• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: nevim jak moc velky rozdil je 5120x1440 a 4K rozliseni, mam za to, ze je to podobne velky, nicmene Cyberpunk se vsim na max ani omylem nejede bez DLSS 50-60 fps, mas neco vypnuty, bez dsll je to tak pomale, ze se to neda hrat, si zapni psycho rtx a stiny na max :) prekvapilo me to, ale skube to jako prase, nemelo to ani 30fps.
    A to mam docela nabusenou sestavu. Rozdil mezi Palit a Asus Tuf verzi nemuze byt tak obrovsky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Dělali jste někdo deshroud a výměna větráků za noctua?

    Já mám v microATX konfiguraci problém že mi grafika fouká horký vzduch do procesoru, který ho fouká do grafiky atd. Tak bych chtěl otočit směr proudění
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HNIZDO: není tam, ale slíbili že bude. možná vydají spolu s rt overdrive
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: zkus vypnout syncy a zapnou dlss3 (jestli už tam je) a koukej co uvidíš :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: na RTX 4080 cyberpunk na max jede bez dlss ve 4k na 40-50 fps. S dlss quality jen málokdy klesne pod 60 (rychlejší monitor nemám)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MYKEZ: no těch 8GB VRAM je tak nějak minimum, mám to taky (na 3070) a používám NMKD Stable Diffusion GUI. Třeba na větší obrázky to chce lepší setup právě v tém RAM (na consumer grafice, protože ten hrubý výkon x080/x090 vyloženě nevyužiju). No a taky třeba bude lepší optimalizace a vychytávky samotného AI modelu i GUI, takže si bude člověk moct hrát třeba s většími obrázky bez nějakého kuckání.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RTX 4080 dojmy:
    - Myslel jsem si že už RTX 3080 byla velká
    - cívky neslyším. Bednu ale mám ve stole u země
    - větráky běží v plné zátěži na cca 40%, ale mají trochu nepravidelný chod (pulzování hukotu)
    - spokojenost

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    The Callisto Protocol – Live-Action TV Spot (Red Band)
    https://youtu.be/DJsHsY4sivk
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    PRAASHEK: Zrovna tohle už celkem existuje, bych řek :) Nedávno jsem bez problémů doma zkoušel https://github.com/cmdr2/stable-diffusion-ui na GTX 1070 a v poho. Nevím teda, jak definuješ "svižné", ale mně to na hraní stačilo.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Osobně doufám, že bude obdvě generace (nebo prostě za čtyři roky) nV karta typu x060Ti s dostatkem paměti na svižné provozování domácího AI Stable Diffusion/DALL.e/whaterver a taky že v té době budou k dispozici vychytané a všehoschopné GUI/appky, ideálně zdarma nebo za rozumný peníz i pro uživatele, kteří to budou provozovat jenom jako úchylnou libůstku :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Tak grafika u czc není skladem, není blokována a stále se balí.
    Objevila se ale ta samá, jen o trochu dražší.
    Tuto hru už se mnou czc hráli několikrát, počkám až to bude skladem v alze
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: zkus coil whining, snad to nebude takova sracka jako Asus TUF, ale verim ze ne :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    a hlavne jestli kvici :) pro nas.. vzdalene budouci spotrebitele ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Parada a gratulace 👍 Poreferuj pak pls jak jsi spoko.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: kterou
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    objednal jsem RTX 4080 za 36k u czc
    když se mi nebude líbit, tak ji vrátím, ale palit už jsem měl 2 a byly v pohodě.
    4090 je lepší, ale už je za 50k+
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: to vypadá jako mining rig. Ale mining se ti vyplatí jen když máš eletriku zadarmo, ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Počkáme, uvidíme. Těžko věštit IMHO. Vzpomeňte si na to věštění pádu cen GPU, po uvedení 3090 a 3080.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam