poserou ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Hosi co tohle, misto toho meho fontoveho nestesti?

    38" LG UltraGear 38GN950-B - LCD monitor | Alza.cz
    https://www.alza.cz/38-lg-ultragear-38gn950-b-d6570169.htm

    Uz jsem mel jeho predchudce. Programoval se mi na jeho predchudci dobre, jen mi obcas chybely pixely na vysoku.

    Na hry je to horsi, protoze nestandardni pomer stran. Ale primarni je ta prace.

    Nesnasim vraceni zbozi a jeste takovehle rozmerne veci, ale co muzu delat. Jen doufam, ze se s Alzou nejak dohodnem, pripadne ze se mi ho podari nejak nekomu prodat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Jo ale s tímhle je problém obecně, oni si myslí že když kvantifikují na čísla jednotlivý části zboží tak to má vyšší vypovídající hodnotu než obyč informace z užívání, bacha text na tyhle matici stojí za hovno, ten pivot je super ale sere me ze kdyz vzteky fláknu do stolu tak se pohne atp. Jako chápu hlídat si jas, kontrast, obnovovací frekvenci, ale třeba pokrytí barev u 8bit monitoru mi přijde až zbytečný řešit, protože logicky bude pokrytí omezené 0-256 na kanál, tak bych jen se zmínil že třeba někde ulítává barva a že na to je fajn tenhle barevný profil.

    Nejvíc to teď vidím u recenzí aut, kdy všichni jsou nadšený z elektromobilů ale nikdo by si ho stejně nepořídil, z jednoduchého prostého důvodu, je to kurva drahá sranda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Co me v podstate zklamalo nejvic jsou recenzenti. Opet je videt, ze jsou to nejaci cizi divni lide, kteri ty pocitace asi moc nepouzivaji. Cest vyjimkam.

    Psat to ja, tak dopredu tucne napisu "super na hry, pozor nevhodne pro kohokoliv kdo travi zivot v textovych editorech". No a tohle jsem se docetl az pri googleni problemu na Redditu. Priste pujdu rovnou na ten Reddit a nebudu s beznymi recenzemi marnit cas.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: No to si zvaž no, jestli to máš hlavně na práci tak ho vrat, evidentne te to sere. Nebo si ho nech jako herní, ale já bych na to neměl třeba prostor
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Problemy s BGR matici:

    Nasel jsem utilitku Better ClearType Tuner, pomohla mi na lokale.

    Download Better ClearType Tuner 1.3
    https://www.softpedia.com/get/Others/Font-Utils/Better-ClearType-Tuner.shtml

    Take pomohlo v mem primarnim nastroji zmenit font Courier New na Consolas. Consolas je udajne lepe optimalizovana prave pro ClearType.

    Jenze ouha... aktualne nejvetsi podil prace delam na virtualnim Windows stroji, ktery administruji uplne jini lide a uplne jina firma.

    Tam je problem, ze se mi nedari najit, jak ClearType nastavit na tech virtualnich strojich. A domnivam se, ze tohle proste nikdo necekal a typicky nemam moznost toto uzivatelsky menit.

    Na hry je ten monitor paradni ale tema se ja nezivim. Ta vyska navic oproti 3840x1600 je tez paradni.

    Vaham, jestli si ho nechat. Ach jo.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Nebudu, když to bude mít aspon nějakej výkon třeba na mid range a bude to mít zajímavou zaváděcí cenovku, že to donutí ostatní slevit, všichni vyhrajeme,
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Tipnul bych ze budeme zklamani, ale uvidime :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam