• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    BYDK: Vim, o cem mluvim, jelikoz jsem pontencionalni zakaznik, na hodncnini nepotrebuju byt vic, schopny si koupit i Gyro, Shadowgun a podobny cesky hlouposti, pokud jdou jen trochu hrat.
    Podle me je ten gameplay aspon z toho videa, strasne pomalej a utahnej a nebude fungovat, rozhodne z toho nemam chut si to zahrat.

    SIRLOON: Nejak nechapu, ty zahady v tom co pises.., ten rozhovor si muzes stahnout a je naprosto jasny, kdo tam mluvi.

    BYDK: Vest cokoliv neni snadny, co zazivam sam, ale co jsem pochopil on bez nejakych vetsich zkusenosti ziskal nejaky rizikovy kapital a s milionem EURo za zadkem se nedrzel pri zdi. Naopak hned zacal mluvit o singlu, multak, onlinovce, tohle je nejaky maly spin-off a v vsechno s jednoho univerza.
    S tema prachama davalo smysl rozjed 3,4 nezavisly projekty s tim, ze aspon 1 se snad povede.
    Fakt by mel zajimalo, kolik penez mu zbylo, protoze jsem videl i inzeraty na 130k mesicne, pokud se pletu, nevim, jak moc realne byly nastaveny milestony, ale pokud platil tolik, tak tak je 35 lidi na rok a penize jsou fuc.
    BYDK
    BYDK --- ---
    SIRLOON: Abych pravdu rekl, tak jsem rad, ze ty kredits nejsou. Stydel bych se, ikdyz to na prvni pohled vypada dobre. Jinac ted jsem zvedav az vyjde Carrier Command, zdali budu na credits. ROk a pul vyvoje. :) Dulezite je, ze mam vsude viditelnou praci a to je lepsi nez byt jen v kredits. ;)

    Jinac koukam, ze si toho vsimaji i lide mimo firmu. On ma hodne namasteny Ego. Vicemene kvuli tomu odeslo hodne lidi a hodne lidi kvuli tomu take vyrazil. Za par mesicu z 10ti lidi odeslo 9 a to to vsechny vicemene bavilo.

    Obracena strana mince:

    Kazdopadne mam skepsi k designu celeho projektu. Kdyz jsem nastupoval, tak si myslel, ze to budou lidi designovat skrze zdrojovy kod. Ze upravi parametry v kodu a udelaji super AAA misi. :D Jen tak pro zasmani. :D A ukazoval mi, jak treba najit parametr v kodu, aby zmenil pocet particlu pri vybuchu. :D Ze to je jednoduche. No, posral by ses. :D A to jsem mu to trikrat rozmlouval. Nechtel to pochopit.

    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    BYDK: Hele MW sem fandil, ale po tom, co Rosa predvedl za arogantni postoj na Tiscali (z toho co sem slysel verim ze to byl skutecne on) sem usoudil, ze nemam duvod boostit jeho ego mejma penezma. To bych je radeji rozdal osobne vyvojarum a na Rosu se vykaslal uplne

    a nebud smutnej ze nejses v credits, M2 je mela a ja tam taky nebyl :D
    BYDK
    BYDK --- ---
    Jeste pridam jedno plus: hra ma split screen. Takze pro dva hrace to muze byt docela zabava. :) (viz. tunneler )
    BYDK
    BYDK --- ---
    RUTHAN: No, nevis o cem mluvis. Vytvareni si vlastniho terenu, chodbicek a bazi s tim, ze proti sobe hraje vice lidi. To bylo ucelne. Vsak se podivej na stareho tunnelera. Tim to bylo inspirovane. Vicemene remake. Celkove to melo potencial.
    Marek se take hodne inspiruje AAA projektama, coz je videt na GUI. A to se jim docela povedlo. Take dynamika lodi je v pohode. Vcera jsem to dohral.

    Ale bohuzel se stalo to, ze z toho Marek chtel nakonec udelat to, co je z toho ted. A to byla posledni kapka meho odchodu. A jeste navic jen na PC. Vicemene tohle po me chtel uz v lednu. Jakoze by to slo, ale byla by to rychlokvaska. Tak jsem odesel a tak se i stalo a stalo mu to hoodne casu. A vyslo to az dnes.

    Tak ve zkratce ceho jsem si vsimnul po dvou hodinach hrani:

    Ovladani lodi se statickou kamerou je nejake podivne. Nejak jsem ho nezkoumal ale predtim chodilo paradne. Kampan je zoufala. Jen se celou dobu strilite s par dalsimi lodemi. Parametry a dymenzovani lodi je hrozny. Nic nevydrzite a ani v poslednim kole si vicemene neuzijete. Jedna z lodi je skoro neviditelna, je uzka, dost casto ji prehlednete a pritom ma kolizni obalku stejnou jako ostatni. Porad se neco trese, porad vypadava signal, takze vam porad zrni obrazovka, protoze lod nic nevydrzi. Taky Vam dost casto dochazi munice.
    Obcas to generuje baze u sebe. Takze mate enemaka hned za prdeli. Obcas ani nevite, kdo je s Vami + chovani AIcka je taky dost zoufale. Nastaveni zbrani je taky dost spatne, navic bez modifikaci. :| Taky tam chybi tam dost itemu, ktere jsem tam predpripravil.
    O barevnem oznaceni bazi a nekterych texturach terenu nemluvne. Zvuk plasmy mnohym lidem dost zneprijemni zivot. Je takovy pistivy, kdyz s ni strilite.

    A celkove to ted stoji 10$ a dokonce to je i v krabici. :D
    tak ted nevim zdali nemam nahodou nejakou jinou verzi. :)

    Sralo me to, protoze to bylo me dite. A melo to takovy potencial. :(

    Ale ted me to nestve. A jsem rad, ze hra nema ani kredits. :)


    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    BYDK: Koukam, ze v uzivatelskym rozhrani se nekdo zhlidnul v kombinaci Starcraftu a Unrealu 3.

    Jinak moc nechapu ten gameplay, pomaly litani lodickou a strileni a vyhybani strelam v uzky chodbe, mozna muze fungovat v FPS ala Descent, ale v tomle topdown pohledu je to dost zoufaly, vuci treba starymu Raptorovi, potazno tem shoot em up strileckam z boku. Meli jste to prodat nemeckym fekalistum jako simulator dulniho bagru:)
    BYDK
    BYDK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Jo, to byl on. Dneska si to jdu zahrat, tak jsem zvedav. Ja mam jeste puvodni verzi GDS 2011( Betta ), kde jsem udelal malou kampan. POptam se, jestli to mohu zverejnit. ;)
    Jinac je fajn, ze to nakonec udelali jako split screen, jak to bylo u stareho tunneleru. :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    tak tohle je ten tajemny miner unity projekt...
    BYDK
    BYDK --- ---
    Tady na tom jsem delal:

    Miner Wars Arena - Trailer - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=rhhU5FJGmqQ


    Je to delane pod Unity3D. :) Puvodne to melo byt i na jine platformy jako iOS a Android. Bylo to docela peklo to optimalizovat a udelat tomu rozumne ovladani. Nakonec z toho seslo.
    Z firmy jsem odesel po lonskem GDS, kde jsem hru prezentoval. Jestli nekdo byl.
    Nakonec to teda dokopaly dokonce. Tak jsem na to zvedavy, jak se jim to povedlo ci nepovedlo. :)
    PETRVODAK
    PETRVODAK --- ---
    Ahoj, hledáme Zapáleného programátora her:
    [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Zapálený programátor her / Praha ]

    Veškeré dotazy, prosím, přes email info@about-fun.com
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Unity je v mnoha ohledech hrozne fajn, v nekterych defakto nema v hotovych resenich konkurenci, ale obsahuje tolik kokotin.... :(
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY:


    Moje varianta update funkce, ktera se vola kazdy snimek:

    Nacteni pozice kamery
    Urceni bloku, ktere musi byt nactene, aktualizace seznamu nenactenych

    if (toadd.count == 0)
    return;

    vytahnuti a aktualizace jednoho nebo vice bloku (podle nastaveni a aktualniho fps)


    Samozrejme, ze bych mohl pouzit na pozadi bezici nezavislou korutinu, ktera by jen kontrolovala ten seznam a neco z nej tahala, ale tady je to uplne zbytecne. Korutina ma smysl jen ve chvili, kdy nebude volana kazdy frame, nebo kdy v ni ma smysl pouzivat casovani pres yield return Wait



    Ad hlavni thread a obsluha - ale jasne. Jenze u Unity je pruser, ze oni v tom jednom threadu maji uplne vsechno... Vcetne toho, ze puvodne multithreadovy physx, ktery normalne bezi asynchronne na vlastnich threadech, si prepsali tak, aby jel v tom jednom threadu. Timpadem uz tak dost pomaly physx (ktery od zacatku slouzil jako reklama na to, ze na hw karte pojede lip) uplne ochromili.


    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Porad nechapu v cem je ten rozdil. Tak jako tak to musis teda kontrolovat. Cili predpokladam ze to mas v nejaky metode. Pak muzes mit zapis:
    while(true) {
        if(false == MyLoadingMethod()) {
            break;
        }
    }

    A kdyz mas hotovo, tak vratis "false" a nebo "true", to uz je na tobe.

    Jo to vytvareni/obsluhovani UI objektu v hlavnim threadu je obecnej pozadavek vsude mozne. To nevycitej jen Unity :). Ono to ma dobry duvody. Ty duvody lze obejit, ale je to extremne narocny, takze to je pro jistotu plosne zakazany :).
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: jiste. nic z api nelze volat z jineho threadu.

    korutiny my po yield return skoci presne na to same misto, v tomhle pripade ale potrebuju v kazdem framu pred zahajenim instancovani overit jestli uz nahodou neni treba streamovat neco dalsiho. Takze v kazdoframovem updatu overim pozici, zkontroluju bloky ktere maji byt nastreamovane, uparvim podle toho queue a az pak z ni vytahnu par polozek a aktivuju.

    O tom jak jsem vcera nadaval pri delani editorovych skriptu nemluve, nejspis se za tyden na unity vyseru a bud zreinkarnuju vlastni c# engine na svoje hratky, nebo se na to vyseru uplne a bude:)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: A predpokladam, ze ty meshe se musi delat v tom hlavnim threadu. Ze se nesmi vytvaret v jinym, je to tak nebo se mylim?

    A nejsou ty korutiny to samy jako to co provadis v tom frame-by-frame?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: unity ma thready, ale odmita je pouzivat, protoze proc. Kompletni API je singlethread a neni mozne ho volat z jinych threadu nez hlavniho unity.
    Samotne unity pouziva thready jen velmi symbolicky v backgroundu, pro nacitani dat pres WWW tridu, a pro verze umoznuje async loading resourcu pripadne scen v backgroundu.
    Jenze pak pijde velke jenze, i kdyz se recena scena nahrava asynchronne (coz je ten jejich "full fledged streaming joke"), jakmile se donahrava, tak se nainstancuje behem jednoho framu.

    Pokud se nahravaji jen nejaka vizualni nebo audio data, tak je to celkem v pohode (akorat velke meshe trochu rvou pri vytvareni vertexbufferu), ale pokud je tam fyzika, je kurevsky zle. Jak maji ti kreteni i tu vlastni implementaci physxu kompletne v jednom threadu a pochopitelne fyzikalni data nemaji predpecena, tak se physx.bakecollisions opravdu pobavi.



    TENCOKACISTROMY: korutiny obcas pouzivam, ale tohle resim vlastni queue a instancovanim vzdy jen par kousku za frame, takze v idealnim pripade to na PC jen stahne framerate na chvili... ale co mi to udela na ipadu, toho se bojim az desim :/
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: jen takovy napad. tam lze poustet tu metodu ktera bezi pres nekolik framu pomoci triku pres "yield return", nepomohlo by ti to?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: to nema thready?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    jo, tak instancovani v unity je fakt lahudka :/ ti debilove maji fakt uplne vsechno v jednom threadu a abych instancoval pomalu po jednom objektiku kazdy frame aby to neskubalo :/
    BYDK
    BYDK --- ---
    MAIMONIDES: Jak se to vezme. Zacal jsem s tim tesne, nez jsem nastoupil do prace. Coz je 5mesicu nazpet. Udelal jsem prototyp gamecore casti a je hotovy tak na 75%. Puvodne to melo byt na telefony, ale rozmyslel jsem si to, ikdzy to mam vcelu optimalizovane. TEd se snazim abych ziskal cas. Pak to pujde rychle. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam