• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARGANNAHObezita
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    DRIZZT: tak nějak. Představa takové podobné socialistické porodnice, kde člověk nemá přiznanou ani špětku důstojnosti, ve mě vyvolává děs. Taky jsem slyšela pár podobných historek...
    DRIZZT
    DRIZZT --- ---
    TINA_SALO: Moje matka zařila při mém porodu díky personálu peklo - pak se bála říct, že krvácí. Když na to přišli, vyndávali jí zbytky placenty bez umrtvení, aby ji potrestali. Pan dokto a milé sestřičky. Ano, i tak to tehdy chodilo. Nejsem stěžovací, ale tvůj výrok, že dřív se vesele rodilo mě naštval. Dřív byl pacient v podřízené roli a musel držet hubu. Podle mě je tohle (řada remcalů) ta lepší varianta.
    TINA_SALO
    TINA_SALO --- ---
    ECLECTICA: no, to je fakt furt lepší si tyhle věci nosit svý, to člověk předejde tomu, že dostane hnusný :-D
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TINA_SALO: já u Apolináře normálě dostávala bezlepkový chleba - polský, hnusný, ale dostávala.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    QUORRA: není to jídlo. A jestli tady zazněl argument, že šlichty proto, protože nejsou peníze, tak je to mimo naprosto. Amarouny jsou obvykle dražší než základní suroviny.

    QUORRA: na to, že bramborová kaše z prášku není jídlo a že čerstvé matky nesmějí fazole, květák (moje zkušenost) a podobné, na to opravdu nepotřebuješ mít vysokou školu.
    TINA_SALO
    TINA_SALO --- ---
    ZUZKAOU: teď extremizuješ ty ;-)

    GENTIANA: já měla donáškovou službu tehdejšího přítele a kamarády ;-)

    Já jsem takdy bezlepkáč - a tím spíš jsem si svoje potraviny navykla nosit sama všude tam, kde předpokládám, že mi je nebudou moct dát - divím se, že si na to ostatní bezlepkáči ještě nezvykli....
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    TINA_SALO: a kde že v tom špitále mají donáškovou službu?
    TINA_SALO: víš co, mně hovno je. Jenomže když mě někdo začne krmit rohlíkama, protože to řiká kdejakej blbec, že je bezlepkáč, a přitom ho prý někdo viděl, jak jedlu buchtu, tumáš pyčo rohlíky, knedle a kolínka s břečkou, tak taky budu řvát jak tur.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TINA_SALO: jasně, a mejt si ruce při porodu je taky pěkná teorie. Nebo dezifikovat při operacích - to je strašně náročné a kdo by to dělal a musely by se vyškolit sestry. A není to ani 150 let, kdy se výše uvedené zcela pronášelo zcela seriozně.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TINA_SALO: Hele zrovna ty matky po porodu, kdyby mi to v porodnici přinesli, tak já bych to asi bez stopy podezření snědla. Jo, slyšela jsem, že kojící ženy by neměly nadýmavá jídla, ale to se říká i o těhotných a mně to žádné problémy nedělalo. Netušila jsem, co udělá nadýmavé jídlo s kojencem, dokud jsem to nezažila doma.
    TINA_SALO
    TINA_SALO --- ---
    ZUZKAOU: ale já ti to věřím i bez důkazů, prolétla jsem to jen tak letem světem teďka - jasně, pěkná teorie, ale teorie je vždycky pěkná. Kde nic není, ani smrt nebere - a kde vezmou ty menší nebo oblastní nemocnice lidi a prachy - to si nějak nedovedu představit. Bylo by to hezké, nicméně si myslím, že si to stejně většina lidí vyloží tak, že ten, kterej si tam půjde lehnout na dva dny s kýlou, bude nejvíc frfňat, že dostal špatně nažrat.... případně si to ten, co má měsíc držet šetřící dietu, vyloží tak, že má právo na řízek se salátem. Šlo mi prostě spíš o to, že obvykle nejvíc frfňají ti, kterým hovno je.
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    QUORRA: Teď už jsem to četla! Je to pěkná teorie...připomíná mi to přednášky z Ošetřovatelství, jednoho z předmětů, který jsem fakt nesnášela. Jako nápad to není špatné, otázka je, jak to bude vypadat v praxi. Nevím, kolik máme u nás nutričních terapeutů, aby to pokryli, kor u větších nemocnic (což Motol se svými miliardami lůžek je).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TINA_SALO: ne. kdyby to bylo jen o spokojenosti pacienta a nemělo to vliv na průběh léčby, tak by bylo jaksi zbytečné to řešit. Další co nekliká a raději fabuluje.
    TINA_SALO
    TINA_SALO --- ---
    Já si myslím, že to jídlo pro lidi spíš příznivě ovlivňuje psychický aspekt, než co jiného - jak to tak vidím. Aneb jak bylo řečeno v Červeném trpaslíkovi - "Lidstvo dělí od války dva chody." - ANO, odepřít lidem kus žvance, a konflikt je na světě :-D
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: Jo promiň, já ten elaborát nečetla. No prostě prostor pro zlepšení tu je.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUORRA: grrrrrr. Proč já se kruci namáhám s hledáním relevantních podkladů, když na ně nikdo nekliká. Ten první jaksi je prezentace toho, jak to zafungovalo třeba v Thomayerce.
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: No jasně. O tom nepochybuju. Otázka je, kolik je na toho reálně prostoru. Z mého pohledu se naskýtá třeba v tom směru donutit sestry pracovat :D. Ale to je jedna součást.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUORRA: no a výzkumy včetně výzkumů v českých nemocnicích ukazují, že když se na to začne dávat pozor, tak se péče zlepší (včetně laboratorně prokazatelných ukazateů) a že to je poměrně důležitý faktor v úspěšnosti léčby.

    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: A kdo říká, že je to super? Nikdo. Já jenom říkám, že je to prostě jídlo, není dokonalý, ale je to jídlo. A je jedno, že je z prášku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUORRA: vážně, tak proč doktoři problém s malnutricí v nemocnic vůbec řeší, když je to tak super? viz ZUZKAOU:
    TINA_SALO
    TINA_SALO --- ---
    ZUZKAOU: úmyslně extremizuju, nicméně jen říkám, že tejden na šlichtě z prášku ještě nikoho nezabil - a moc by mě zajímalo vyjádření nějakého zdravotníka (Cornela, Quorra) k tomu, jak moc někomu přihorší pár dní špatné stravy pokud má třeba operovanej meniskus :-D Hele donedávna se tyhlety věci vůbec neřešili - a lidi žili, ženy rodili, pacienti se léčili spokojeně dál - a to až dneska málem ženská hystericky pláče, že jí nedostatečně empatická sestřička nezazpívala před porodem písničku na uklidněnou. Dnešní lidi vydrží hovno, a mínusujte mě jak chcete - generace před námi zvládaly nějaký situace - a my se dneska hroutíme z toho, že nám někde dali kaši z pytlíku a hrotíme, jak to negativně ovlivní naše zdraví na příštích deset let. Směšný, fakt směšný. A pokud chceme jíst něco jinýho - tak si to můžeme svéprávně koupit. Nehledě na to, že v jiných končinách světa bychom taky byli třeba rádi, že jsme tamní zdravotní péči přežili - natož abychom po nich měli chtít něco k jídlu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam