• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: No pak bych radeji vzal kartu co ma AI silicon a DLSS 3.5. Sance ze do 5 let koupis oled ci miniled 4K je velika.
    ENDER
    ENDER --- ---
    MCKIDNEY: U me bude upgrade tak za 5+..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ale pokud mas OLED 4k - pak je to pro me jasny a RTX high + reconstruction je velky bonus
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: Spis nez na hry se zeptej kdy planujes upgrade. Pristi APU bude mit lepsi silikon.

    Pokud kupujes na 3 mene let - pak jedinne co resis je medium ci high kvalita rtx. 7000 uz zvladne RTX a odpovida medium preset (+- kakabus).
    ENDER
    ENDER --- ---
    MEJLA77: Jj tohle me netrapi chci to na gaming.
    Diky moc za rady, ja taky rad cpu od AMD, ale grafarnam uz tolik neverim.. Zatim jsem tak 60% naklonenej nvidia i s ohledem na nizsi vykon..
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ENDER: taky mám lehkou volbu - nVidia - lépe funguje s blenderem a taky s linuxem, který mám na kompu, ale nakonec si asi vyberu 4060 kvůli 16 gb ram - ona se celá scéna a textury atd. musí nahrát do paměti grafárny a když se to tam nevejde, tak mám smolíka a musím rendrovat na procesoru, takže 16gb ramka je lepší než 8gb, od amd mám processor a plánuji upgrade stejné značky, ale grafárnu od nich nechci
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ENDER: Já to mám lehký, fanda do RT a moderních technologií = nVidia, ale pokud hraješ převážné Rasterizaci tak se vyplatí spíš AMD díky lepším cenám.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ENDER: Uprimne tezke rict, ale kdybych musel kupovat tedka, tak asi porad 4070 Super.

    Ani ne tak protoze nejlepsi pro muj use case - obe splni. Spis jde o resale hodnotu.

    Pokud hledas dobre review, mrkni na digital foundry. To me nahlodalo asi nejvic :)
    ENDER
    ENDER --- ---
    Mam dotaz, kdybyse meli vybrat mezi radeon 7900 gre a nvidia rtx 4070 super, co byste koupili?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele vždyť je to Beta, co vím tak Control panel se časem zruší úplně až se do tý appky povede integrovat vše co je stále aktuální z toho nastavení v CP.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HNIZDO: Funguje to zatím podivně. Jednou filtry zapnout jdou, jindy overlay tvrdí, že aplikace není podporována. ( Borderlands Remastered ) Každopádně s dgVoodoo funguji offic filtry jak popisuje DF. Vyzkoušeno na C&C Renegade
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    HNIZDO: Až na to, že NV App je náhrada NV Experience a zase pouští Control panel, je to pravda. Zombie zůstává.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ja doufama a zkusim jim tam poslat nejakej feedback
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tim chci rict, ze tam je prostor to vylepsit.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Zajimave, s tim ten mod nemel problemy, protoze si urcoval ktere binarka ho dostane.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KLEINZACH: to mi vadilo jen proto ze to obcas vyzaduje relog

    zatim jsem k velke nelibosti zjistil, ze RTX HDR nefunguje s vice monitory, zatimco auto HDR z woken ano.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HNIZDO: to je bozi - od ty doby co zavedli login, sem tu kundarnu nepouzil
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    20 let stará zombie v ovladačích Nvidie končí. Control Panel nahrazuje moderní Nvidia App - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/clanky/20-let-stara-zombie-v-ovladacich-nvidie-konci-control-panel-nahrazuje-moderni-nvidia-app/?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RTX Video HDR Modded For Games... And The Results Are Excellent
    https://www.youtube.com/watch?v=BditFs3VR9c

    - RTX Feature jeste bez NV PR.
    - Vyzaduje snadny mod.
    - Hlavni vyhodou jsou hry co maji HDR rendering do SDR (Xbox360,PS4)
    - Nema smysl pro lidi co nemaji aspon HDR600 (Je lepsi HDR Vypnout)
    - Lepsi nez AutoHDR ve Win11.

    Osobne nemuzu moc posoudit, protoze oci jsou porad v pi** a mam jenom HDR400 doma a to neni HDR :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Náhodou do firmy mi to přijde geniální, jdu si hrát :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Chcete doma vlastní AI? Nvidia uvádí chatbot, který se dá snadno pustit na grafice GeForce - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/clanky/chcete-doma-vlastni-ai-nvidia-uvadi-chatbot-ktery-se-da-snadno-pustit-na-grafice-geforce/?

    dobře, takže teď si můžete pokecat s vlastní grafickou kartou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam