• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAMáme zvíře z útulku
    ADITU
    ADITU --- ---
    ZRK: spis po kastraci vypousti do lokality, kde je odchytli
    ZRK
    ZRK --- ---
    LANTHAL: Žejo! No tak mohu Tě tedy ubezpečit, že toto se děje mnooohem déle. Myslíš, že je takhle hromadně uspávaj..? :/
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    PROSIM POMOZTE MI VYPLNENIM TEHLE ANKETY - OHLENE UTULKU PRO KOCKY V CR (neni dokonala, ale snad ot bude trosku prospesne) cilova skupina jsou lide, kteri maji radi kocky, ale nemusi to byt zrovna odbornici, jde mi o sirokou verejnost
    Kočičí útulky v ČR | Vyplňto.cz - komplexní realizace online průzkumů
    http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/kocici-utulky-v-cr/
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GATTA_NERA: cvik=zářez na ucho, označuje, že je kočka kastrovaná
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    jaké cviky?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    nahmatat dělohu v normálním stavu (tedy nebřezí či patologicky nezměněnou) je skoro nemožné, nicméně potvrdit palpací, že je kočka kastrovaná, to je už vůbec hovadina. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak se kočkám nedělají cviky na ucho.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: videlas jak je velika? potkala sem uz nekolik sikovnejch veterinaru, ani jeden to nepoznal a pidim se po otm uz delsi dobu, parkrat sme uz meli na kastraci kastrovanou kocku. nepoznas to nai na sonu pokud neni brezi
    jako zeptam se jeste, ale vsichni tvrdi, ez poznat nelze
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ENKATT: moje veterinářka teda umí prohmatávat břicho kočky tak, že rozezná dělohu a někdy i vaječníky....pokud by to byla kastrace s odejmutím dělohy myslím, že by se to poznat dalo
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GATTA_NERA: nepozna.

    ale bez karanteny a aspon chvile na zklidneni pro to zvirre ot je hovadnost, kdyz j prijimaj -neni to kastrtacni progrma je to prijem nlezenoh zvirete
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PALEONTOLOG: No měcholupy jsou hustý, tohle kastrování je tam myslím tak půl roku novinka, ne že bych byla proti kastraci, ale oni to tam berou hodně šmahem, a to co říkáš mě vůbec nepřekvapuje.
    Občas na jejich stránky koukám a tak co čtvrt roku z nich vždycyky hromadně zmizí desítky koček, což se událo zrovna nedávno, takže bych řekla, že má kamaráda skoro štěstí, že ji tam vůbec našla ... nicméně právně ti neporadím, jak se může nakládat s cizí věcí ... zkus se možná zeptat tady, třeba budou vědět: [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    PALEONTOLOG: myslím, že b ykvalitní veterinář měl poznat, že kočka už nemá dělohu nebo měla zákrok. Tohle je zbytečné, skoro to hraničí s týráním zvířete a poškozením majetku. Na Měcholupy už dříve bývali stížnosti. Přijde mi to jako by si chtěli přivydělat. Určitě bych si stěžovala na městské části a poradila se s právníkem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    no volal jsem na veterinu a vypadá to, že s kočičkou neměli vůbec manipulovat ani ji mrzačit
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HYSTERIA: tak jistě, je to fofr a přijde mi to jako žumpa na peníze nebo zhovadilost, chci ji pomoci se bránit - kočka z máru a peněz z okna... no nechápu no
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PALEONTOLOG: kocky se nekde kastruji, to jo.. ale ze by to byl takovy fofr mi prijde spis jako nahoda, ze se tam zrovna nachomejt veterinar, nebo se zrovna vezla jina kocka na kastraci...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    jde mi ve zkratce o to zjistit, jestli ztracená kočka v 8 večer může být podle zákona v 10 ráno už vykstraovaná.. protože takový zákrok je v takové době z karanténních důvodů úplně zbytečný... nevíte ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ahoj lidi, mám choulostivej dotaz -

    kamarádce včera utekla kočka a našla se o dost dál, byla chycena coby toulavá kočka (bez obojku, který ten večer měla) a dneska ráno už je vykastrovaná.. no ona už vykastrovaná byla, takže zákrok byl vlastně zbytečný, ale jde mi o legislativní postup -

    teď tu kočku dohledala v útulku a chtějí teď po kamarádce peníze (900,-) za to, že ji zaopatřili, myslíme si, že chtějí za operaci, jedná se o útulek v D. Měcholupech

    jaké jsou možnosti ? může kamarádka nezaplatit ? měl útulek opodstatnění ji kočku ihned kastrovat ?
    JANICA
    JANICA --- ---
    LANTHAL: Vykastrovaneho jsme si ho uz privezli, takze mame o starost min! :) Diky
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    JANICA: no fajn :) ... a nezapoměňte vykastrovat, bude se míť toulat a míň se rvát, což znamená míň nervů z probďělých nocí a míň peněz za veterináře :) je jaro, tak jestli ještě není, tak nejvyšší čas
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    Jarní Plná Miska
    Jarní Plná miska 4.-6. dubna 2011 - Plná Miska
    http://www.akceplnamiska.cz/jarni-plna-miska-4-6-dubna-2011/

    JANICA
    JANICA --- ---
    Ahojte! Tak jsme teda zkouseli venceni naseho kocoura, ktery zacinal byt v byte svou divokosti nesnesitelny...nejdriv popruhy, ty uplne selhaly, kocour se na nich smykal doma i venku, takze jsme ho nechteli trapit. Vcera jsme ho pustili ven na volno, chvili s nim prechazili pred barakem a pak ho nechali samotneho...celou noc lital kdo vi kde a dneska se vratil krasne pred vchod, nazral se a od te doby spi, takze myslim, ze jsme nakonec vsichni spokojeni...:)

    Jeste jednou diky za dobre rady! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam