• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SONIC666retro original coin-op ARCADE AUTOMATY (Machines && Games)
    Arcade automaty jsou herní zařízení sloužící k zábavě a výdělku peněz.
    Spousta z nás se s nimy setkalo v mládí jako s jediným zdrojem počítačových her, protože v domácnostech se počítače ješte tolik nevyskytovali, a máme spousty vzpomínek.
    V dnešní době je stále možné tyto staré automaty a hry sehnat a zakoupit si takový automat domů. Bohužel se již často jedná o raritní sběratelské kousky, takže tomu odpovídá i cena.

    Automat se dá pořídit v rámci pěti až deseti tisíci korun.
    Hra potom od jednoho tisíce po deset tisíc korun.

    Samotný automat se skládá z obrazovky, reprobeden, mincovníku, ovládání (joystick a tlačítka), el. zdroje a samozřejmě boxu ve kterém je vše umístěno.
    Hra je potom dodávána zvlášt a jen se do Automatu připojí. Hra v sobě obsahuje veškerou počítačovou techniku, od procesoru, zvukovky, grafiky až po paměťový prostor kde je samotná hra uložena jako software.

    Více popisu techniky, odkazů na stránky her, manuálů, stránky sběratelů a podobné najdete na nástěnce (V přípravě).

    Hlavním účelem této diskuse by měli být odpovědi na Vaše dotazy, takže pokud Vás zajímá cokoliv ohledně videoherních automatů, ptejte se.
    Případně se podělte o jakékoliv zajimavosti nebo informace ze světa arcade automatů.



    Spřízněné diskuse a témata:

    Náš český inzertní web na prodej a výměnu desek i celých kabinetů.
    http://arcadeburza.cz
    rozbalit záhlaví
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    SIRLOON: neogeo zvlada i dingoo A320 ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Dingoo_A320 ), toho bych se u raspberry nebál.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    A zvlada rapsberry i narocnejsi neo-geo?
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    KRLEESH: Už mu dejte pokoj s těma 6ti tlačítkama :-D Jasně bylo řečeno že to dělá na zakázku takže šestý tlačítko je cca 10 minut práce a 20Kč navíc :-)

    Pandora box se chová trapně celkem - u většiny her jde poznat že jde o emulaci podle zkušenosti, nesedí hlasuitost mezi jednotlivými hrami atd, nevim jestli to nějak vymakali poslední dobou ale měl jsme asi PandoraBox 3 a stálo to za prd. Raspbery Pi bylo super co jsem zkoušel i co se týče menu, natsavitelnosti atd.
    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    To všechno vypadá moc hezky postavený, škoda 6. tlačítka. Otázka je taky jak se chová Pandora Box oproti PC emulaci, potažmo Raspberry Pi na kterých se dají emulovat i jiný systémy. Monitor je stopro 19"
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Jak sem psal vyse, sel bych do toho, ale osobni odber pro me trochu problem. Nemam auto ani ridicak, leda by si bral jednu hru nekdo z prahy a ja bych se svezl s nim. Btw nevis co tam je za monitor?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Co treba MK3?
    JIRI1
    JIRI1 --- ---
    Věřím že 6 tlačítek Player1 i Player2 nebude problém. Je to pouze o díru navíc. Možnost 6 tlačítek se dá opravdu využít jen u arcadovky Street Fighter o tom není pochyb.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    JIRI1: nevypada to spatne, ale sou tam 2 hacky. je tam jen 5 tlacitek (Street Fighter by ostrouhal) a prodava jen pri osobnim prevzeti :( Jinak bych klidne do toho sel, 15K mi prijde jako hodne rozumna cena pokud je to kvalitni prace
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    Tak jak cena za 2 automaty? Nejaka nabidka?
    ACW
    ACW --- ---
    PLOMBDENTIST:origo desky, disky byly v haji oba, je to preci jen 20 let stary. musel jsem poridit flash disky pres ebay.
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    ACW: krasa, to je mame nebo original deska s HDD?
    mam totiz doma desky ke KI a KI2 vcetne HDD, ale nevim do jake miry jsou funkcni, KI2 kabinet jsem venoval nekomu z nyxu
    ACW
    ACW --- ---
    Tak jsou komplet, tedy krom monitoru, byly oba v haji. Bracha to musel udelat pes scart do televizi. i kdyz jsem se snazil najit televize se stejnou uhloprickou, neni to uplne presne a roztahovat obraz se neda. Ale je to max 1.5 cm nedokreslene na sirku. Na hrani to nema vliv, vsechno je videt. Novy monitory do kabinetu stoji moc.
    Killer instict 1,2
    https://www.youtube.com/watch?v=-4cZl2KiS3Y&feature=youtu.be
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    MARTUSAK: Ahoj, jeden Neo-geo slot navíc do automatu mám a možná by se našel i nějakej nevyužitej kabinet... kde koupit hry kdyžtak poradim..
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MARTUSAK: Cece neo-geo neni tak jednoduchy, hlavne ten ti muze po chvili prestat fungovat ze se mu vybije baterka a smaze dekryptovaci klic. Nestacil by mu mame? Krabici mu nekdo smonruje za par tisic
    MARTUSAK
    MARTUSAK --- ---
    Zdar lidi, kamarád Ital, co žije v Praze by hrozně chtěl doma neo-geo arkádovej automat. Arcadeburza.cz se tváří zrušeně. Kam byste mě nasměřovali? Díky moc!
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    "Bertie the Brain"was the first computer game ever built, 1950

    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Defender arcade cabinets rolling off the 'assembly line', 1981.

    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    CHORBON: id CROME v tom docela jede, já bych mohl případně taky pomoci.
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    ahoj potreboval bych udelat 2 automaty na doma na dvojhry nevite kdo by to udelal? sikovnej jsem ale nemam na to cas... jeden pro me a druhej pro kamose
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    tak mi odepsali že je letos zavřeno
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PETGRIDUS: hlavně aby otevřeli :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam