• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SONIC666retro original coin-op ARCADE AUTOMATY (Machines && Games)
    Arcade automaty jsou herní zařízení sloužící k zábavě a výdělku peněz.
    Spousta z nás se s nimy setkalo v mládí jako s jediným zdrojem počítačových her, protože v domácnostech se počítače ješte tolik nevyskytovali, a máme spousty vzpomínek.
    V dnešní době je stále možné tyto staré automaty a hry sehnat a zakoupit si takový automat domů. Bohužel se již často jedná o raritní sběratelské kousky, takže tomu odpovídá i cena.

    Automat se dá pořídit v rámci pěti až deseti tisíci korun.
    Hra potom od jednoho tisíce po deset tisíc korun.

    Samotný automat se skládá z obrazovky, reprobeden, mincovníku, ovládání (joystick a tlačítka), el. zdroje a samozřejmě boxu ve kterém je vše umístěno.
    Hra je potom dodávána zvlášt a jen se do Automatu připojí. Hra v sobě obsahuje veškerou počítačovou techniku, od procesoru, zvukovky, grafiky až po paměťový prostor kde je samotná hra uložena jako software.

    Více popisu techniky, odkazů na stránky her, manuálů, stránky sběratelů a podobné najdete na nástěnce (V přípravě).

    Hlavním účelem této diskuse by měli být odpovědi na Vaše dotazy, takže pokud Vás zajímá cokoliv ohledně videoherních automatů, ptejte se.
    Případně se podělte o jakékoliv zajimavosti nebo informace ze světa arcade automatů.



    Spřízněné diskuse a témata:

    Náš český inzertní web na prodej a výměnu desek i celých kabinetů.
    http://arcadeburza.cz
    rozbalit záhlaví
    CROME
    CROME --- ---
    8BB76E1: pokud vim tak japonske JP21 rgb ma jine zapojeni nez evropsky scart, na to pozor.
    EuroSCART versus JP21
    https://www.retrogamingcables.co.uk/euroscart-versus-jp21
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    CROME: každopádně teď mi došlo, že stačí najít schéma nějaké starší TV se scart, a kouknout, jak to mají zapojené.. Díky.. ^_^
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    CROME: normální TV asi scart mívají, ale já teď někde našel Action ACN7101, tak jsem si s tím chtěl trochu pohrát.. ani ještě nevím, jestli funguje, ale to není podstatné.. taky bych rád připojil rgb, jen musím zjistit, co s tou synchronizací.. ^_^;
    CROME
    CROME --- ---
    8BB76E1: ta TV nema RGB (scart)vstup? U EU televizi je to vcelku bezny, nevim jestli je to i u Japonskejch. Vytah bych rovnou RGB, composite je dost hnusnej
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    jen takový dotaz na někoho se zkušenostmi - mám malou tv s composite video vstupem, a jamma desku - a jde mi o to, které řešení bude jednodušší:

    - udělat jamma -> composite video převodník (což mi nepřijde ideální, když tv ten signál zas rozebere)

    - napojit rgb za dekodér v televizi, a pokusit se nějak použít sync z té desky.. (na zapojení tv jsem ještě nekoukal, našel jsem jen schéma pal verze, ale já budu mít ntsc)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    8BB76E1: uprimne jsme se vrhli na jiny dva projekty, ktery spechaj. Toto je spis detail, ale urcite dam vedet, jak to dopadlo..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    POHODAVOLE: jen tak ze zvědavosti, vyřešili jste to? (skoro to vypadá, jako vychylovací cívka pootočila.. ^_^)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    LUKOR: natoceno v AcadeHry.cz...
    LUKOR
    LUKOR --- ---
    Porty - GAME OVER (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=k0sQBrlVkr0
    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    DEEFHA:
    19 LCD 4:3 s hdmi bude možná oříšek, ale když najdeš tak to bude super.
    Galvanickej oddělovač vyzkoušim, ale to je přesně ono, další bazmek navíc =)
    Joysticky/butony jsou fakt dle vkusu, používám úplně obyč ZIPPY a standartní HAPP butony
    Encoder: buď drahej Ipac nebo jakákoliv Čína, teď je všude v setech na aliexpresu "Zero delay encoder" který ale musíš mít pro každýho hráče zvlášť, ale zase se docela dobře a elegantně drátuje, nebo cokoliv jinýho. Funguje to všechno jako generic gamepad, takže to i Rpi identifikuje v pohodě.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEEFHA: případně já jsem koupil tohleto - tváří se to jako 12 tlačítkový gamepad

    https://www.aliexpress.com/...35d-2&algo_pvid=76825f5c-d11a-45b7-bdeb-08799c47d35d&priceBeautifyAB=0
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    CROME: Díky, znamenám si!
    CROME
    CROME --- ---
    DEEFHA: na komponenty doporucuji https://www.akishop.jp , pokud tedy chces original kvalitnejsi veci..
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KRLEESH: Takže progress:

    1) Rozhodil jsem sítě a sháním vhodný 19" LCD s HDMI vstupem, snad se zadaří. Redukce nemám rád a tohle by bylo řešení.
    2) Ad brum do repráků - nepomohl by galvanický oddělovač? Něco jako http://www.mkhlas.cz/...linkovy-oddelovaci-transformator-pro-galvanicke-oddeleni-signalu-fga-30.html
    3) Na buttony určitě encoder. Mimochodem - nějakou vhodnou sadu joysticků a buttonů mi určitě doporučíš, že? :)

    Jinak ohledně toho samotného ozvučení: mám tady volné Bose Companion 3 Series II, ty kdyby se vykuchaly, tak by to určitě hrálo skvěle... Ale přijde mi to možná už trochu moc a asi by jich byla škoda. A hlavně by subwoofer musel být stejně mimo kabinet (nebo ne?), což by dost zhoršilo kompaktnost. Takže to nakonec asi přece jen bude ta noname čína :-) Jen si tak uvažuju.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KRLEESH: OK, díky moc za tipy, jdu to zkoumat.
    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    DEEFHA: Vejde se tam 19" LCD 4:3, nebaví mě velký okraje okolo =) Typ je jedno, stačí jakákoliv bazarová za 3kila, měla by mít Vesa uchycení přímo na tom monitoru, plasty sundavám (ale není to nutný) a ideálně bez externího napájecího adaptéru. Mám v zásobě i arcade (tzn. noname čína =) repráky a malý zesíky, ale poslouží jakýkoliv vykuchaný bedničky ke kompu, který koneckonců můžou být napájený z USB. U Rpi je trochu problém s tím jak je citlivý na napájení a může to dělat problém právě s brumem do repraku. Další zbytečná komplikace je redukce z HDMI u RPi na VGA/DVI do toho monitoru. A pak se ještě rozhodni, jestli chceš na buttony použít přímo GPIO na Rpi nebo nějakej encoder, kterej se tváří jako gamepad, což asi doporučuju. Je to sice harware navíc ale umožní ti to jednoduše odpojovat control panel jenom usb kabelem.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KRLEESH: Super! Pochopil jsem, že je v tom 17" LCD. Nějaký tip, jaký model/typ/značku bych měl začít shánět? Nemusí to doufám být nic průmyslového :-) A co repro a zesilovač, dá se taky něco osvědčeného doporučit? Jak tak vidím, nejmenší problém vlastně budu mít s tím RetroPie...
    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    DEEFHA: Dá se z toho postavit tohle, s tím, že mám 2 verze control panelu, podle toho kolik potřebuješ ovládacích buttonů (na Retropie/Recalbox je to trochu víc než na Pandoru, která je v tomhle)

    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KRLEESH: Jo, tak to by bylo asi přesně to, co hledám :-) Díky moc za info a určitě se ozvi, až bude správný čas.
    KRLEESH
    KRLEESH --- ---
    DEEFHA: je nás tady víc, kdo aktivně staví/stavěl bartopy, čekal jsem, že se někdo ozve dřív =)
    Výhledově (během června) budu nechávat na CNC řezat další "kity" tak se můžeme nějak dohodnout. Montáž není úplně Ikea, ale nic co by se nedalo zvládnout v obýváku/na balkóně za 2 večery.
    Kdyžtak Googli týpka jménem Degenatrons, na jehož upravených výkresech to mám postavený a má ke všemu hezký tutoriály.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEEFHA: tady to dela tusim krleesh..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam