• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    "We believe we need to do more to make it easy for anyone to be able to create, and this acquisition is one of the foundational elements we will use to deliver this vision. We want to make it easy for these tools where content creators already are. In tools like Unity, in tools like Maya and Houdini, and in many others. We want to use the cloud to give content creators super powers by making these deep tools available, accessible and more. It will take some time to realize this complete vision, but please see this as our first step."

    deset let...
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    JAACOB: vidim to uplne stejne, vetsina unity akvizici v posledni dobe je snaha prorvat se do filmoveho prumyslu, nebo spis aby to tak vypadalo, ale z hlediska samotneho unity nejak skutek utek. Bazalni veci zustavaji nedodelane nebo nefunkcni (ja se kuprikladu divam jeste i na input manager...), ale dela se velke halo, aby cena akcii rostla :/
    sice nektere ty sw tooly jsou podle popisu fakt pekne, ale vazne pochybuju, ze se to kdy opravdu dostane do unity, nebo driv nez za deset let :)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    SLASH: Uprimne jsem fakt zvedavej, co tahle spoluprace prinese resp. me zajima, co si od toho kdo vlastne slibuje. Osobne mi to pripada spis jako takovej umelej hype move. Jakoze je to hezky, ze se Unitaci muzou ted placat po ramenou s borcama, co delaji filmove VFX a mozna tim movem chteji nacpat lokty do filmoveho businesssu - podobne jak bodoval Unreal treba ve virtualnim studiu pro nataceni Mandaloriana - potud okej. Ale kdyz jinak vidim tempo, s jakym Unity zapracovava at uz svoje zprasene komponenty a soucasti (divam se na tebe UI, render pipeliny, assetDB a addressables treba) nebo jak failuje / pripadne jak jim trva implementace novych soucasti, tak si nedokazu predstavit, ze diky Weta Digital budem mit my - bezni vyvojari - nejaky fakt uzitecny novy toolset v dohledne dobe a nechapu ani co presne by nam mohla prinest nejaka spoluprace Unity a tvurcu posledni Planety opic treba...

    Ale klidne me nekdo kopnete - fakt me zajima, jestli tam nekdo z vas vidi neco uzitecneho. Ptam se nesarkasticky...
    SLASH
    SLASH --- ---
    Welcome Weta Digital! | Unity Blog
    https://blog.unity.com/news/welcome-weta-digital
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    WILL: no pro zatim bych nechal jen placku, takze pathfinder neni potreba (ale uz jsem na ne v unity asset story koukal, ale to uz opravdu potrebuje zkusenyho porgrmatora) zautocit kde ma jednotka range, ale to vlastne taky neni potreba, ja ted opravdu potrebuju jen zjistit, jestli bude fungovat to UI a ovladani co jsem k tomu vymyslel

    tutorialy na Playmaker prave moc nejsou, jen hodne zaklad, ale mozna to fatk ted koupim na ty sleve a projedu si aspon to, urcite mi to aspon pomuze se zorientovat vic v Unity no a az se fakt rozhodnu, tak nekde poptam programatora (zatim to porad ladim aspon teoreticky, dneska jsem zase pridal jednu dulezitou vec, co mi tam chybela:)

    SHIGORBIRDMAN: tenhle engine uz mam ve wishlistu, ale prave tohle presne nepotreubuju (jedine, ze by z toho sel pouzit nejakej kod, ale zase, to uz je pro me vyssi divci) pac to ovladani bude jiny nez klasicka RTS, tak aby to fungovalo na gamepadu popripade na telefonu, ale diky, uz chapu, ze to opravdu nebude sranda, aspon o to vic duvod, to vsechno nejdriv poradne promyslet (kdyby mel nekdo zajem, tak muzu poslat nejaky screenshoty plus popis toho ovladani na Switch a na telefon uz mam i funkcni prototyp UI v Invison aplikaci)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    THRAWN: pokud to ma byt vicemene standardni RTS, zvazil bych na tvem miste spis nez playmaker podivat se po nejakem hotovem RTS packu - na vyzkouseni ti to bude stacit.
    zacit s nulovou znalosti kodovani stavet RTS bude bolestive - predvsim kvuli tomu pathfindingu, protoze to proste neni trivialni vec a sice existuji hromady ruznych reseni, vcetne integrovaneho nahovno unity navmeshe...

    namatkou prvni google: https://assetstore.unity.com/packages/templates/packs/rts-engine-79732
    WILL
    WILL --- ---
    THRAWN: Jo, jednotka útočit na nepřítele obsahuje poměrně složitý mechaniky pod tím:
    - Jak se jednotky orientují po mapě (tzn. jestli používáš navmesh, jak naplánuješ trasu, aby tam jednotka došla kolem všech překážek)
    - Co znamená zaútočit - předpokládám že dojít na místo, kde má jednotka range.
    - A pak vizualizace toho útoku samotnýho a kalkulace.

    Speciálně ta první část je náročná, ale i tak by měla existovat spousta tutoriálů, která tě tím procesem v úplně nejzákladnější verzi provede. Ale tutoriály, jak je znám já, jsou většinou dělaný čistě v C#, netuším kolik z nich může být ve vizuálním skriptování, a ještě k tomu v playmakeru.
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: a sakra, no toho se prave bojim, ze si to predstavuju jako hurvinek valku, asi fakt bude nejlepsi na toho nekoho sehnat. Jo mela by to byt vlastne klasicka RTS, jen teda upravuju ovladani a gameplay aby se to dalo hrat na switchi a jeste jedna verze na mobilu (ja vim, ze na to uz by hodne lidi reklo, tak to se na to rovnou vybodni, ale me to fakt laka zjisti jestli by to fungovalo:)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    "jednotka utocit na nepritele" - to sice zni snadno, ale neni to uplne snadny :)
    podle popisu to ma byt nejaka real time strategie?
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: diky, na ten Bolt jsem zapomel, je pravda, ze uz jsem ho v assetstoru driv zahlidnul, ale to jsem nad tim jeste vubec neuvazoval, a ted jsem ten Playmaker prave videl na sleve:) jo jak pises, co jsem to tedka vic nastudoval, tak by se to melo dat pak upravovat a asi skladat, jinak ted bych fakt potreboval jen jednoduchy veci jako po kliknuti postavit budovu, potom z ni rally point, vyrobit jednotku a jednotka utocit na nepritele, to by snad mohl zvladnout:) a pak kdyz mi bude fungovat ten zaklad, kterej by prave jeste mohl vyzkouset nekdo jinej a dat mi feedback, tak pak bych se teprv rozhodl, jestli do toho zatahnout nekoho, kdo prave umi porgramatorsky premyslet
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    visual scripting - delejte hry bez znalosti programovani je ve skutecnosti hrozna lez...
    pro uplneho zacatecnika je tam mensi krivka uceni zpocatku, na uplne primitivni veci, ale s cimkoli slozitejsim se rychle dostanes na uroven, ktera uz vyzaduje programatorske mysleni a dosazeni vysledku je pak zdlouhavejsi nez to napsat klasickym kodem / stane se to desive neprehlednym, navic vetsinou nemas k dispozici spousty toolu, ktere normalni programatori povazuji za standard.

    playmaker je podle vseho slusny visualni skript, na jednoduche veci ala level skripty uzitecny (koneckoncu, level skripty delat primo v c# je docela masochismus), pokud nemas zadne programatorske zkusenosti, je dat za nej 30 ecek nebo kolik to stoji ve sleve asi rozumne, protoze minimalne te to muze nastartovat (a neni duvod proc by nemelo pozdeji jit skladat normalni kod a skripty v playmakeru, to by musel byt navrzeny fakt idiotsky).

    Nicmene, Unity ted ma vlastni integrovany visual scripting Bolt ktery je zadarmo, tak co si to nejdriv zkusit s nim?
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    ahoj, mam mensi dotaz ohledne Playmakeru, ja jsem jen kreslir, ale mam uz dlouho v hlave ideu na jednu hru, gameplay vymyslenej (ikdyz se porad upravuje) po graficky strance vse pro UI pripraveno, testovaci level postavenej z nakoupenejch assetu a ted uz jen to zprovoznit at mam aspon prototyp, kde bych si konecne overil, ze to vubec funguje tak jak si predsatavuju:) no a moje hlavni dilema ted je kdyz bych to zkusil naprogramovat sam s tim Playmakerem (tady bych mel vypichnout ze kodu vubec nerozumim, ale doufam ze s tutorialama by se to snad s tim Playmakerem dalo pomalu naucit) tak jestli by potom na tomhle zakladu mohl nekdo pokracovat bez playmakeru, nebo uz by se to cely muselo delat v nem, protoze verim, ze nekdo kdo v tom nedela to radsi bude kodovat klasicky, ale zase oni tam na Playmakeru teda rikaji, ze na tom bylo udelano dost her, tak nevim prave:) idkyz nejlepsi by bylo asi to hodit rovnou na kodera, jen je problem, ze vsichni jsou zaneprazdneny a nemaj cas a ja taky nemuzu platit nejak kralovsky, plus sem mel ideu, ze bych na tom chtel spolupracovat vic osobne, ale ziju v Portu a tady moc lidi neznam, zkousel jsem naky fora, ale moc sem zatim nepochodil, diky za radu on je ted ten playmaker na sleve, tak uz se musim konecne rozhodnout:)
    BYDK
    BYDK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Jo no, vetsina lidi to nepouziva. Tak se ani nedivim a Unity to stand. nepodporuje. Me vybirat inty jdou. Ale s tim longem tam mam trochu potiz. Nejspis nechapu, jak funguje MaskField, protoze dve polozky jsou vybrat vse a druha je vsechno odoznacit a to bude nejspis zabirat dva bity v tom celem intu pro MaskField. Ten extension co jsem poslal podporuje longy pomoci dvou MaskFieldu, ale trochu se to ser..
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    odin longove flagy zjevne taky nepodporuje... resp kdyz jsem zkusil bleskove jednu pridat, do konzole to po kompilaci a selekci objektu vylilo par picovani, ze unsupported enum type, ale editovat se normalne jako flagy dal... pro intove polozky, longintove se jen zobrazily, ale nesly vybrat
    BYDK
    BYDK --- ---
    Ahoj,mohl by mi nekdo pomoci? :)

    1. Mam flags enums typu long
    2. Potrebuji jednotlive bity zobrazit v Editoru jako layery
    3. EditorGUI.MaskField je jen typu int

    Provedl jsem upravu puvodniho scriptu, ktery fungoval na enum typu int. Ale nefunguje to zcela spravne. Zkusil by to nekdo rozbehat? :)
    Pripadne je neco takoveho v Odinu?

    Dekuji

    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    UNTOY: nic moc dalsiho zajimaveho tam nevidim, ale kvuli tomu odinu se to vyplati
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    na HumbleBundle je Unity Bundle, ktery mimojine obsahuje Odin Inspector/Serializer:
    Humble Software Bundle: Unity Fantasy Games & Game Dev Assets (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/software/unity-fantasy-games-dev-assets-software
    MIKZ
    MIKZ --- ---
    Čauko. Založili jsme herní studio a pracujeme na kooperativní 2D hře pro více hráčů s uvěřitelnou sociální umělou inteligencí. Hledáme posilu do našeho mikro týmu:
    Notion – The all-in-one workspace for your notes, tasks, wikis, and databases.
    https://timewarp.notion.site/Open-Position-Senior-Unity-Developer-for-a-New-Indie-Games-Studio-c637b2a03c4944638678bf88209d3ecd
    Máme i pozici na 2D grafika, kdyby jste o někom věděli.
    Notion – The all-in-one workspace for your notes, tasks, wikis, and databases.
    https://timewarp.notion.site/Open-Position-Senior-2D-Graphic-Artist-for-a-New-Indie-Games-Studio-e4e44104a5254a339abf28421cabf5c6

    Kdyžtak se ptejte :-)
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Nezkoušel nekdo provozovat Unity s více GFX kartami? Konkrétně se čtyřmi v nějakém SLI modu - SLIAA / Hybrid SLI / AFR / SFR. Cílem je využít výkonu všech karet a snížit potřebu optimalizovat scény pro HW
    BYDK
    BYDK --- ---
    Ahoj, posilam odkaz na jeden docela uzitecny free asset. Upgradne hierarchii v editoru a par nekolik uzitecnych component je videt hned na prvni pohled, bez prohlizeni inspektoru. :)

    Hierarchy 2 | Utilities Tools | Unity Asset Store
    https://assetstore.unity.com/packages/tools/utilities/hierarchy-2-166483
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam