• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    GATTA_NERA:
    Nase Karin, porizena v lete, pochazi z libereckeho depozita od Tabby :)


    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    černá Magda- před 5 lety pořízena z útulku Bona -Česká lípa
    v umyvadle- mourovatá Všetečka- z Kočičího domku paní Janouškové

    pod umyvadlem nalezenec ze sklepa Lucie, nejmladší Eliška na fotce není

    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Mám nápad, co kdybyste vystavili fotky vašich útulkových miláčků s krátkým popisem odkud je máte apod?
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ECLECTICA: to je fakt, černé jsou krásné, ale na fotkách nevypadají tak jako v realitě
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GATTA_NERA: no, fotky... je to černota, takže na fotkách ztrácí mnohé ze své krásy, ale pokusím se. Jedná se o Temnou od Enkatt.
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ECLECTICA: tak sem pak dej nějaké fotky :)
    Já na pražské umisťovačky nestíhám jezdit, snad se dostanu do Chvalské Tvrzi.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GATTA_NERA: jojo, tam se chystám, ale už jen koukat, druhá kočička se k nám nastěhuje v pátek :)
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Následující víkend 11.9. se chystá umísťovací výstava SEN ZVÍŘAT v Praze Vinoři.
    Kdo se chystá pro zvířecího kamaráda?

    http://www.senzvirat.cz/
    ENY14
    ENY14 --- ---
    Díky všem, nasleduji vaše rady, tento tyden se chystam do jednoho depozita okouknout několik favorizovanych kočiček, objednaly jsme vybavení a brzy snad budeme mit o spolubydlícího víc.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    LADY_LEIA: ktera je stale stejny ufo a furt tu na tebe ceka)))) jen uz je ted konzistentnejsi a prestala bejt kostnata

    kdyz si nekdo vybira kocku, posilame mu otazky na zamysleni, treba se budou nekomu tady hodit:
    Otázky pro zájemce
    1. Kočka/kocour nebo je to jedno?
    2. Jak staré by zvíře mělo být?
    3. Mělo by už být kastrované?
    4. Bude žít pouze v bytě, nebo chodit ven, případně žít pouze venku?
    5. Nějaké požadavky na vzhled?
    6. Vyskytují se této v domácnosti děti, nebo zvířata - kočky, psi?
    7. Byla by kočka přes den sama, nebo s někým?
    8. Předchozí zkušenosti s chovem koček?
    9. Jakou povahu by měla kočka mít? Mazlivá, klidná, klidně i plašší, hravá...
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    ENY14: Ja jsem hledala kocku jako spolecnost ke kocourovi, takze jsem si sepsala, co chci aby splnovala a hodila to sem na nyx :) Z nabizenych kocek jsem nechala vybrat pritele, protoze ja jsem se nemohla rozhodnout, chtela jsem vsechny :) Takze mam doma sladkou Karin a stale platonicky miluju rozcepyrenou Lizu :)

    Karin mam hrozne rada - je totiz totalne prdla a stale ma v ocich takovy certovsky vyraz a koteci hravost. Povahove v ni vidim takovou spravnou evil kocku, ktera se ale umi tvarit desne roztomile a zaroven jako uplny blbounek :) Kdyz na ni prijde hrava nalada, dokaze kocoura prohanet klidne i par hodin :)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ENY14: já vybírala přes internet, trochu podle fotek, trochu podle popisu a kupodivu jsme si nakonec opravdu odvezli ty dvakousky, které jsme si předem doma vybrali :) ... www.kocy-online.cz taky doporučuju, určitě si tam vybereš. Asi většina těch útulků bude i na snu zvířat, takže pokud jsou odněkud z daleka, můžeš se s nima dohodnout, aby ti třeba kočku přivezli tam.
    BRINA
    BRINA --- ---
    ENY14: kdyz jsem brala sveho prvniho kocourka, sla jsem do utulku s papirkem, na kterem jsem mela napsano, jake vlastnosti bych si prala, jaky vek, vzhled atd, nez jsem to tam vsechno prosla a vratila se, usadil se mi v prenosce kocour Punta, ktery presne odpovidal tomu, co bylo na listecku napsane, vcetne veku a barvy :)
    jinak vseobecne lepsi popis kocek mivaji soukrome utulky, zejmena ty, ktere funguji na principu domacich depozit, kocky bydli doma s lidmi, takze ti dobre znaji jejich povahu a muzou lepe doporucit, do jakeho prostredi by dana kocka byla vhodna
    koukni sem - http://kocky-online.cz/jportal/index.phtml - vlevo je seznam utulku, ktere vetsinou depozita maji, pri kliku na utulky si pak muzes zadat i aktualni nabidku jejich kocek
    anebo sem nahod popis zvirete, ktere shanite, a my kouknem, jestli nemame neco na sklade :)
    pripadne mrkni sem - http://www.cici.cz/kocky_aktualni.php
    vetsina depozit uvita i nezavazne navstevy, takze je mozne prijit se podivat a kdyz nevyberete, nic se nedeje
    tady jeste par rad, jak vybirat - http://www.cici.cz/vybrat_kocku.php
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENY14: Dolní Měcholupy je městský útulek... to je trochu jiné, nemá zrovna dobrou pověst
    seznam a inzeráty všech útilků najdeš na ww.kocky-online.cz nebo koukni sem na nastěnku
    ENY14
    ENY14 --- ---
    Díky moc za vsechny informace, nejak to promyslime a uvidime. Mimochodem utulkove kocky... Koukala jsem ne dolnomecholupsky utulek a trochu me mrzi, ze tam neni zadny popis kocici povahy. Jak jste vybirali prave tu svoji micku z utulku?
    BRINA
    BRINA --- ---
    ENY14: vystavy jsou urcite fajn, jen to tam byva docela hekticke, primo v depozitu je vetsi klid a cas na to skouknout, jak zvire vypada, jak se chova, jeslti je v pohode atd
    na vystavach jsou nektere kocky vystresovane a kvuli pobytu v jinem prostredi je vyssi riziko pripadne rymy nebo slzicich oci po prichodu domu
    jestli mate nejake kocky predvybrane, asi bych spis doporucila navstivit je primo v depozitech jeste pred vystavou, jestli jste zatim jeste nekoukaly, tak dorazte na vystavu a treba vam nekdo padne do oka tam (doporucuju prijit hned na zacatek, to je tam kocek nejvic)
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: obě čičiny jsem si vzala s drobnou nemocí, ale to mi nevadí, chtěla jsem je, první měla střevní parazity, druhá svrab, to byla jen drobná překážka
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: svrabik se nezaleci, svrabik uz ma byt zaleceny nebo vyleceny
    je potreba si to hlidat a ptat se - videt ockovak, podivat se kocce do usi i na zadecek, jeslti je zdrava
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Mám celkem 4 kočky, první dvě z výstav a musím říct, že útulkové jsou lepší, jsou už odrostlé, mají svoji výchovu a člověk ví co od nich může čekat, navíc jsou očkované a kastrované. Nějaký ten svrabík se zaléčí....
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    ENKATT: treba my mame problem, ze jsme ted hodne umistovaly (coz je smaozrejme dobre!) a nemame dost zvirat na vystavu
    muzem brat jen cast kocek
    nejmladsi bude asi Temna ode me - ty co sou v inzerci nad ni nemuzou (a dve z nich prave odchazej bydlet))
    http://www.cici.cz/kocky_aktualni.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam