• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PRAASHEK: Protoze jinak dopadnes jak majitele Windows 8.1?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PRAASHEK: Za mne - Jsem hracicka, mam rad nove veci.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    U me zatim dobry, bal jsem se hlavne at funguji VPN, jmenovite Citrix a Cisco. Vsichni na tom peclive pracovali zda se a maji kompatibilitu od Day1.

    Ale i tak pockam, nez to jini vice otestuji :-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ELECTRICKOTA: mě by zajímal důvod proč přejít, protože zatím znám jenom důvody proč nepřejít :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jak to tak vnimam, tak na jedenáctky jen tak asi nepřejdu
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Diskuze – Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/recenze-windows-11-microsoft-nas-opiji-rohlikem-aomezuje-pouzitelnost/sc-3-a-212673/default.aspx?artcomments=1

    Je tam par zadrhelu. Taskbar nejde dat vertikalne, kontextovy nabidky dosrtaly ranu. Zda se ze programy uz nejsou ani groupovany podle nazvu. Tohle bude chtit nejakej third party overhaul.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Windows 11: The Ars Technica review | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gadgets/2021/10/windows-11-the-ars-technica-review/

    OT, ale kdyz uz jsme to nacali
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: nejsem optimista. kazdy, uplne kazdy virtual je omezen mnozstvim IOPS, poctu operaci/transakci za sekundu. To neni vec vykonu cpu ale architektury hw a OS. Ale nadaje umira posledni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nebude, stejne jako ty problemy s Windows Schedulerem maximalne dostanes RC verzi toho fixu a klienti budou testovat :/
    Navic jeste pridej cekani na driver, ten co ted vysel je 100% postaven na preview.

    Diky VFIO uz mam preview a pujdu na novou verzi - ale stejne bude win10 moje hlavni virtualka na hry.
    Protoze snapshoty a preskakovani mezi verzema nepotrebuje reboot a jede rovnou z LVM do KVM :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jojo to by ale mohlo být v ostrý vyřešeno, uvidíme zítra.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ELECTRICKOTA: počkám dva roky :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    napriklad....

    Windows 11 Virtualization-Based Security může srazit herní výkon našich PC | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/windows-11-virtualization-based-security-muze-srazit-herni-vykon-nasich-pc/56076
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER:
    HNIZDO: Jo máme to podobně ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: pockam na reakce komunity
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Pockam alespon mesic.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    btw zítra vychází W11, budete updatovat manuálně hned? Nebo počkáte na upgrade od updateru? Nebo na to pečete?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: jo já mám pořád licenci windows 7, upgradlou na desítky a teď půjdou na 11ky 😂
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Zmenilo se hodne a tedka se Steam Deck prijde dalsi vlna.

    Krome toho ze slusne mnozstvi her je primo z GOG ci Steam, tak mas Lutris a DXVK. Sudo-distribuce jako SteamOS a PoPOS.

    Kdyby nebylo v Evrope legalni kupovat windows za 300, tak se o tom mluvi vic :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ELECTRICKOTA: Mě linux oslovil a už jsem ho neopustil, ale hry skoro nehraji, nestíhám to...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Díky za info, asi to není pořád nic easy nebo jednoduchy, jen si rozsiruji prehled, jestli se tam neco nezmenilo, Linux me nikdy nicim neoslovil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam