• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: uz byl nejakej patch, nevis? nesleduju to, ale hral bych to
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tržní podíly samostatných grafických karet v Q3: extrémní pokles prodejů, extrémní podíl Nvidie - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/trzni-podily-samostatnych-grafickych-karet-v-q3-extremni-pokles-prodeju-extremni-podil-nvidie/

    nvidia dosáhla historického maxima podílu prodejů, má 86 procent
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: CoD single player, 4k, ultra (coz není max), DLAA, vypnutý blur atp - 80 až 120 vsync max fps dle situace. Hra pořád s bugy. Hrálo to děcko, když umřel, 30s černá obrazovka bez odezvy, pak se znova narodil 🙄 Chvilku jsem na to překvapeně koukal, když si mě k tomu přivedl.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: od BYKSKI tam lidi neco brali.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: jj, koukal sem, ale vetsina prispevku od uplnych amateru a vzajemne si radi (dej min pasty, dej vic pasty, zkontroluj tlak sroubku atd). Ale chvili sem tam nekoukal, tak se treba neco zmenilo, mrknu.
    Pokud pujdu cestou custom buildu, tak se vydam tentokrat asi touhle cestou, maji skvely servis (posere se neco s blokem, okamzite posilaji novej. U EKWB je to na dlouhy lokte a nez ten blok poslou, tak si musis vymenit milion emailu, to me uplne nebavi).
    GTX/RTX 40x0 Series – BYKSKI.US
    https://www.bykski.us/collections/gtx-rtx-40x0-series
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON:
    tady je hromada user expirience s novyma blokama a je mozny ze jsou tam dalsi thready

    [Official] NVIDIA RTX 4090 Owner's Club | Page 334 | Overclock.net
    https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-4090-owners-club.1800847/page-334

    Ten samy problem ma i GB s AiO. Powerlimit nejde v podstate zvysit, nektery lidi hlasi podivny chovani vetraku.
    Jinak asi "nejlepsi" AiO je MSI Liquid. Ma nejvyssi powerlimit, ucinny chlazeni, asi nejlepsi osazni.
    Ma to hacek. Z hlediska OC to k nicemu. Jako u vsech karet. I pri 650W dostanes tak +5procent
    Ale je to tichy a maly, a neflaka se po kejsi 450W tepla.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Tohle je teda velky zklamani, byl to muj favorit :(
    tl'dr verze: Inno tvrdi, ze s jejich Frostbite kartami chteji dodat 201% spokojenosti a brutal vykonu uzivatelum, ale ve vysledku ta karta nema vubec tendenci dodat majiteli maximum, mimojine kvuli uzamknutemu powerlimitu na stovce.
    Skoda, takze asi fakt nezbyde nez si svoji vodni 4090 postavit :/

    Contradictory Marketing regarding the INNO3D RTX 4090 ICHILL Frostbite! Great Product - Weird Slogan
    https://www.youtube.com/watch?v=IvHUL1QI_Ec&t=7s
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zatim velka spokojenost. Karta je 3 slotova, moje 3090 byla 2 slotova. Tzn efektivnejsi chlazeni, tak to ma byt.

    Libil by se mi dlouhy kabel pro 12VHPWR, abych resil pri cable management 1 kabel a ne 3. Zatim mam jen viz fotka.

    FH5 @ 4k, DLAA, max bez blur a bez lens flares se mi zasekla do 120 fps vsync. 3090 mi davala na stejne nastaveni ~ 85 fps. Vic her mmnt nestihnu vyzkouset, prace vola.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: sakra pomazlit se taky musis
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Dekuji. Za 2 hodky prohlednu, zda je bez kondenzace. A pokud OK, tak vyzkousim. Nespecham na to a nemam na dnesek nejake GPU intenzivni ulohy. Ale zas proc to mit na stole a ne v PC case.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    teda jestli je to promrzly, boxy by mely mit nejakou temperaci
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: vyndany z pytliku hodinu dve, jde o kondenzaci a dneska je dost suchej vzduch
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Do karty lezici na stolku jsem nacvakl ten proklinany 12VHPWR konektor. Z druhe strany ma pojistku. S jistotou lze nandat. Naslednym pokusem o vytazeni muzete vyzkouset, zda je nadoraz a pojistka ho chytla.

    Urcite bych preferoval pohlednejsi reseni. Ale jako nejaka past na uzivatele, mi to nasazovani konektoru neprijde.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Je doma. Vytazena z Alzaboxu, venkovni teplota 3 C. Jak dlouho to mam nechat aklimatizovat? Bojim bojim 🙂 V danem kontextu me napis "chill" rozesmal 🙂
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: po vydání velkorozpočtového CP2077 se nelze divit, není to první technický průser po startu
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LAUNCHER: byly pryč už v poledne :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A jsou pryč.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Refundoval jsem to na Steamu. Ohledně technických problémů bych klidně počkal na patch. Ale přijde mi, že důraz je na mlácení se, ne na střelbu. To by mě nebavilo. YMMV.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: dnes jsem v rychlosti zkusil, a nemá to DLSS jen FSR2. Bohužel stutter I v benchi po patchi co ho měl fixovat(CPU utilizace do 50% spíš ale okolo 40%). Nepodpora 21:9 monitoru(aspoň v tom benchi) no a co mě rozsekalo úplně jsou zabugovany settingy, který neukladali žádný nastavení. Vypnul jsem a počkám na proper patch, nemít to zadarmo tak bych refundoval. Nechápu proč vydáváji takový polotovar, navic když evidentně jediná platforma ktera je odladěna je PS5 kterou zrovna nevlastním ani nechci. Greedy bastrds, a to se na to tesim rok.. RTX záběry z W3 patche mě aspoň dnes potěšili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam