• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANOSGoogle a Google+
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    FATBOZZ: jj. A vypadaj docela dobře. Je možné je nahazovat i jako On Air (viditelné plošně na webu) a podobně.

    A Events už maj na G+ i svýho Product managera, takže se dá očekávat že se budou do budoucna dál vyvýjet, propojovat se zbytkem Google a tak.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    SIRIEN: hura ! udalosti !
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    Google+ spustil plošně Events mimochodem.

    Synchronizace s gCalendar (zvaní lidí atp.)
    Synchronizace s Picasa (agregování fotek od všech účastníků na jedno místo, real-time upload fotek z eventu do alba eventu...)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RUSTFIZZLE: někde v settings - preferences - search (FF už nějakou dobu nepoužívám ani jako sekundární prohlížeč, tak sem to už dlouho nedělal/neviděl, ale někde tam to bylo. Kromě toho se tam nějak dá i nastavit default preference vyhledávání (jako že chceš pro libovolné vyhledávání, neřekneš-li jinak, upřednostnit výsledky s určitým jazykem a podobně)


    TRIPLT: Ano. Ještě v době kdy tam "nikdo nebyl". G+ =/= FB, není určen k tomu aby se používal stejně, popř. ke stejným věcem (i když ho tak používat lze, pokud se lidé které znáš na G+ přesunou).

    Nejsnazší komprimované shrnutí které jsem našel: FB mě znovu spojuje s lidmi, které jsem z dobrých důvodů a rád zanechal ve své minulosti, G+ mě nově spojuje s lidmi, které rád uvidím ve své budoucnosti.
    Případně méně ofenzivně - FB je o lidech které znáš protože jsi je potkal, G+ je o lidech které ještě neznáš, ale s nimiž sdílíš zájmy.

    Tohle je starší, delší, ale velmi výstižné myslím:
    Why Use Google+: It's What You Know, Not Who You Know
    http://www.huffingtonpost.com/2011/12/07/google-plus-users_n_1122056.html
    (závěr článku a dost videí níže už jsou poměrně neaktuální, ale odpověď na Tvojí otázku je tam stále stejná)

    Co se mě týče: G+ je výborný pro vyhledávání obsahu (ať už protože se dají snadno najít k tématu relevantní posty obsahující relevantní odkazy, nebo skrze automatické generátory typu Sparks atp.), nachází se na něm spousta lidí která aktivně posílá zajímavé věci a skrz G+ se k nim není těžké dostat - pokud se o něco aktivně zajímáš, na G+ brzo snadno najdeš lidi kteří k danému tématu postují hromadu novinek a zajímavostí.
    Kromě toho G+ čím dál tím víc a docela elegantně propojuje různé Google služby, takže pokud používáš gMail, gDocs (/Drive), Picasa atp., tak G+ toho docela dost usnadňuje.
    A v neposlední řadě Hangouty sou fakt suprová věc, zvlášť když máš smartphone co je umí zpracovat.

    (a v neposlední řadě mám na G+ o dost radši tamnější komunitní kulturu a etiketu, ale to už je hodně subjektivní a případně diskutabilní a nevím jak moc to oceníš, pokud se na sociální síti nechceš pohybovat ve "veřejném" prostoru mimo okruch lidí které už beztak znáš)

    Jo a v neposlední řadě: terms of use.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    To je normalni hangout kde sdilime obrazovku a bavime se o fotkach
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: Fotohangout ? Co to je?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Já v podstatě nepoužívám ani jedno, jen na g+ i fb spamuju svoje fotky a odpovidam na komentáře. Na fb ale pozoruju mnohem větší provoz. Na g+ už jsem se účastnil pár pěkných foto hangoutů, ale většinu lidí tam musím explicitne pozvat a ještě jim radit jak si udělat login.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    "sžili" jste se někdo s g+? :-)
    U mě to je spiše mrtvë než živé... :-D Většina lidi zůstala tak jako tak na FB... :(
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    na to automaticke prepnuti na 720 pouzivam YouTube Options addon, na to vyhledavani asi radu nemam, pokud nefunguje spravne vyhledavac na strankach
    RUSTFIZZLE
    RUSTFIZZLE --- ---
    Ještě dotaz na youtube, mám zaškrtnuto 'Vždy vybrat nejlepší kvalitu vzhledem k připojení a velikosti přehrávače' ale furt mi to cpe 360. Chci napevno nastavit aby to používalo defaultně 720, a ve vyhledávání vůbec nezobrazovalo videa co nemají alespoň 720. Děkuji předem :)
    RUSTFIZZLE
    RUSTFIZZLE --- ---
    SIRIEN: V Nastavení něco podobného je, ale moc to nefunguje, furt to upřednostňuje české stránky.


    TLUCZHUBA: Dík, tohle zdá se funguje, teď jenom přijít na to jak to nastavit jako vyhledávač ve Firefoxu.
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    gCalendar a jednoduchá věc, chci do description vložit odkaz, jak to udělám?

    Jen zkopíruju, není klikací, dám tam <a href=""> tak vidím jen tento html kód a samozřejmě také není klikací.

    Dík za popostrčení.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Procitam nejaky blog na blogspot kde je spoustu subtemat a chtel bych si precist komentare serazene podle casu vlozeni, tak abych nemusel prochazet vsechny subtemata. Slo by to nejak?
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    ANARCHY: nejlepší :)

    Google Doodle & Robert Moog | Song Summer - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=XePaZTouE_8
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    BTW dnesni doodle je fakt peknej...
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    If logged in - settings
    if not: Advanced search.
    Případně tam snad kdysi bejvalo napravo dole klikátko "go to google.com" nebo tak nějak, nevim, Google používám permanentně, ale jeho home sem neviděl už věčnost
    RUSTFIZZLE
    RUSTFIZZLE --- ---
    Prosím, jak se přepíná na plnohodnotný google? Nebo alespoň anglický.
    Furt mi to do vyhledávání cpe naprosto nerelevantní české stránky.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    TLUCZHUBA: Seznam občas pro porovnání cen v českejch obchodech (nicméně produkty a jejich recenze Google). TorentZ pro vyhledávání torrentů (metavyhledavač... nakonec mě stejně většinou hodí na Pirate bay...)

    nicméně přesně jak píše RATTKIN, k čemu někam chodit, když mám v Opeře adresovej řádek... od doby co to Chrome z Opery obšleh i v tom Chrome, teda...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TLUCZHUBA: nechodim kvuli vyhledavani na zadnou stranku, pisu dotaz rovnou do google chrome a dostanu vysledky od google.

    jestli myslis lidi, co napisou do adresniho radku "seznam", zvoli z výběru seznam.cz a tam napisou do vyhledavani "facebook" a kliknou na prvni vysledek vyhledavani, tak takovych znam plno ;)

    ja se na ceskym internetu vubec nepohybuju, vsechno o pocitacich a programovani je stejne lip popsane anglicky. pouzivam jen mapy.cz, libi se mi vzhled mapy vic nez na google maps a mam pocit, ze je tam vic ceskych firem.
    u googlu mam vsechno - kontakty, kalendar
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam