• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    rozbalit záhlaví
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    YANEK1: zahraničí, u nás ej to bohužel velmi pozadu :( - podívej se přímo na baen.com
    YANEK1
    YANEK1 --- ---
    Mmt, teď v tom mám zmatek. Nějaká knížka mi utekla, a nebo mluvíte o zahraničních nakladatelích?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Lucky!!! XDDD Torrent na audiobook nalezen! http://www.demonoid.com/files/download/2295419/004916762262
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS: myslím že ne, ale elektronickou verzi jsem si kupoval už někdy v únoru, teď čekám až z amazonu dorazí tištěná :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    to sjou teda veci... :) Aby se nakonec jeste mantichora nedala dohromady s havenem :D
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Aha, už to vidím, jdu torrentit. Není divu, vyšla teďka v červnu. Jestli pak vyšel už i audiobook?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    posledni je Mission of Honor, ktera spojuje dej tech trech knizek, a konci to ponekud jinou taktickou situaci na zaver, bohuzel tedy na pokracovani si ted chvili pockame :(

    ***SPOILER***
    znici pouze vlajkovou lod se zminemym admiralem na palube, ne cely operacni svaz
    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: No řekněme, ži jim k tomu hodně pomohla Mesa. Rozhodně doporučuju přečíst si poslední tři knížky: At All Costs (Za každou cenu), Storm from the Shadows (Bouře ze stínů) a Torch of Freedom (Pochodeň svobody). Vzájemně se prolínají.

    ***SPOILER***

    Všechno začne, když Miky padne do zajetí a je propuštěna pod podmínkou, že nebude velet proti Havenu, takže ji pošlou do Talbotu, kde v serii incidentů podnícených mesou, je nucena zničit menší solariánský svaz a v odpověď opět podnícená mesou a bez vědomí vlády vyplouvá zastaralá solariánská bitevní flotila věci vyřešit po solariánsku proti Miky která disponuje pouze flotilou bitevních křižníků a dreadnoughtů a do toho se prolíná špionská akce dua Cachat [Kašat], Zilwicki [Zilwický] and Co. přímo na Mese.

    Situace jak je popsaná na konci těch tří knížek je takováto:
    1. Mantichora přišla o domovskou flotilu a tři výborné admirály: Kuzakovou, McKeon a D´Orvilla, a zajala přes sto různě poškozených Havenských SD/P, a Haven v má v týlu ještě dalších cca 200.
    2. V této situaci podniká Mesa útok na centrální soustavu Mantikory neviditelnými loděmi (nepoužívají gravitory) typu Spider.
    3. O tomto výzkumném projektu se dozvědělo superšpionské duo, ale nejspíš nedorazí včas.
    4. V talbotu mezitím v incidentu nastrojeném Mesou vybuchne v Novém Toskánsku loď s cílem shodit to na Mantichoru, což se ne úplně povede, nicméně Solarianský admirál na to sedne a zmasakruje squadronu torpedoborců co to přijely vyšetřit a kterému k tomu ještě pomohla Anisimovna, když vyhodila do povětří místní vesmírnou stanici. Miky se o tom dozví a sebere svůj svaz vyrazí na místo aby ho odkázala do patřičných mezí. Bohužel na ni vypálí a ona ho kompletně zničí. V reakci na tohle se do talbotu vydává bitevní flotila solariánů postrkovaná mesany, nezávisle na centrální vládě.

    ***KONEC SPOILERU***
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS: to uz mantici stihli nastvat i solariany jo? :) to jsou teda veci :)

    a spider jednotky jsou zase co? :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ***SPOILER***

    Zajmimalo by me jestli je nekde popsany jak se rozviji vztah HH + HA :) nejak mi to v "hlavnich" knizkach uniklo.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS: posledni jsem jeste necetl musim se priznat :) jsem ostuda :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ***SPOILER***


    MAWERICK: Taky jsem zvědavá, poslední knížky skončila v tom nejlepším okamžiku, když spider jednotky podnikají plíživý útok na Manticoru a na Michelle Henkeovou se sype bitevní flotila solariánů...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Ale musím říct, že poslední české překlady, za moc nestojí, už jen proto, že vydavatel Solaris se rozhodl počešťovat a komolit jména (Terekhov vs. Těrechov) a naopak nepřekladát jména která jsou normálně špatně vyslovitelná. Plus ještě obvykllé množství vad a překlepů, ale to je už bohužel dnes v ČR běžné.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SIRIUS: omlouvam sed. Spatne jsem to pochopil.

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MAWERICK: to je myšleno zestárnout ve smyslu hodnosti, sám autor to při několika rozhovorech zmínil, proto vznikly ty "side story"
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    :))))

    no to asi vic lidi :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja jsem myslim nikdy nedosla dal jak za tuhle knizku
    takze dal nevim a nic nerikejte! :)

    a chci stromovou kocku! :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    mozna by nebylo uplne od veci aby jste dali vedet jak daleko v serii jste aby jsme tu nespoilovali zbytecne :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    no o veku to imho moc neni... konec koncu HH je treti generace prodluzovani zivota a je ji ted kolik? 60 cca? to je jeste mladatko docela na to ze by se mela teoreticky dozit kolem 200 let...
    YANEK1
    YANEK1 --- ---
    Teď už spíš k té politice. Na kapitánský (admirálský) můstek už jí nechal moc zestárnout.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KASUMI: :)
    v zajeti je jeste dobra :) prijde mi ze ty po tom uz jsou trosku moc politikareni atrosku malo valceni :) Ale chysta se nova tak uvidme kam se nam Honor pohne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam