• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    ENDER
    ENDER --- ---
    MCKIDNEY: U me bude upgrade tak za 5+..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: Spis nez na hry se zeptej kdy planujes upgrade. Pristi APU bude mit lepsi silikon.

    Pokud kupujes na 3 mene let - pak jedinne co resis je medium ci high kvalita rtx. 7000 uz zvladne RTX a odpovida medium preset (+- kakabus).
    ENDER
    ENDER --- ---
    MEJLA77: Jj tohle me netrapi chci to na gaming.
    Diky moc za rady, ja taky rad cpu od AMD, ale grafarnam uz tolik neverim.. Zatim jsem tak 60% naklonenej nvidia i s ohledem na nizsi vykon..
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ENDER: taky mám lehkou volbu - nVidia - lépe funguje s blenderem a taky s linuxem, který mám na kompu, ale nakonec si asi vyberu 4060 kvůli 16 gb ram - ona se celá scéna a textury atd. musí nahrát do paměti grafárny a když se to tam nevejde, tak mám smolíka a musím rendrovat na procesoru, takže 16gb ramka je lepší než 8gb, od amd mám processor a plánuji upgrade stejné značky, ale grafárnu od nich nechci
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ENDER: Já to mám lehký, fanda do RT a moderních technologií = nVidia, ale pokud hraješ převážné Rasterizaci tak se vyplatí spíš AMD díky lepším cenám.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: Uprimne tezke rict, ale kdybych musel kupovat tedka, tak asi porad 4070 Super.

    Ani ne tak protoze nejlepsi pro muj use case - obe splni. Spis jde o resale hodnotu.

    Pokud hledas dobre review, mrkni na digital foundry. To me nahlodalo asi nejvic :)
    ENDER
    ENDER --- ---
    Mam dotaz, kdybyse meli vybrat mezi radeon 7900 gre a nvidia rtx 4070 super, co byste koupili?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele vždyť je to Beta, co vím tak Control panel se časem zruší úplně až se do tý appky povede integrovat vše co je stále aktuální z toho nastavení v CP.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HNIZDO: Funguje to zatím podivně. Jednou filtry zapnout jdou, jindy overlay tvrdí, že aplikace není podporována. ( Borderlands Remastered ) Každopádně s dgVoodoo funguji offic filtry jak popisuje DF. Vyzkoušeno na C&C Renegade
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HNIZDO: Až na to, že NV App je náhrada NV Experience a zase pouští Control panel, je to pravda. Zombie zůstává.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ja doufama a zkusim jim tam poslat nejakej feedback
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tim chci rict, ze tam je prostor to vylepsit.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Zajimave, s tim ten mod nemel problemy, protoze si urcoval ktere binarka ho dostane.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KLEINZACH: to mi vadilo jen proto ze to obcas vyzaduje relog

    zatim jsem k velke nelibosti zjistil, ze RTX HDR nefunguje s vice monitory, zatimco auto HDR z woken ano.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HNIZDO: to je bozi - od ty doby co zavedli login, sem tu kundarnu nepouzil
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    20 let stará zombie v ovladačích Nvidie končí. Control Panel nahrazuje moderní Nvidia App - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/clanky/20-let-stara-zombie-v-ovladacich-nvidie-konci-control-panel-nahrazuje-moderni-nvidia-app/?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RTX Video HDR Modded For Games... And The Results Are Excellent
    https://www.youtube.com/watch?v=BditFs3VR9c

    - RTX Feature jeste bez NV PR.
    - Vyzaduje snadny mod.
    - Hlavni vyhodou jsou hry co maji HDR rendering do SDR (Xbox360,PS4)
    - Nema smysl pro lidi co nemaji aspon HDR600 (Je lepsi HDR Vypnout)
    - Lepsi nez AutoHDR ve Win11.

    Osobne nemuzu moc posoudit, protoze oci jsou porad v pi** a mam jenom HDR400 doma a to neni HDR :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Náhodou do firmy mi to přijde geniální, jdu si hrát :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Chcete doma vlastní AI? Nvidia uvádí chatbot, který se dá snadno pustit na grafice GeForce - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/clanky/chcete-doma-vlastni-ai-nvidia-uvadi-chatbot-ktery-se-da-snadno-pustit-na-grafice-geforce/?

    dobře, takže teď si můžete pokecat s vlastní grafickou kartou
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Automatické HDR vylepšení pomocí AI asi bude i pro hry, ovladače Nvidia už to tiše podporují - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/clanky/automaticke-hdr-vylepseni-pomoci-ai-asi-bude-i-pro-hry-ovladace-nvidia-uz-to-tise-podporuji/?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia má „novou“ grafiku. Očesaná GeForce RTX 3050 se obejde bez externího napájení – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/nvidia-ma-novou-grafiku-ocesana-geforce-rtx-3050-se-obejde-bez-externiho-napajeni/sc-3-a-226459/default.aspx

    další osekaná 3050. normálně bych si jí nevšim, jenže ona je cenově v kategorii 1650ky (Turing), což je asi nejmenší content creation capable karta. má stát 169 dolarů, což je nějakých 4k4, 1650ka se pohybuje od 3k9 do 5k5.
    spotřeba do 70W, bez pcie konektoru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam